Wikipédia-vita:Skywalker-effektus
Új téma nyitásaJaaa, hogy ez az a skywalkerezés, amit említettél valahol. Han Solót nem zavarja, hogy ő nem került bele a névbe? Vagy a kétharmad, az kétharmad? :D Alensha 2023. március 12., 19:33 (CET)
A skywalkerezés jobban hangzik, mint a solózás (szolózás), és kimondva annak már van társult jelentése. Hungarikusz Firkász Ide írkássz! 2023. március 12., 19:42 (CET)
Han Solo kapott egy ajánlatot, amiért bekerülhetett volna, de Indiana Jones nem akart fizetni. Bináris ide Kelt: Wikipédia, 2023. március 12., 19:53 (CET)
Visszautasított egy életre solo ajánlatot? :-) Hungarikusz Firkász Ide írkássz! 2023. március 12., 19:54 (CET)
Riboflavin
[szerkesztés]A riboflavin cikkében pedig mind a tartalomjegyzék, mind a szakaszcím eltolódott a képelhelyezés miatt. És nem, az adókon nem változtatna az, ha jobboldalt vagy egy galériában lennének a képek (az se, ha esetleg középen, ha egy adott szakaszhoz tartozik, s nem valamely lensőhöz, és megtévesztő volna, ha mégis egy lensőbb szakaszhoz kerül a kép). Alfa-ketosav vita 2023. június 9., 18:52 (CEST)
Technikai probléma?
[szerkesztés]Szerzőként szólnék hozzá, mert ugye a vita-esszé az olvasó oldaláról mutat be egy problémát.
Az illusztrációk az esetek többségében ugyan tényleg csak kiegészítik a szöveget, de akárhány fontos esetben a leírt szöveg forrásai. Arról akarnék írni, hogy mit lát az olvasó az illusztrációként odatett képen vagy ábrán, és az miért fontos a szócikk szempontyábul.
Három példát hozok a Kocsmafalon, az "Illusztrációk forrásként" - témában, ahonnan ideirányítottak: Wikipédia:Kocsmafal (források)
Azért érzek ellenállhatatlan késztetést, hogy az illusztráció egy képenyőn legyen a szövegemmel, mert a szövegem az illusztrációról szól.
Ezt a késztetést csökkenthetné valamelyest, ha lehetne egy olyan lábjegyzettípus, amelyre klikkelve a szócikk saját illusztrációja ugrik elő. Vagy ha már van ilyen, kérlek, szóljatok, én nem találtam.
Történelmi témákban egy emlékmű, egy emléktábla, egy múzeumi tárgy fotója egyszerre illusztráció és a szöveg legitim forrása. De mondjuk természettudományban is simán el tudom képzelni, hogy a lényegi infókat egy ábra hordozza, és a szöveg arról szól. Csomorkány vita 2024. szeptember 1., 11:32 (CEST)