Férfi egyéni kardvívás az 1908. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

A Londonban megrendezett 1908. évi nyári olimpiai játékokon a férfi egyéni kardvívás egyike volt a 4 vívószámnak. 76 induló volt 11 nemzetből a versenyen.

Eredmények[szerkesztés]

Első kör[szerkesztés]

A csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Siegfried Flesch Ausztria Ausztria (AUT) 5 0
2 Jetze Doorman Hollandia Hollandia (HOL) 3 2
Vlastimil Lada-Sázavský A Cseh Királyság A Cseh Királyság (BOH) 3 2
4 Jean de Mas Latrie Franciaország Franciaország (FRA) 2 3
5 Henri Six Belgium Belgium (BEL) 1 4
Jaroslav Šourek-Tucek A Cseh Királyság A Cseh Királyság (BOH) 1 4

B csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Otakar Lada A Cseh Királyság A Cseh Királyság (BOH) 3 1
2 Arthur Murray Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 2 2
Tóth Péter Magyarország Magyarország (HUN) 2 2
Joseph Van der Voodt Belgium Belgium (BEL) 2 2
5 Johannes Adam Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 1 3
Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
2 Tóth Péter Magyarország Magyarország (HUN) 1 0
Joseph Van der Voodt Belgium Belgium (BEL) 1 0
4 Arthur Murray Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 0 2

C csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Alfred Labouchere Hollandia Hollandia (HOL) 4 1
2 Étienne Grade Belgium Belgium (BEL) 3 2
Fritz Jack Németország Németország (GER) 3 2
Jean-Joseph Renaud Franciaország Franciaország (FRA) 3 2
5 Dino Diana Olaszország Olaszország (ITA) 2 3
6 Douglas Godfree Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 0 5
Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
2 Étienne Grade Belgium Belgium (BEL) 1 0
Fritz Jack Németország Németország (GER) 1 0
4 Jean-Joseph Renaud Franciaország Franciaország (FRA) 0 2

D csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 William Marsh Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 3 1
2 René Lateux Franciaország Franciaország (FRA) 2 2
Julius Lichtenfels Németország Németország (GER) 2 2
Richard Schoemaker Hollandia Hollandia (HOL) 2 2
5 Harald Krenchel Dánia Dánia (DEN) 1 3
Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
2 René Lateux Franciaország Franciaország (FRA) 1 0
Richard Schoemaker Hollandia Hollandia (HOL) 1 0
4 Julius Lichtenfels Németország Németország (GER) 0 2

E csoport[szerkesztés]

Place Fencer Nation Wins Losses
1 Arie de Jong Hollandia Hollandia (HOL) 2 1
Alessandro Pirzio Biroli Olaszország Olaszország (ITA) 2 1
Einar Schwartz-Nielsen Dánia Dánia (DEN) 2 1
4 Georges Langevin Franciaország Franciaország (FRA) 0 3

F csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Georges de la Falaise Franciaország Franciaország (FRA) 3 1
Szántay Jenő Magyarország Magyarország (HUN) 3 1
3 August Petri Németország Németország (GER) 2 2
Antoine van Tomme Belgium Belgium (BEL) 2 2
5 Jacob van Löben Sels Hollandia Hollandia (HOL) 0 4
Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
3 August Petri Németország Németország (GER) 1 0
4 Antoine van Tomme Belgium Belgium (BEL) 0 1

G csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Földes Dezső Magyarország Magyarország (HUN) 5 0
2 Sante Ceccherini Olaszország Olaszország (ITA) 4 1
3 Richard Badman Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 2 3
Lion van Minden Hollandia Hollandia (HOL) 2 3
5 Jakob Erkrath de Bary Németország Németország (GER) 1 4
Ismaël de Lesseps Franciaország Franciaország (FRA) 1 4
Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
3 Richard Badman Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 1 0
4 Lion van Minden Hollandia Hollandia (HOL) 0 1

H csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Marcello Bertinetti Olaszország Olaszország (ITA) 4 1
Bertrand Marie de Lesseps Franciaország Franciaország (FRA) 4 1
3 Zulawszky Béla Magyarország Magyarország (HUN) 3 2
4 Robert Krünert Németország Németország (GER) 2 3
Charles Wilson Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 2 3
6 Walter Gates Fokföld Fokföld (SAF) 0 5

I csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Gerde Oszkár Magyarország Magyarország (HUN) 4 1
Lauritz Østrup Dánia Dánia (DEN) 4 1
3 Willem van Blijenburgh Hollandia Hollandia (HOL) 3 2
4 André du Bosch Belgium Belgium (BEL) 2 3
Alfred Keene Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 2 3
6 Joseph de Saint Brisson Franciaország Franciaország (FRA) 0 5

J csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Vilém Goppold von Lobsdorf A Cseh Királyság A Cseh Királyság (BOH) 7 0
2 Paul Anspach Belgium Belgium (BEL) 5 2
Apáthy Jenő Magyarország Magyarország (HUN) 5 2
4 Edward Brookfield Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 3 4
Johan van Schreven Hollandia Hollandia (HOL) 3 4
6 Pietro Sarzano Olaszország Olaszország (ITA) 2 4
Georg Stöhr Németország Németország (GER) 2 4
8 Jean Mikorski Franciaország Franciaország (FRA) 2 5

K csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Fuchs Jenő Magyarország Magyarország (HUN) 5 0
2 Gustaaf van Hulstijn Hollandia Hollandia (HOL) 4 1
3 Vilém Tvrzský A Cseh Királyság A Cseh Királyság (BOH) 3 2
4 Arolodo Pinelli Olaszország Olaszország (ITA) 2 3
5 Ernst Moldenhauer Németország Németország (GER) 1 4
6 Lockhart Leith Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 0 5

L csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 George van Rossem Hollandia Hollandia (HOL) 4 1
2 Charles Notley Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 3 2
Bedrich Schejbal A Cseh Királyság A Cseh Királyság (BOH) 3 2
Louis Chapuis Franciaország Franciaország (FRA) 3 2
5 Alexis Simonson Belgium Belgium (BEL) 2 3
6 Albert Naumann Németország Németország (GER) 0 5
Helyezés Vívó Nemzetiség
2 Charles Notley Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Bedrich Schejbal A Cseh Királyság A Cseh Királyság (BOH)
4 Louis Chapuis Franciaország Franciaország (FRA)

M csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Werkner Lajos Magyarország Magyarország (HUN) 5 1
2 Riccardo Nowak Olaszország Olaszország (ITA) 4 2
Emil Schön Németország Németország (GER) 4 2
4 Marc Perrodon Franciaország Franciaország (FRA) 3 3
5 Jan de Beaufort Hollandia Hollandia (HOL) 2 4
František Šourek-Tuček A Cseh Királyság A Cseh Királyság (BOH) 2 4
7 Anthony Chalke Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 1 5

Második kör[szerkesztés]

A csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Fuchs Jenő Magyarország Magyarország (HUN) 3 1
2 Étienne Grade Belgium Belgium (BEL) 2 2
Charles Notley Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 2 2
Richard Schoemaker Hollandia Hollandia (HOL) 2 2
5 René Lateux Franciaország Franciaország (FRA) 1 3
Place Fencer Nation Wins Losses
2 Charles Notley Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 2 0
3 Étienne Grade Belgium Belgium (BEL) 0 1
Richard Schoemaker Hollandia Hollandia (HOL) 0 1

B csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Werkner Lajos Magyarország Magyarország (HUN) 4 0
2 Földes Dezső Magyarország Magyarország (HUN) 3 1
3 George van Rossem Hollandia Hollandia (HOL) 2 2
4 Richard Badman Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 1 3
5 Fritz Jack Németország Németország (GER) 1 3

C csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Vilém Goppold von Lobsdorf A Cseh Királyság A Cseh Királyság (BOH) 3 1
Joseph Van der Voodt Belgium Belgium (BEL) 3 1
3 William Marsh Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 2 2
4 Arie de Jong Hollandia Hollandia (HOL) 1 3
Riccardo Nowak Olaszország Olaszország (ITA) 1 3

D csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Bertrand Marie de Lesseps Franciaország Franciaország (FRA) 3 0
2 Zulawszky Béla Magyarország Magyarország (HUN) 2 1
3 Bedrich Schejbal A Cseh Királyság A Cseh Királyság (BOH) 1 2
4 Vilém Tvrzský A Cseh Királyság A Cseh Királyság (BOH) 0 3

E csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Gerde Oszkár Magyarország Magyarország (HUN) 4 0
2 Sante Ceccherini Olaszország Olaszország (ITA) 3 1
3 Otakar Lada A Cseh Királyság A Cseh Királyság (BOH) 2 2
4 Emil Schön Németország Németország (GER) 1 3
5 Paul Anspach Belgium Belgium (BEL) 0 4

F csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Tóth Péter Magyarország Magyarország (HUN) 4 0
2 Szántay Jenő Magyarország Magyarország (HUN) 3 1
3 Willem van Blijenburgh Hollandia Hollandia (HOL) 1 3
Siegfried Flesch Ausztria Ausztria (AUT) 1 3
Alfred Labouchere Hollandia Hollandia (HOL) 1 3

G csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Marcello Bertinetti Olaszország Olaszország (ITA) 4 0
2 Jetze Doorman Hollandia Hollandia (HOL) 2 2
August Petri Németország Németország (GER) 2 2
4 Vlastimil Lada-Sázavský A Cseh Királyság A Cseh Királyság (BOH) 1 3
Alessandro Pirzio Biroli Olaszország Olaszország (ITA) 1 3
Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
2 Jetze Doorman Hollandia Hollandia (HOL) 1 0
3 August Petri Németország Németország (GER) 0 1

H csoport[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Apáthy Jenő Magyarország Magyarország (HUN) 2 1
Georges de la Falaise Franciaország Franciaország (FRA) 2 1
Lauritz Østrup Dánia Dánia (DEN) 2 1
4 Einar Schwartz-Nielsen Dánia Dánia (DEN) 0 3
Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Georges de la Falaise Franciaország Franciaország (FRA) 2 0
2 Lauritz Østrup Dánia Dánia (DEN) 1 1
3 Apáthy Jenő Magyarország Magyarország (HUN) 0 2

Elődöntő[szerkesztés]

Első elődöntő[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Fuchs Jenő Magyarország Magyarország (HUN) 6 1
2 Werkner Lajos Magyarország Magyarország (HUN) 5 2
3 Georges de la Falaise Franciaország Franciaország (FRA) 4 3
Szántay Jenő Magyarország Magyarország (HUN) 4 3
5 Marcello Bertinetti Olaszország Olaszország (ITA) 3 4
Földes Dezső Magyarország Magyarország (HUN) 3 4
7 Charles Notley Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 2 5
8 Bertrand Marie de Lesseps Franciaország Franciaország (FRA) 1 6

Második elődöntő[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Jetze Doorman Hollandia Hollandia (HOL) 5 2
Vilém Goppold von Lobsdorf A Cseh Királyság A Cseh Királyság (BOH) 5 2
Tóth Péter Magyarország Magyarország (HUN) 5 2
Zulawszky Béla Magyarország Magyarország (HUN) 5 2
5 Gerde Oszkár Magyarország Magyarország (HUN) 4 3
6 Lauritz Østrup Hollandia Hollandia (HOL) 3 4
7 Joseph Van der Voodt Belgium Belgium (BEL) 1 6
8 Sante Ceccherini Olaszország Olaszország (ITA) 0 7

Döntő[szerkesztés]

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1 Fuchs Jenő Magyarország Magyarország (HUN) 6 1
Zulawszky Béla Magyarország Magyarország (HUN) 6 1
3Bronzérem Bronz Vilém Goppold von Lobsdorf A Cseh Királyság A Cseh Királyság (BOH) 4 3
4 Szántay Jenő Magyarország Magyarország (HUN) 3 4
5 Tóth Péter Magyarország Magyarország (HUN) 3 4
6 Werkner Lajos Magyarország Magyarország (HUN) 2 5
7 Jetze Doorman Hollandia Hollandia (HOL) 1 6
Georges de la Falaise Franciaország Franciaország (FRA) 1 6

Az aranyéremről egyetlen tus döntött.

Helyezés Vívó Nemzetiség Nyert párbaj Vesztett párbaj
1Aranyérem Arany Fuchs Jenő Magyarország Magyarország (HUN) 1 0
2Ezüstérem Ezüst Zulawszky Béla Magyarország Magyarország (HUN) 0 1

Források[szerkesztés]