Sajtos csemegekukorica

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap aktuális változatát látod, az utolsó szerkesztést Xia (vitalap | szerkesztései) végezte 2020. október 10., 20:23-kor. Ezen a webcímen mindig ezt a változatot fogod látni.
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
sajtos csemegekukorica
Nemzet, országDél-Korea
Alapanyagokcsemegekukorica, zöldségek, mozzarella
Ismertebb receptekCorn cheese
A Wikimédia Commons tartalmaz sajtos csemegekukorica témájú médiaállományokat.

A sajtos csemegekukorica (hangul: 콘치즈khoncsidzsu, RR: konchijeu?; az angol corn cheese-ből) csemegekukoricából és mozzarellasajtból készített koreai étel.[1][2] Gyakran szolgálják fel alkoholos italok mellé andzsuként.[3][4][5]

Elkészítése[szerkesztés]

A konzerv kukoricát leszűrik, vajon hirtelensütik, hagymával, bell paprikával és más zöldségekkel, melyeket a kukoricaszemekhez hasonló méretű kockákra vágnak, majd sóval meghintenek és kinyomkodják a levét, mielőtt a kukoricához rakják. A hirtelensütést követően majonézt és cukrot kevernek hozzá, mozzarellát tesznek a tetejére és sütőben addig sütik, amíg az étel sercegni nem kezd és a sajt széle megpirul.[4]

Jegyzetek[szerkesztés]

  1. Mims, Ben. „Korean corn cheese a fresh spin on classic grilled cheese”, Los Angeles Times, 2019. augusztus 13. (Hozzáférés: 2020. február 10.) 
  2. Make the best grilled cheese with Korean corn cheese. Los Angeles Times. (Hozzáférés: 2020. október 10.)
  3. Lee, Euno. „This New Korean Barbecue Spot Is Designed for Post-Work Office Hangouts”, Eater LA, 2018. augusztus 27. (Hozzáférés: 2020. február 10.) 
  4. a b Goei, Edwin. „10 Korean Dishes To Try in OC Besides BBQ”, OC Weekly, 2016. április 8. (Hozzáférés: 2020. február 10.) 
  5. Campbell, Twyla. „Jerk chicken to corn cheese: Exploring the Mill Woods food scene”, CBC News, 2018. szeptember 14. (Hozzáférés: 2020. február 10.) 

Fordítás[szerkesztés]

Ez a szócikk részben vagy egészben a corn cheese című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.