Férfi 200 méteres pillangóúszás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Férfi 200 méteres pillangóúszás
a XXV. nyári olimpián
Swimming pictogram.svg
Adatok
HelyszínPiscines Bernat Picornell, Barcelona
Dátumjúlius 30.
Versenyzők46 résztvevő
30 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Egyesült Államok Egyesült Államok
Ezüstérem  Új-Zéland Új-Zéland
Bronzérem  Franciaország Franciaország

 ← 19881996 → 

Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon az úszás férfi 200 méteres pillangóúszás versenyszámát július 30-án rendezték a Piscines Bernat Picornell-ban.

Rekordok[szerkesztés]

A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:

Világrekord Egyesült Államok Melvin Stewart (USA) 1:55,69 Perth, Ausztrália 1991. január 12.
Olimpiai rekord NSZK Michael Groß (FRG) 1:56,94 Szöul, Dél-Korea 1988. szeptember 24.

A versenyen új olimpiai rekord született:

Egyesült Államok Melvin Stewartl (USA) 1:56,26 Barcelona, Spanyolország 1992. július 30.

Versenynaptár[szerkesztés]

Dátum Forduló
1992. július 30., csütörtök Selejtező
1992. július 30., csütörtök Döntők

Eredmények[szerkesztés]

Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: az A-döntőbe jutott időeredmény alapján
  • q: a B-döntőbe jutott időeredmény alapján
  • OR: olimpiai rekord

Előfutamok[szerkesztés]

Az összesített eredmények alapján a legjobb időeredménnyel rendelkező 8 úszó jutott az A-döntőbe, további nyolc versenyző a B-döntőbe került.

H F P Név Nemzet Idő Mj
1. 7 4 Melvin Stewart Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:56,99 Q
2. 5 1 Danyon Loader Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 1:58,15 Q
3. 5 5 Franck Esposito Franciaország Franciaország (FRA) 1:58,75 Q
4. 6 4 Martin Roberts Ausztrália Ausztrália (AUS) 1:58,91 Q
5. 7 3 Gyenyisz Pankratov Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN) 1:59,00 Q
6. 7 1 Rafał Szukała Lengyelország Lengyelország (POL) 1:59,51 Q
7. 5 2 Robert Pinter Románia Románia (ROM) 1:59,59 Q
8. 5 4 Kavanaka Keiicsi Japán Japán (JPN) 1:59,96 Q
9. 6 8 Martin Herrmann Németország Németország (GER) 2:00,47 q
10. 6 2 Chris-Carol Bremer Németország Németország (GER) 2:00,49 q
11. 7 5 Can Ergenekan Törökország Törökország (TUR) 2:00,82 q
12. 6 3 David Wharton Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 2:00,84 q
13. 6 7 Simon McKillop-Davies Ausztrália Ausztrália (AUS) 2:00,92 q
14. 5 7 Marco Braida Olaszország Olaszország (ITA) 2:01,18 q
15. 2 5 Eduardo Beca Brazília Brazília (BRA) 2:01,20 q
6 6 Tom Ponting Kanada Kanada (CAN) q
17. 5 3 Mijosi Tomohiro Japán Japán (JPN) 2:01,27
18. 7 6 Konrad Gałka Lengyelország Lengyelország (POL) 2:01,33
19. 7 7 André Luiz Teixeira Brazília Brazília (BRA) 2:01,39
4 2 Matjaž Kozelj Szlovénia Szlovénia (SLO)
21. 4 4 José Luis Ballester Spanyolország Spanyolország (ESP) 2:01,41
22. 4 5 Simon Wainwright Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 2:01,53
23. 6 5 Mehmet Taner Törökország Törökország (TUR) 2:01,61
24. 5 8 Jorge Pérez Spanyolország Spanyolország (ESP) 2:01,63
25. 6 1 Christophe Bordeau Franciaország Franciaország (FRA) 2:01,99
26. 7 8 Edward Parenti Kanada Kanada (CAN) 2:02,00
27. 4 3 Guy Callaghan Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 2:02,12
28. 3 6 Craig Jackson Dél-afrikai Köztársaság Dél-afrikai Köztársaság (RSA) 2:02,17
29. 3 4 Diogo Madeira Portugália Portugália (POR) 2:02,22
30. 4 7 David Monasterio Puerto Rico Puerto Rico (PUR) 2:02,32
31. 3 2 Vesa Hanski Finnország Finnország (FIN) 2:02,75
32. 3 5 Alexander Brandl Ausztria Ausztria (AUT) 2:02,88
33. 3 7 Deniszlav Kalcsev Bulgária Bulgária (BUL) 2:03,73
34. 4 1 Miguel Cabrita Portugália Portugália (POR) 2:04,28
35. 3 1 Hrisztian Minkovszki Bulgária Bulgária (BUL) 2:05,18
36. 3 3 Kai Johansson Finnország Finnország (FIN) 2:05,71
37. 2 4 V Meng Tan Szingapúr Szingapúr (SIN) 2:06,41
38. 2 2 Duncan Todd Hongkong Hongkong (HKG) 2:08,20
39. 1 3 Kristan Singleton Amerikai Virgin-szigetek Amerikai Virgin-szigetek (ISV) 2:08,71
4 6 Kire Filipovszki Független résztvevők Független résztvevők (IOP)
41. 1 7 Janko Gojković Bosznia-Hercegovina Bosznia-Hercegovina (BSH) 2:09,08
42. 1 5 Alan Espínola Paraguay Paraguay (PAR) 2:11,88
43. 2 3 Benoît Fleurot Mauritius Mauritius (MRI) 2:13,09
44. 2 7 Julian Bolling Srí Lanka Srí Lanka (SRI) 2:17,47
45. 1 6 Zijád Kasmíri Szaúd-Arábia Szaúd-Arábia (KSA) 2:21,59
46. 1 2 Mohamed Khamis Egyesült Arab Emírségek Egyesült Arab Emírségek (UAE) 2:29,73

Döntők[szerkesztés]

B-döntő
H Ö P Név Nemzet Idő Mj
1. 9. 5 Chris-Carol Bremer Németország Németország (GER) 1:59,93
2. 10. 6 David Wharton Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 2:01,08
3. 11. 4 Martin Herrmann Németország Németország (GER) 2:01,14
4. 12. 3 Can Ergenekan Törökország Törökország (TUR) 2:01,21
5. 13. 1 Tom Ponting Kanada Kanada (CAN) 2:01,60
6. 14. 2 Simon McKillop-Davies Ausztrália Ausztrália (AUS) 2:01,86
7. 15. 8 Eduardo Beca Brazília Brazília (BRA) 2:01,87
8. 16. 7 Marco Braida Olaszország Olaszország (ITA) 2:02,24
A-döntő
Hely. P Név Nemzet Idő Mj
1Aranyérem Arany 4 Melvin Stewart Egyesült Államok Egyesült Államok 1:56,26 OR
2Ezüstérem Ezüst 5 Danyon Loader Új-Zéland Új-Zéland 1:57,93
3Bronzérem Bronz 3 Franck Esposito Franciaország Franciaország 1:58,51
4. 7 Rafał Szukała Lengyelország Lengyelország 1:58,89
5. 8 Kavanaka Keiicsi Japán Japán 1:58,97
6. 2 Gyenyisz Pankratov Egyesített Csapat Egyesített Csapat 1:58,98
7. 1 Robert Pinter Románia Románia 1:59,34
8. 6 Martin Roberts Ausztrália Ausztrália 1:59,64

Források[szerkesztés]