Szinglik éjszakája

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Nyiffi (vitalap | szerkesztései) 2020. november 4., 20:42-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (egyért)
Szinglik éjszakája
2010-es magyar film
RendezőSas Tamás
ProducerCirkó József
Dér Tamás
Vezető producerPusztai Rea
AlapműSzélesi Sándor ötlete alapján
Műfajromantikus vígjáték
ForgatókönyvíróKovács M. András
Szajki Péter
Zsigmond Nóra
FőszerepbenHámori Gabriella
Sárközi-Nagy Ilona
Szávai Viktória
Gallusz Nikolett
ZeneGulya Róbert
OperatőrMiklauzic Márton
VágóSzalai Károly
JelmeztervezőBreckl János
DíszlettervezőGárdonyi László
GyártásvezetőBaló Sándor
Gyártás
GyártóHCC Media Group
Movieline
Ország Magyarország
Nyelvmagyar
Játékidő95 perc
Képarány1,85:1
Forgalmazás
ForgalmazóMagyarország Movieline
BemutatóMagyarország 2010. február 25.
KorhatárTizenkét éven aluliak számára nem ajánlott
További információk
SablonWikidataSegítség

A Szinglik éjszakája 2009-ben bemutatott magyar játékfilm, Sas Tamás rendezésében.

Történet

Juli (Hámori Gabriella), Zsófi (Gallusz Nikolett), Edit (Sárközi-Nagy Ilona), és Adrienn (Szávai Viktória), a négy barátnő még gyermekkorukban megfogadták: soha nem fognak férjez menni. A harmincas csinos lányok okosak, műveltek, tartják is magukat a fogadalomhoz, ám Juli mégiscsak megszegi az esküt, mert azt hiszi, megtalálta a nagy Ő-t egy gazdag angol személyében. Juli tehát bejelenti három legkedvesebb barátnőjének: Házasodni fog!

Szereplők

Színész Szerep
Hámori Gabriella Juli
Sárközi-Nagy Ilona Edit
Szávai Viktória Adrienn
Gallusz Nikolett Zsófi
Karácsonyi Zoltán Róka
Seress Zoltán Zsé
Hevér Gábor Torony
Scherer Péter taxis
Kolovratnik Krisztián Levi
Korda György pókerjátékos
Gubík Ági Andi
Tordai Teri Gyöngyi
Vándor Éva Mrs. Alvey
Gyuriska János Török
Szabó Margaréta színházi színésznő
Görög László színházi rendező
Herrer Sára 17. századbeli fogház

Kritikai visszhang

A filmkritikusok véleménye túlnyomóan negatív volt a filmről. Bár az alapötletet nem tartották rossznak, kritizálták annak gyakorlati kivitelezését (beleértve a forgatókönyvet, a szerintük lapos poénokat, valamint az összecsapott jeleneteket), továbbá a szponzorok által forgalmazott reklámtermékek tömeges megjelenítését a filmben.[1][2][3] „A párbeszédek teljesen élettelenek, a cselekmény csavarjai vagy ésszerűtlenek, vagy kiszámíthatóak, Sas Tamás próbál gyors vágásokkal váltani a történetszálak között, de mindig rosszkor, amikor a néző már éppen megpróbálná beleélni magát... Az egyetlen, ami átgondoltan mindig a legjobb és legfeltűnőbb jeleneteket és képeket kapta, az a reklám.”[4]

A filmről maga Sas Tamás is azt nyilatkozta, hogy nem sikerült a legjobban és nem váltotta be az előzetesen hozzáfűzött reményeket.[5] Mindezt tetézi a film nézők előtti népszerűtlensége. Az IMDB nevű filmportálon például alig több mint 2-es szintű az értékelése. Mindamellett a film betétdalának számító dalszerzemény Nagy Adri előadásában sláger lett.

Jegyzetek

  1. Mesterházy, Lili: Vadul rázkódó keblek a kefírdoboz árnyékában - a Szinglik éjszakája kritikája (magyar nyelven). Origo.hu, 2010. február 26. (Hozzáférés: 2018. június 2.)
  2. Molnár, Kata Orsolya: Kínunkban röhögünk – Szinglik éjszakája (magyar nyelven). Filmtekercs.hu, 2010. március 11. (Hozzáférés: 2018. június 2.)
  3. Kovács, Bálint: Estélyi-horror - SZINGLIK ÉJSZAKÁJA (magyar nyelven). Kultúra.hu, 2010. február 25. (Hozzáférés: 2018. június 2.)
  4. Vancsó, Éva: Szinglik éjszakája - Másfélórás reklámblokk filmnek álcázva (magyar nyelven). Napvilág.net, 2010. március 2. (Hozzáférés: 2018. június 2.)
  5. Sas Tamás: a szórakoztatás nem bűncselekmény (magyar nyelven). Népszabadság, 2011. december 24. (Hozzáférés: 2018. június 2.)

További információk