Ugrás a tartalomhoz

Két hét múlva örökké

Ellenőrzött
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Két hét múlva örökké
(Two Weeks Notice)
2002-es ausztrál–amerikai film
RendezőMarc Lawrence
ProducerBruce Berman
Sandra Bullock
Mary McLaglen
Műfajromantikus vígjáték
ForgatókönyvíróMarc Lawrence
FőszerepbenSandra Bullock
Hugh Grant
ZeneJohn Powell
OperatőrKovács László
VágóSusan E. Morse
Gyártás
Gyártó
OrszágAmerikai Egyesült Államok
Nyelvangol
Forgatási helyszín
Játékidő101 perc
Forgalmazás
Forgalmazó
Magyarország InterCom Zrt.
BemutatóUSA 2002. december 18.
Magyarország 2003. április 3.
Korhatár12 III. kategória (NFT/0856/2013)
Bevétel93 millió dollár
További információk
SablonWikidataSegítség

A Két hét múlva örökké (eredeti cím: Two Weeks Notice) 2002-ben bemutatott amerikai romantikus filmvígjáték, melynek rendezője és forgatókönyvírója Marc Lawrence. A film főszereplői Sandra Bullock és Hugh Grant.

Rövid történet

[szerkesztés]

Összeütközésbe kerül a nagytőke anyagi érdeke az egyszerű emberek mindennapi életével. A szemben álló felek azonban érzelmileg közel kerülnek egymáshoz.

Cselekmény

[szerkesztés]
A „Coney Island-i közösségi központ”, amelyet a filmben Lucy szeretne megőrizni, valójában ez a Childs Restaurant at West 21st Street. Egy hónappal a film bemutatója után New York-i műemlékké lett nyilvánítva. Később bezárt (a kép a 2013-as állapotban mutatja), és felújítás után a Ford Amphitheater at Coney Island része lett

Lucy Kelson (Sandra Bullock) intelligens, magas szintű kompetenciával rendelkező, modern liberális ügyvéd, aki műemlékvédelemre, környezetvédelmi jogra és pro bono ügyekre szakosodott New York City-ben.

George Wade (Hugh Grant) arrogáns, önző milliárdos, ingatlanfejlesztő és stílusos nőcsábász, aki meglehetősen naiv a hétköznapi életben. Lucy kemény munkája és mások iránti odaadása éles ellentétben áll George gyerekes könnyelműségével és kapzsiságával.

Lucy akkor találkozik George-dzsal, amikor Lucy egy utcai tüntetésen próbálja megakadályozni a Coney Island pusztulását. Azon belül a közösségi ház lebontását szeretné megakadályozni, ahova az emberek szívesen járnak, hogy beszélgessenek vagy játsszanak egy sakkpartit. Megtudva, hogy a lány a tekintélyes Harvard jogi karán végzett, a férfi megpróbálja felvenni őt régi főtanácsadója helyére, figyelmen kívül hagyva az ingatlanfejlesztésről alkotott ellentétes nézeteiket. A nő úgy dönt, hogy a férfi által felajánlott előnyök, amelyek az általa támogatott közösségi ügyek diszkrecionális finanszírozására vonatkoznak, felülmúlják a negatívumokat, különösen mivel a férfi megígéri, hogy megvédi a közösségi központot a lebontástól.

Lucy hamarosan rájön, hogy amire a férfinak valójában szüksége van, az a tanácsadás és asszisztencia az élet minden területén. Sajnálatosan nélkülözhetetlen segítőjévé válik, és a férfi minden apróság miatt hívja őt a nap minden órájában. Egy barátja esküvőjén Lucy mobiltelefonja hangosan csörög, amivel megzavarja az eseményeket. A férfi számára sürgős hívás, a „vészhelyzet” az, hogy a férfi melyik nyakkendőjét vegye fel egy fontos eseményre. Lucy ekkor bejelenti neki a két hét múlva esedékes felmondását. A távozása azonban nem megy olyan könnyen.

Lucy más cégeknél is munkát keres, de mindegyik nemet mond, mert George előre felhívta őket, hogy ne vegyék fel, arra számítva, hogy továbbra is meg tudja tartani őt. Végül a férfi beadja a derekát, és Lucy felajánlja, hogy segít neki utódot találni, de a kamera azt mutatja, hogy nincsenek teljesen tudatában annak, mennyire közel kerültek egymáshoz és mennyire egymásra vannak utalva: úgy viselkednek, mint egy jól összeszokott házaspár egy étteremben, akik egyszerre képesek beszélgetést folytatni, miközben egymás étkezési preferenciáinak ismeretében megszokásból és önkéntelenül cserélgetik egymás közt az ételt.

Amikor a potenciális interjúalany, June Carver (Alicia Witt) bejelentkezés nélkül megjelenik, és az állásra pályázik, Lucy beszél vele, de aggódni kezd, hogy June-nak nincs ingatlanos tapasztalata. Amikor George meglátja a csinos és fiatal June-t, azonnal vonzódik hozzá, és kész azonnal felvenni, látszólag nem törődve Lucy aggodalmaival June tapasztalatlansága miatt. Ahelyett, hogy félrenézne, és hagyná, hogy hamarosan volt főnöke megbirkózzon szexista felvételi gyakorlatának ostobaságával, Lucy ehelyett egyre inkább aggódik és verseng az utódjával. Amikor George meghívja June-t egy üzleti társasági eseményre, amelyre korábban George Lucy-val ment el, Lucy egyre inkább randevúnak érzékeli az üzleti eseményeket, és meglepődik, ahogy June nyomul ezeken az alkalmakon.

Lucy megtudja, hogy George ígérete ellenére a közösségi házat le fogják rombolni, és kihívja őt a nyilvánvaló árulása miatt. Megérkezik a szállodájába, hogy szembesítse vele, és a lakásában találja June-t és George-ot fehérneműben, egy „vetkőzősakk” játék közben. George-ot másnap, az utolsó napján szembesíti azzal, megígérte neki, hogy megkíméli a közösségi központot. George azt mondja, hogy ez a bátyja döntése volt (mivel közös tulajdonuk), és a bátyja nem engedett a dologból, különben anyagilag mindketten tönkrementek volna. Lucy ezt nem fogadja el és távozik, miután George azzal vádolja, hogy szenteskedik, és mindenki mást rossz színben tüntet fel, mert ők is emberek, akik hibáznak.

Miután Lucy elment, George rájön, hogy a vele töltött idő bebizonyította, hogy meg kell változnia. Eközben Lucy az új munkahelyén rájön, hogy hiányzik neki a férfi. George megkeresi őt, és elárulja, hogy úgy döntött, betartja a neki tett ígéretét. A saját vagyona elvesztése árán meg tudta menteni a közösségi házat. Lucy eleinte visszautasítja, de aztán visszatér, és kinyilvánítják egymás iránti érzéseiket. George elmondja neki, hogy anyagilag teljesen tönkrement, így Lucy kis lakásába mennek lakni, amit George néhány lépéssel, pár másodperc alatt be tud járni, és ezen nem győz csodálkozni.


A film DVD-változatában George és Lucy esküvői jelenete is szerepel. George és Lucy a közösségi házban házasodtak össze a család és a barátok jelenlétében.

Szereplők

[szerkesztés]

Fogadtatás

[szerkesztés]

Bevételi adatok

[szerkesztés]

A film költségvetése kb 60 millió amerikai dollár volt. Bár a nyitóhétvégén csak nagyjából 20 millió dollár bevételt hozott, a viszonylag alacsony indulás után a film végül 93,3 millió dollárig vitte.

Kritikai visszhang

[szerkesztés]

A film a nézők körében aránylag sikert aratott, de a kritikusok az „átlagos” jelzővel illették.

Elhangzó dalok

[szerkesztés]
  • Baby, You've Got What It Takes – Dinah Washington and Brook Benton
  • Bailo Con El Ritmo – Bandidas De Amor
  • Big Yellow Taxi – Counting Crows
  • With Plenty Of Money And You – Dick Hyman
  • It's On Tonight – Smoke
  • Magic Moments – Perry Como
  • Comin' Home Baby – Mel Torme
  • Cugi's Cockails (Hully-Gully Cha Cha) – Xaver Cugat
  • Respect – Aretha Franklin
  • Hat And Feet – Fountains Of Wayne
  • God Bless The Child – Stanley Turrentine
  • Papa's Got A Brand New Bag – James Brown
  • If I Had You – Dick Hyman
  • Mais Omi Mambo – Billy May
  • Takein' Care Of Business – Bachman-Turner Overdrive
  • Come Fly With Me – David Foster
  • The Nearness Of You – Norah Jones
  • Where Is The Love? – Roberta Flack, Donny Hathaway
  • The Look Of Love – Dusty Springfield
  • The Way – Dana Glover
  • Love Is A Beautiful Thing – Al Green

Jegyzetek

[szerkesztés]

További információk

[szerkesztés]