Slamó

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen InternetArchiveBot (vitalap | szerkesztései) 2019. június 29., 14:51-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (1 forrás archiválása és 0 megjelölése halott linkként. #IABot (v2.0beta15))
Slamó Band
Slamó
stúdióalbum
Megjelent1985. június 3.
FormátumMC, LP, iTunes
Stílushard rock
Nyelvmagyar
Hossz35 perc 52 mp
KiadóHungaroton-BRAVO, SLPM–17954 (Stereo)
SablonWikidataSegítség

A Slamó (album), Slamovits István első szólólemeze. Kizárólag bakeliten és kazettán jelent meg 1985-ben, majd 2016-ban, sok más Hungaroton-kiadvánnyal együtt, iTunes-on is.

Története

Az 1983. december 17-én megrendezett Edda Művek búcsúkoncert után, Slamovits István elhagyta az együttest, a Pataky Attilával folytatott zenei irányzatokkal kapcsolatos viták miatt. 1984-ben, Slamó egy rövid időre visszavonult, de 1985-ben visszatért új együttesével: a Slamó Band-del. A zenekar neves előadó művészeket foglalt magába: Dorozsmai Péter (ex-Korál), Lugosi László (ex-Beatrice), Trunkos András (ex-Rolls Frakció).

Slamó ezzel a formációval készítette el, 1985-ben az első szólólemezét a Slamó-t, a Hungaroton – Bravo-nál. A lemez egyik nagy érdekessége, hogy Nagy Feró (ex-Ős-Bikini) is közreműködik rajta. Az albumon erősen érződik Slamovits István szomorúsága és csalódottsága, a „bakancsos” Edda feloszlása miatt, ezeket elsősorban a zenei stíluson, valamint a dalszövegeken lehet észrevenni. A Slamó rajongók kicsit visszafogottan fogadták a lemezt, mert úgy vélték, az Edda Művek egykori szövegírója, majd konkurenciát fog jelenteni az „új” Edda számára. Nem így történt, a közönség nem túl nagy lelkesedéssel fogadta ezt a hard rock stílust, amit Slamovits István képviselt, és mutatott be a lemezen. Sajnos az album nem okozott nagy "zavart" hazai rock életében, és így egy sikertelen lemezként lett elkönyvelve. A Slamó Band, sikertelenségre hivatkozva 1986-ban feloszlott. Nagy Feró újra életre keltette régi együttesét, a Beatrice-t, Slamovits István pedig 1987 elején megalapította a No együttest.

Az album dalai

Az album összes dalát Slamovits István (Slamó) szerezte.

Első oldal

  1. Földre borulva - 3:31
  2. Boldog élet - 4:34
  3. Ki kíván vissza - 4:14
  4. Mi történik... - 3:09
  5. E.D.D.A. - 3:26

Második oldal

  1. Ez semmit nem jelent - 3:02
  2. 7-köznapok - 5:08
  3. Egymáshoz nincs szavunk - 2:41
  4. Én már csak menekülök - 3:38
  5. Akkor én inkább... (A hazugság az egyetlen vigasz) - 2:52

Közreműködők

  • Dorozsmai Péter - dob
  • Lugosi László - gitár
  • Nagy Feró - ének, szájharmonika
  • Slamovits István - ének, szólógitár
  • Trunkos András - basszusgitár
  • Zakariás István - billentyűs hangszerek
Produkció
  • Slamovits István – zenei rendező
  • Zakariás István - hangmérnök
  • Petróczy András és Mencseli Tibor - borítóterv
  • Mencseli Tibor – fotó

Források

  • Jávorszky Béla Szilárd és Sebők János: A magyarock története 2. (Népszabadság Könyvek, 2005)

Külső hivatkozások