Ugrás a tartalomhoz

Brazil orvosi misszió (első világháború)

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap aktuális változatát látod, az utolsó szerkesztést Dudva (vitalap | szerkesztései) végezte 2020. november 22., 19:26-kor. Ezen a webcímen mindig ezt a változatot fogod látni. (−Kategória:Első világháború; −Kategória:Brazília történelme; +Kategória:Brazília az első világháborúban (a HotCattel))
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Az brazil orvosi misszió Franciaországban (1918)

A brazil orvosi misszió egy brazil katonaorvosi alakulat volt, amelyet 1918-ban küldtek Európába.

Története

[szerkesztés]

A háború vége felé Nyugat-Európában a sebesültek elhelyezése és ápolása már szinte tarthatatlanná vált. A spanyolnátha járvány kitörésének köszönhetően pedig az áldozatok száma sorozatosan növekedett. A táborokban összezsúfolódott és legyengült katonák roppantul könnyen elkaphatták egymástól a betegségeket. 1917. július 28-án Brazília deklarálta a hadüzenetet a Német Birodalommal szemben.

Ekkor kezdődött meg az orvosi misszió szervezése. A csoport vezetésével Dr. Nabuco Gouveia-t bízták meg, aki rövid időn belül 86 orvost szerzett a készülődő utazáshoz. Az alakulatot Aché brazil tábornok felügyelte. A misszió 1918. augusztus 18-án indult útnak, azonban göröngyös útjuk miatt csupán szeptember 24-én érték el a francia partokat. Marseille kikötőjében szállt partra az orvosi gárda. A misszió fő célja egy szükségkórház építése volt, amelyet rövid időn belül létesítettek is. A 86 doktort számos brazil és francia polgári személy segítette, mint például gyógyszerészek, vagy az adminisztratív kisegítő személyzet. A missziónak hála a spanyolnáthát sikerült valamelyest visszaszorítani, az orvosi misszió eredményességét nem sokan vitatják. A misszió 1919 februárjában ért véget.

Lásd még

[szerkesztés]

Galéria

[szerkesztés]

Fordítás

[szerkesztés]
  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Brazil during World War I című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.