Szerkesztővita:Csillum
Új téma nyitásaÜdv a magyar Wikipédiában! Ha még nem ismered a szerkesztés fortélyait, érdemes megismerkedned az első lépésekkel. Ha kérdésed van, fusd át a gyakran felmerülő kérdéseket, vagy nézd meg a Segítség-lapok tartalomjegyzékét. Ha ezeken nem találsz választ a kérdésedre, a kocsmafal megfelelő szekciójában érdeklődhetsz. Ha van kedved, írhatsz magadról pár szót a szerkesztői lapodon. A vitalapokon négy hullámvonallal (~~~~) írhatod alá hozzászólásaidat. Kérjük, különösen ügyelj a felküldött szövegek és képek jogtisztaságára! Sok sikert és jó szerkesztést! -OsvátA Palackposta 2012. augusztus 31., 11:46 (CEST) |
Sablon
[szerkesztés]Úgy tűnik, nincs Non-profit sablonunk. Talán megpróbáltad áthozni egy más nyelvű Wikipédiából. Sajna az nem megy. OsvátA Palackposta 2012. augusztus 31., 11:46 (CEST)
Hello, es ilyenkor mi a teendő? – Aláíratlan hozzászólás, szerzője Csillum (vitalap | szerkesztései) 2012. augusztus 31., 12:01 (CEST)
Kiradírozni. Tanulmányozni a Wikipédia szerkesztési lehetőségeit. Érdemes itt kezdeni:Wikipédia:Az első lépések. Üdv! OsvátA Palackposta 2012. augusztus 31., 12:19 (CEST)
- Ennél azért többet is. Kicseréltem
{{Cég infobox}}
(?)ra. Engedelmeddel betettem egy{{fordítás}}
(?) sablont, mivel nagyfokú hasonlóságot látok az angol nyelvű Wikipédia cikkel. További jó szerkesztést, ha kérdésed lenne keress meg a vitalapomon! --PallertiRabbit Hole 2012. augusztus 31., 12:36 (CEST)
Aláírás vita és közösségi lapokon
[szerkesztés]A Wikipédiában van egy lehetőség arra, hogy nagyon egyszerűen elhelyezd aláírásodat, dátumostul, mindenestül.
A Wikipédiabeli speciális aláírásból nem csak a Wikipédián használt neved derül ki, hanem rögtön két linket is tartalmaz. Az egyik a többi szerkesztőnek szóló bemutatkozásodra mutat, a másik pedig arra a lapra, ahol üzenni lehet neked. Ehhez az „aláíráshoz” segítséget ad a szoftver. Elég, ha az üzeneted befejeztével az aláírás helyett rákattintasz az ötödik képecskére a szerkesztőablak fölött:
akkor ennek az aláírógombnak a hatására a szoftver beilleszt a szövegedbe négy hullámvonalat.
Ha ezután arra a gombra is rákattintasz, ami így néz ki: Lap mentése, akkor a szoftver lecseréli a hullámvonalakat az aláírás szövegére és az aktuális dátumra, órára.
Az aláírásként megjelenített szöveget a regisztrált szerkesztők a „beállításaim” fül segítségével meg is változtathatják.
Megjegyzések
- Amíg nem jelentkeztél be, az IP-címedet jelenteti meg az aláírás.
- A bemutatkozólapodra mutató link csak akkor lesz kék, ha van rajta valami, amíg üres, addig pirosan fog virítani.
- Az üzenőlapodra mutató link csak magán az üzenőlapon jelenik meg vastag fekete szövegként, mindenhol máshol rendes linknek mutatkozik.
- Más módon is elérheted, hogy bekerüljön a szövegbe a négy hullámvonal, nem csak az aláírógombbal:
- a négy tildét (hullámvonalat) a szerkesztési ablak alatt is megtalálod, vagy
- közvetlenül is beírhatod: ~~~~.
- az Alt Gr+1 (a fő billentyűzeten) billentyűkombinációnak (windows alapú rendszereken), és
- az Alt+1 2 6 (a számok a számbillentyűzeten) kombinációnak (windows alapú rendszereken) is ugyanez a hatása.
- ha a gombot használod, akkor kapsz egy gondolatjelet is az aláírásod elé.
--PallertiRabbit Hole 2012. augusztus 31., 12:39 (CEST)
Paraméterek neve az infoboxokban
[szerkesztés]Szia! Az infoboxban a paraméterek neve nem írható át önkényesen – mint láthatod nem jelennek meg, rosszabb esetben az egész infobox összekuszálódhat. --PallertiRabbit Hole 2012. augusztus 31., 13:02 (CEST)
- Hahó! Olvasod amit ide írok? --PallertiRabbit Hole 2012. augusztus 31., 13:21 (CEST)
Ebben az esetben az infobox nem megfelelő...az infoboxnak ezeket az információkat ugyanis mind tartalmaznia kell:
Amúgy találtam szerkeszthető infobox-ot is, csak mivel közben átszerkesztetted az oldalt, ezért próbáltam az általad behelyezett infobox-ot módosítani.. – Aláíratlan hozzászólás, szerzője Csillum (vitalap | szerkesztései)
Ha csinál valaki kedvedre való infoboxot, akkor lesz. Mint látod, egyelőre nincs. Üdv! OsvátA Palackposta 2012. augusztus 31., 13:39 (CEST)
Amit idemásoltál az az angol nyelvű Wikipédia Non-profit template-je, ami a magyar nyelvű projektben nem fog működni (arról nem beszélve, hogy miután bizonyos paraméterei át lettek írva ebben a formában már az enwikin sem). Ahhoz először magát a Non-profit sablont kell létrehozni, hogy itt is működhessen. Az mondjuk rejtély, hogy az alapítás-t miért olyan nagyon fontos „kijavítani” az alapítás évére. --PallertiRabbit Hole 2012. augusztus 31., 17:11 (CEST)