Ugrás a tartalomhoz

G. Kirkovits István

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen BinBot (vitalap | szerkesztései) 2019. november 25., 20:47-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (Helyesírási javítás: toldalékok illetéktelen kötőjeleinek eradikálása (Facebookon stb. egybe))
G. Kirkovits István
Született1953. december 18.
Szombathely
Elhunyt2019. szeptember 2. (65 évesen)
Állampolgárságamagyar
Nemzetiségemagyar
HázastársaG. Németh Éva
Foglalkozásaújságíró, rádiós szerkesztő
SablonWikidataSegítség

G. Kirkovits István (Szombathely, 1953. december 18.2019. szeptember 2.) újságíró, rádiós szerkesztő.

Élete

G. Kirkovits István a rendszerváltás előtt a Petőfi Irodalmi Múzeumban kiállításrendezőként dolgozott, azonban politikai véleménye miatt kirúgták és Budapestről is kitiltották, majd segédmunkásként helyezkedett el a Rába gyárban. A rendszerváltás után újságíróként kereste kenyerét. A Kis Újságnál Pártay Tivadar főszerkesztő jobbkeze lett. Az Új Pest Megyei Hírlapba, és a Story magazinba is írt. 1999-től a politikai újságírás műfaját választotta, cikkei jelentek meg a Magyar Fórum, a Magyar Jelen, a Kárpátia, a Magyar Mérce, a Demokrata és a Nemzetőr című újságokban. Főszerkesztő-műsorvezetője volt a MIÉP-hez köthető Pannon Rádiónak, amiben a Rockszerda című műsort vezette. G. Kirkovitstól származik a Nemzeti Rock kifejezés. („nemzeti rock hármashalma: Ismerős Arcok, a Kárpátia és a Romantikus Erőszak.”) Haláláig a Hunhír.infó című weblap főszerkesztője volt. [1] G. Kikovits feleségül vette Németh Évát, akitől 2006. szeptember 18-án egy kislánya született, akinek a Villő nevet adták.[2]

Halála

G. Kirkovits István 2015. április 28-án, kedd este, szélütést (stroke) kapott és a jobb oldalára lebénult,[3] 2019. szeptember 2-án elhunyt.

További információk

  • Püski Anikó. = A Petőfi Irodalmi Múzeum évtizedei. Bp., Petőfi Irodalmi Múzeum és Kortárs Irodalmi Központ, 2000. 213-249. o.
  • Kuruc.info - Életrajz
  • - Novák Előd nekrológja a Facebookon

Jegyzetek

Források