Magyarország az 1956. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Magyarország az olimpiai játékokon
Magyarország zászlaja
Magyarország zászlaja
NOB-országkód: HUN
OOB Magyar Olimpiai Bizottság
Honlap Hivatalos honlap
1956. évi nyári olimpiai játékok
Melbourne és Stockholm
Versenyzők111 fő 13 sportágban
Zászlóvivő
NyitóünnepségErdélyi István (Stockholmban) és
Csermák József (Melbourne-ben)
Fogadalomtevő Benedek Gábor
Érmek
4. helyezés
Arany
9
Ezüst
10
Bronz
7
Össz.
26

Magyarország az olimpiai játékokon
Nyári olimpiai játékok:
Téli olimpiai játékok:
Nem hivatalos olimpiai játékok:

Magyarország az ausztráliai Melbourne-ben és a svédországi Stockholmban megrendezett 1956. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt, összesen 111 sportolóval vett részt a két helyszínen.

Eredményesség sportáganként[szerkesztés]

Az egyes sportágak eredményessége, illetve az induló versenyzők száma a következő (zárójelben a magyar indulókkal rendezett versenyszámok száma, kiemelve az egyes oszlopokban előforduló legmagasabb érték, vagy értékek):

Sportág, szakág Helyezések száma Olimpiai
pont
Indulók száma
Gold medal icon.svg Silver medal icon.svg Bronze medal icon.svg 4. 5. 6. Férfi Össz.
atlétika 0 2 0 2 2 1 21 17 2 19
birkózás 0 1 1 2 2 0 19 8 0 8
evezés 0 0 0 0 0 0 0 4 0 4
kajak-kenu 1 3 3 1 0 0 37 12 1 13
lovaglás 0 0 0 0 0 0 0 3 0 3
ökölvívás 1 0 0 0 1 0 9 2 0 2
öttusa 0 0 0 1 0 1 4 3 0 3
sportlövészet 0 0 0 1 1 2 7 5 0 5
torna 4 2 1 1 0 2 47 2 6 8
úszás-műugrás 0 1 1 2 2 0 19 9 9 181
vívás 2 1 1 0 3 0 29 16 2 18
vízilabda 1 0 0 0 0 0 7 11 0 111
Összesen 9 10 7 10 11 6 199 91 20 111

Érmesek[szerkesztés]

Az 1956. évi nyári olimpiai játékokon a magyar sportolók 9 arany 10 ezüst és 7 bronz érmet nyertek.

Érem Sportoló Sportág Versenyszám
1Aranyérem Arany Fábián László
Urányi János
kajak-kenu kajak-kettes 10 000 m
1Aranyérem Arany Papp László ökölvívás 71 kg
1Aranyérem Arany Keleti Ágnes torna talajtorna
1Aranyérem Arany Keleti Ágnes torna felemás korlát
1Aranyérem Arany Keleti Ágnes torna gerenda
1Aranyérem Arany Bodó Andrea
Keleti Ágnes
Kertész Alíz
Korondi Margit
Köteles Erzsébet
Tass Olga
torna kéziszer-csapat
1Aranyérem Arany Kárpáti Rudolf vívás kardvívás-egyéni
1Aranyérem Arany Gerevich Aladár
Hámori Jenő
Kárpáti Rudolf
Keresztes Attila
Kovács Pál
vívás kardvívás-csapat
1Aranyérem Arany Bolvári Antal
Boros Ottó
Gyarmati Dezső
Hevesi István
Jeney László
Kanizsa Tivadar
Kárpáti György dr.
Mayer Mihály
Zádor Ervin
vízilabda férfi vízilabda-csapat
2Ezüstérem Ezüst Kovács József atlétika 10 000 m síkfutás
2Ezüstérem Ezüst Rozsnyói Sándor atlétika 3000 m akadályfutás
2Ezüstérem Ezüst Polyák Imre birkózás kötött fogás-62 kg
2Ezüstérem Ezüst Hernek István kajak-kenu Férfi kenu egyes 1000 m
2Ezüstérem Ezüst Hatlaczky Ferenc kajak-kenu Férfi kajak egyes 10 000 m
2Ezüstérem Ezüst Parti János kajak-kenu kenu egyes-10 000 m
2Ezüstérem Ezüst Keleti Ágnes torna összetett-egyéni
2Ezüstérem Ezüst Bodó Andrea
Keleti Ágnes
Kertész Alíz
Korondi Margit
Köteles Erzsébet
Tass Olga
torna női összetett-csapat
2Ezüstérem Ezüst Székely Éva úszás-műugrás 200 m mellúszás
2Ezüstérem Ezüst Balthazár Lajos dr.
Berzsenyi Barnabás
Marosi József
Nagy Ambrus dr.
Rerrich Béla dr.
Sákovics József
vívás férfi párbajtőrvívás-csapat
3Bronzérem Bronz Tóth Gyula birkózás kötött fogás-könnyüsúly
3Bronzérem Bronz Kiss Lajos kajak-kenu kaja-egyes 1000 m
3Bronzérem Bronz Mohácsi Ferenc
Wieland Károly
kajak-kenu kenu-kettes 1000 m
3Bronzérem Bronz Farkas Imre
Hunics József
kajak-kenu kenu-kettes 10 000 m
3Bronzérem Bronz Tass Olga torna lóugrás
3Bronzérem Bronz Tumpek György úszás-műugrás 200 m pillangóúszás
3Bronzérem Bronz Fülöp Mihály
Gyuricza József
Marosi József
Sákovics József
id. Somodi Lajos
Tilli Endre
vívás férfi tőrvívás-csapat

További magyar pontszerzők[szerkesztés]

4. helyezettek[szerkesztés]

Név Sportág Versenyszám
Szabó Miklós atlétika 5000 m síkfutás
Tábori László atlétika 1500 m síkfutás
Hódos Imre birkózás kőtőtfogás 57 kg
Tóth Gyula birkózás szabadfogás könnyűsúly
Hartmann Cecilia kajak-kenu kajak egyes 500 m
Benedek Gábor
Bódy János
Moldrich Antal
öttusa csapat
Tass Olga torna összetett egyéni
Kovács Miklós sportlövészet futóvad
Gerlach József úszás-műugrás toronyugrás
Littomeritzky Mária úszás-műugrás 100 m pillangó

5. helyezettek[szerkesztés]

Név Sportág Versenyszám
Csermák József atlétika kalapácsvetés
Róka Antal atlétika 50 km gyaloglás
Baranya István birkózás kőtőtfogás lepkesúly
Gurics György birkózás kőtőtfogás középsúly
Dőry András ökölvívás váltósúly
Kocsis Miklós sportlövészet futószarvas
Killermann Klára úszás-műugrás 200 m mell
Székely Ripszima úszás-műugrás 400 m gyors
Balthazár Lajos vívás párbajtőr egyéni
Gerevich Aladár vívás kard egyéni
Gyuricza József vívás tőr egyéni

6. helyezettek[szerkesztés]

Név Sportág Versenyszám
Tábori László atlétika 5000 m síkfutás
Benedek Gábor öttusa egyéni
Krebs Sándor sportlövészet kisöbű sportpuska fekvő
Kun Szilárd sportlövészet önműködő sportpisztoly
Tass Olga torna felemás korlát (holtverseny)
Kertész Alíz torna felemás korlát (holtverseny)

A magyar résztvevők listája[szerkesztés]

Források[szerkesztés]