Vita:Kőszeg ostroma
Új téma nyitásaHelyesírás
[szerkesztés]{{helyesírási segély}}
(?) Tragikus ennek az oldalnak a helyesírása és stílusa. A tényszerűségről nem tudok nyilatkozni, mert nem vagyok szakértő, de enciklopédiába így nem való, ez biztos! Tele mondatszerkesztési hibák mindenféle fajtájával, néhol laza mesélő stílusban. – Aláíratlan hozzászólás, szerzője 89.134.117.176 (vitalap | szerkesztései)
Szerkessz bátran! Vagy legalább mutass rá példákkal néhány típushibára! Köszönjük! --Pagonyfoxhole 2012. szeptember 9., 22:26 (CEST)
A teljesség igénye nélkül: történelem tudomány (sic!), ostrom munkálatok, már elég megpróbáltatást megszenvedett Magyarországra, mindhármat én vettem ki. – Rosszkornyifog vita 2016. július 2., 13:17 (CEST)
Állatorvosi ló
[szerkesztés]- Könnyű példákat hozni arra, hogy miért nem szeretnénk sok ilyen cikket a magyar Wikipédiába.
- pl. a fecsegő stílusa miatt: "Az utolsó roham (amely egyesek szerint a végső roham is lett volna) elmaradt. Hogy miért? Nos, erre elég nehéz választ találni. Először is az volt a furcsa, hogy a török betartotta a szavát "
- Indokolás: költői kérdéssel NEM élünk, mert ez lexikon és a párbeszéd nem ezen a közvetlen, megszólításos szinten folyik az olvasóval.
- A vár története törlendő, ugyanis kívül esik a szócikk címe által megjelölt tárgytól - és van Kőszeg illetve külön Kőszegi vár szócikkünk.
- Tagolása nem megfelelő. A történelmi események tárgyalásának kialakult szerkezete a magyar Wikipédiában az "előzményei", "Maga a címadó esemény","következményei".----Linkoman vita 2012. szeptember 9., 22:40 (CEST)
Jurisich vagy Jurisics?
[szerkesztés]A szövegben következetesen Jurisich név szerepel. A várkapitányról szóló szócikk viszont: Jurisics Miklós. --Jávori István Itt a vita 2013. április 4., 00:43 (CEST)
Enciklopédiába nem illő tartalom
[szerkesztés]Elgondolkodtató, hogy a szócikktartalom zöme 2009 óta változatlan: néhány (nagyon is indokolt!) kiegészítéstől és stilisztikai változtatástól eltekintve nem rostálták meg túlzottan a bulvárízű és történelmietlen szöveget.
„Sajátos véletlen, hogy egyesek, mint Báthory István nádor, aki hihetetlen gyűlöletet táplát számos ellensége, még a király iránt is, megmenekült a csatából.”
„Szapolyainak rá kellett döbbennie, hogy semmilyen erős bázisa nincs Magyarországon. Ezen nincs is mit csodálkozni, hisz az utóbbi majdnem négy évtized alatt a királyi hatalom a Jagellók tehetségtelensége miatt elvesztette tekintélyét és erőtlen volt.”
„Emiatt Szapolyait még századokkal később is ócsárolták, hogy ő hívta be a törököt az országba, s miatta szakadt három része a Magyar Királyság. Fontos ezzel szemben kiemelni, hogy Ferdinánd is éppúgy kereste a török szövetséget, hogy a balkáni hódoltságból a törökök rohanják le Magyarországot.”
„A legszomorúbb azonban az, hogy a törökkérdés Károlynak, Ferdinándnak és a magyaroknak mind teljesen mást jelentett.”
„Buda elleni ostrom kísérlete indokolta meg a tervét annak, hogy Szulejmán 1532-ben ismét Bécs ellen induljon.”