Vita:Ladik Katalin
Új téma nyitása
Ladik Katalin 2016-ban Yoko alapította Béke-díjat kapott.
[szerkesztés]Aj Vej-vej, kínai és Anish Kapoor brit indiai meg Olafur Eliasson dán-izlandi személy társaságában díjazott: LennonOno Grant For Peace - Imagine-díj. Nol.hu 2016.08.22. Kácsor Zs. [Kultúra, 11.o.] Partmoso vita 2016. augusztus 23., 13:41 (CEST)
Nem értek egyet a FAN sablonnal.
[szerkesztés]A friss kitüntetés, a tevékenysége széles köre, a vajdasági kisebbség méltó képviselete nehezen bemutatható lelkesedés nélkül. Ízlés dolga, hogy ezt a lelkesedést rajongásnak tekinti-e. Partmoso vita 2016. augusztus 23., 13:47 (CEST)
Igazad van. Egy fan nem ír olyat, hogy Ladik Katalin a nagyon kevés magyar költők egyike, akik eklatáns módon szemléltetik, hogy a költői közlés nyelve az írott kódrendszeren túl a hangban, a látványban, a mozdulatban, a konkrét akusztikai és vizuális artikulációban valósul meg a maga teljességében.. Ez egy zavaros álfan mondat valójában, amely dícsérni akart, de az emberek jó része nem fog semmit abból érteni, hogy most mi lett megdícsérve ebben a mondatban.
Egyébként a jogsértőgyanús sablon viszont sokkal jobb rá. Furcsa módon ugyanis Szkárosi Endre is hasonló mondatot írt a Négydimenziós ablakba: [1]: Ladik Katalin a nagyon kevés költők egyike, aki eklatáns módon szemlélteti, hogy a költői közlés nyelve, az írott kódrendszeren túl, a hangban, látványban, mozdulatban, a konkrét akusztikai és vizuális artikulációban valósul meg a maga teljességében. A nagy színpadi tapasztalattal rendelkező művész pontosan tudja, hogy a nyomtatásos közlésre szánt versének élő előadása is több mint előadóművészet: kreatív interpretáció, amely új, magában való műként jelenik meg, és így is értelmezhető. És akkor még nem beszéltünk az emberi test beszédének, vagyis a hangnak, a vokalitásnak, illetve a mozgásnak az élő vizualitásnak a régiójáról, amely rendkívül gazdag módon kitágítja a költői nyelv közléslehetőségeit. Érdemes összehasonlítani. Apród vita 2016. augusztus 23., 14:10 (CEST)