Az Amerikai Egyesült Államok a 2020. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Az Amerikai Egyesült Államok az olimpiai játékokon
Az Amerikai Egyesült Államok zászlaja
Az Amerikai Egyesült Államok zászlaja
NOB-országkód: USA
OOB Az Amerikai Egyesült Államok Olimpiai Bizottsága
Honlap Hivatalos honlap
2020. évi nyári olimpiai játékok
Tokió
Versenyzők626 fő 35 sportágban
Zászlóvivő
NyitóünnepségEddy Alvarez és Sue Bird
ZáróünnepségKara Winger
Érmek
1. helyezés
Arany
39
Ezüst
41
Bronz
33
Össz.
113

Az Amerikai Egyesült Államok az olimpiai játékokon
Nyári olimpiai játékok:
Téli olimpiai játékok:
Nem hivatalos olimpiai játékok:

Az Amerikai Egyesült Államok a japán Tokióban megrendezett 2020. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 35 sportágban 626 sportoló képviselte, akik összesen 113 érmet szereztek.

Érmesek[szerkesztés]

Table tennis pictogram.svg Asztalitenisz[szerkesztés]

Athletics pictogram.svg Atlétika[szerkesztés]

Baseball pictogram.svg Baseball[szerkesztés]

Wrestling pictogram.svg Birkózás[szerkesztés]

Férfi
Kötöttfogású
Szabadfogású
Női
Szabadfogású

Judo pictogram.svg Cselgáncs[szerkesztés]

Férfi
Versenyző Versenyszám Selejtező 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág
elődöntő
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Colton Brown Középsúly erőnyerő Liechtenstein Raphael Schwendinger (LIE)
11(1)–00(0)
Törökország Mihael Žgank (TUR)
00(2)–01(2)
kiesett 9.
Női
Versenyző Versenyszám 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág
elődöntő
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Angelica Delgado Harmatsúly Portugália Joana Ramos (POR)
10(2)–00(1)
Magyarország Pupp Réka (HUN)
00(0)–10(0)
kiesett 9.
Nefeli Papadakis Félnehézsúly Dél-Korea Yoon Hyun-ji (KOR)
00(0)–10(0)
kiesett 17.
Nina Cutro-Kelly Nehézsúly Szlovénia Anamari Velenšek (SLO)
01(0)–10(0)
kiesett 17.

Rowing pictogram.svg Evezés[szerkesztés]

Golf pictogram.svg Golf[szerkesztés]

Skateboarding pictogram.svg Gördeszka[szerkesztés]

Surfing pictogram.svg Hullámlovaglás[szerkesztés]

Archery pictogram.svg Íjászat[szerkesztés]

Kajak-kenu[szerkesztés]

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Gyorsasági[szerkesztés]

Canoeing (slalom) pictogram.svg Szlalom[szerkesztés]

Karate pictogram.svg Karate[szerkesztés]

Kerékpározás[szerkesztés]

Cycling (BMX) pictogram.svg BMX[szerkesztés]

Cycling (mountain biking) pictogram.svg Hegyi-kerékpározás[szerkesztés]

Cycling (road) pictogram.svg Országúti kerékpározás[szerkesztés]

Cycling (track) pictogram.svg Pálya-kerékpározás[szerkesztés]

Basketball pictogram.svg Kosárlabda[szerkesztés]

Férfi[szerkesztés]

Női[szerkesztés]

Női 3x3[szerkesztés]

Football pictogram.svg Labdarúgás[szerkesztés]

Női[szerkesztés]

Equestrian Vaulting pictogram.svg Lovaglás[szerkesztés]

Díjlovaglás
Díjugratás
Lovastusa

Diving pictogram.svg Műugrás[szerkesztés]

Boxing pictogram.svg Ökölvívás[szerkesztés]

Férfi
Versenyző Versenyszám Selejtező Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Duke Ragan Pehelysúly Franciaország Samuel Kistohurry (FRA)
3–2
Kazahsztán Serik Temirzhanov (KAZ)
5–0
Írország Kurt Walker (IRL)
3–2
Ghána Samuel Takyi (GHA)
4–1
Orosz Olimpiai Bizottság Albert Batirgazijev (ROC)
2–3
Silver medal icon.svg
Keyshawn Davis Könnyűsúly Hollandia Enrico Lacruz (NED)
5–0
Franciaország Sofiane Oumiha (FRA)
RSC
Orosz Olimpiai Bizottság Gabil Mamedov (ROC)
4–1
Örményország Hovhannes Bachkov (ARM)
5–0
Kuba Andy Cruz (CUB)
1–4
Silver medal icon.svg
Delante Johnson Váltósúly Argentína Brian Arregui (ARG)
3–2
Kazahsztán Ablaikhan Zhussupov (KAZ)
4–1
Kuba Roniel Iglesias (CUB)
0–5
kiesett 5.
Troy Isley Középsúly Fehéroroszország Vitali Bandarenka (BLR)
5–0
Orosz Olimpiai Bizottság Gleb Baksi (ROC)
2–3
kiesett 9.
Richard Torrez Szupernehézsúly erőnyerő Algéria Chouaib Bouloudinats (ALG)
5–0
Kuba Dainier Peró (CUB)
4–1
Kazahsztán Kamshybek Kunkabayev (KAZ)
RSC
Üzbegisztán Bakhodir Jalolov (UZB)
0–5
Silver medal icon.svg
Női
Versenyző Versenyszám Selejtező Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Virginia Fuchs Légsúly Orosz Olimpiai Bizottság Szvetlana Szolujanova (ROC)
3–2
Bulgária Sztojka Kraszteva (BUL)
0–5
kiesett 9.
Yarisel Ramirez Pehelysúly Horvátország Nikolina Ćaćić (CRO)
0–5
kiesett 17.
Rashida Ellis Könnyűsúly erőnyerő Nagy-Britannia Caroline Dubois (GBR)
0–3
kiesett 9.
Oshae Jones Váltósúly erőnyerő Mexikó Brianda Cruz (MEX)
3–2
Dominikai Köztársaság María Moronta (DOM)
4–0
Kína Ku Hung (CHN)
1–4
kiesett Bronze medal icon.svg
Naomi Graham Középsúly Orosz Olimpiai Bizottság Zenfira Magomedalijeva (ROC)
1–4
kiesett 9.

Modern pentathlon pictogram.svg Öttusa[szerkesztés]

Rugby union pictogram.svg Rögbi[szerkesztés]

Férfi[szerkesztés]

Női[szerkesztés]

Volleyball pictogram.svg Röplabda[szerkesztés]

Férfi[szerkesztés]

Női[szerkesztés]

Volleyball (beach) pictogram.svg Strandröplabda[szerkesztés]

Férfi[szerkesztés]

Női[szerkesztés]

Softball pictogram.svg Softball[szerkesztés]

Shooting pictogram.svg Sportlövészet[szerkesztés]

Sport climbing pictogram.svg Sportmászás[szerkesztés]

Weightlifting pictogram.svg Súlyemelés[szerkesztés]

Synchronized swimming pictogram.svg Szinkronúszás[szerkesztés]

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[szerkesztés]

Tennis pictogram.svg Tenisz[szerkesztés]

Férfi
Versenyző Versenyszám 64-es főtábla 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Marcos Giron Egyes Szlovákia Norbert Gombos (SVK)
7-6(7–4), 3-6, 6-2
Japán Nisikori Kei (JPN)
6-7(5–7), 6-3, 1-6
kiesett 17.
Tommy Paul Orosz Olimpiai Bizottság Aszlan Karacev (ROC)
3-6, 2-6
kiesett 33.
Tennys Sandgren Spanyolország Pablo Carreño Busta (ESP)
5-7, 2-6
kiesett 33.
Frances Tiafoe Dél-Korea Kvon Szonu (KOR)
6-3, 6-2
Görögország Sztéfanosz Cicipász (GRE)
3-6, 4-6
kiesett 17.
Austin Krajicek
Tennys Sandgren
Páros Ausztrália Ausztrália (AUS)
John Peers
Max Purcell
3-6, 7-6(7–5), [10]–[5]
Szlovákia Szlovákia (SVK)
Lukáš Klein
Filip Polášek
6-7(2–7), 6-2, [10]–[5]
Németország Németország (GER)
Jan-Lennard Struff
Alexander Zverev
6-3, 7-6(7–4)
Horvátország Horvátország (CRO)
Nikola Mektić
Mate Pavić
4-6, 4-6
Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Marcus Daniell
Michael Venus
6-7(3–7), 2-6
4.
Rajeev Ram
Frances Tiafoe
Orosz Olimpiai Bizottság Orosz Olimpiai Bizottság (ROC)
Karen Hacsanov
Andrej Rubljov
6-7(3–7), 7-6(7–5), [12]–[10]
Horvátország Horvátország (CRO)
Marin Čilić
Ivan Dodig
3-6, 5-7
kiesett 9.
Női
Versenyző Versenyszám 64-es főtábla 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Jennifer Brady Egyes Olaszország Camila Giorgi (ITA)
3-6, 2-6
kiesett 33.
Jessica Pegula Svájc Belinda Bencic (SUI)
3-6, 3-6
kiesett 33.
Alison Riske Románia Mihaela Buzărnescu (ROU)
7-6(7–0), 5-7, 4-6
kiesett 33.
Bethanie Mattek-Sands
Jessica Pegula
Páros Lengyelország Lengyelország (POL)
Magda Linette
Alicja Rosolska
6-1, 6-3
Franciaország Franciaország (FRA)
Alizé Cornet
Fiona Ferro
6-1, 6-4
Brazília Brazília (BRA)
Laura Pigossi
Luisa Stefani
6-1, 3-6, [6]–[10]
kiesett 5.
Nicole Melichar
Alison Riske
Olaszország Olaszország (ITA)
Sara Errani
Jasmine Paolini
3-6, 7-5, [2]–[10]
kiesett 17.
Vegyes
Versenyző Versenyszám Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Bethanie Mattek-Sands
Rajeev Ram
Páros Németország Németország (GER)
Laura Siegemund
Kevin Krawietz
4-6, 7-5, [8]–[10]
kiesett 9.

Badminton pictogram.svg Tollaslabda[szerkesztés]

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Torna[szerkesztés]

Gymnastics (rhythmic) pictogram.svg Ritmikus gimnasztika[szerkesztés]

Gymnastics (trampoline) pictogram.svg Trambulin[szerkesztés]

Triathlon pictogram.svg Triatlon[szerkesztés]

Swimming pictogram.svg Úszás[szerkesztés]

Férfi
Versenyző Versenyszám Előfutam Elődöntő Döntő
Idő Hely. Össz. Idő Hely. Össz. Idő Helyezés
Caeleb Dressel 50 m gyors 21,32 1. 1. 21,42 1. 1. 21,07 Gold medal icon.svg
100 m pillangó 50,39 1. 1. 49,71 1. 1. 49,45 Gold medal icon.svg
100 m gyors 47,73 2. 2. 47,23 1. 2. 47,02 Gold medal icon.svg
Zach Apple 48,16 3. 11. 48,04 6. 11. kiesett
Michael Andrew 50 m gyors 21,89 5. 11. 21,67 3.* 5.* 21,60 4.
200 m vegyes 1:56,40 1. 1. 1:57,08 2. 4. 1:57,31 5.
100 m mell 58,62 1. 3. 58,99 3. 5. 58,84 4.
Andrew Wilson 59,03 2. 7. 59,18 5. 8. 58,99 6.*
200 m mell 2:09,97 6. 17. kiesett
Nicolas Fink 2:08,48 1. 4. 2:08,00 2. 4. 2:07,93 5.
Townley Haas 200 m gyors 1:45,86 4. 10. 1:46,07 5. 12. kiesett
Kieran Smith 1:46,20 4. 13. 1:45,07 2. 2. 1:45,12 6.
400 m gyors 3:45,25 3. 6. 3:43,94 Bronze medal icon.svg
Jake Mitchell 3:45,38 4. 7. 3:45,39 8.
Michael Brinegar 800 m gyors 7:53,00 7. 17. kiesett
1500 m gyors 15:04,67 5. 17. kiesett
Robert Finke 14:47,20 2. 2. 14:39,65 Gold medal icon.svg
800 m gyors 7:42,72 3. 3. 7:41,87 Gold medal icon.svg
Hunter Armstrong 100 m hát 53,77 5. 15.* 53,21 5.* 9.* kiesett
Ryan Murphy 53,22 2.* 7.* 53,24 1. 1. 52,19 Bronze medal icon.svg
200 m hát 1:56,92 1. 7. 1:55,38 2. 3. 1:54,15 Silver medal icon.svg
Bryce Mefford 1:56,37 2. 3. 1:56,37 4. 6. 1:55,49 4.
Tom Shields 100 m pillangó 51,57 4. 12.* 51,99 8. 15. kiesett
Gunnar Bentz 200 m pillangó 1:55,46 4. 11. 1:55,28 4. 6. 1:55,46 7.
Zach Harting 1:54,92 2. 4. 1:55,35 4. 9. kiesett
Chase Kalisz 200 m vegyes 1:57,38 1. 4. 1:58,03 6. 12. kiesett
400 m vegyes 4:09,65 2. 3. 4:09,42 Gold medal icon.svg
Jay Litherland 4:09,91 2.* 5.* 4:10,28 Silver medal icon.svg
Caeleb Dressel
Blake Pieroni
Bowe Becker
Zach Apple
Brooks Curry
4 × 100 m gyors 3:11,33 1. 2. 3:08,97 Gold medal icon.svg
Kieran Smith
Drew Kibler
Zach Apple
Townley Haas
Andrew Seliskar
Patrick Callan
Blake Pieroni
4 × 200 m gyors 7:05,62 3. 5. 7:02,43 4.
Ryan Murphy
Michael Andrew
Caeleb Dressel
Zach Apple
Hunter Armstrong
Andrew Wilson
Tom Shields
Blake Pieroni
4 × 100 m vegyes 3:32,29 4. 7. 3:26,78 Gold medal icon.svg
Jordan Wilimovsky 10 km nyíltvízi 1:51:40,2 10.
Női
Versenyző Versenyszám Előfutam Elődöntő Döntő
Idő Hely. Össz. Idő Hely. Össz. Idő Helyezés
Simone Manuel 50 m gyors 24,65 2. 11.* 24,63 6.* 11.* kiesett
Abbey Weitzeil 24,37 3. 7. 24,19 2. 4. 24,41 8.
100 m gyors 53,21 4. 11. 52,99 3. 7. 53,23 8.
Erika Brown 53,87 6. 18.* 53,58 7. 13. kiesett
Allison Schmitt 200 m gyors 1:57,10 4. 12. 1:56,87 5. 10. kiesett
Katie Ledecky 1:55,28 1. 1. 1:55,34 1. 3. 1:55,21 5.
400 m gyors 4:00,45 1. 1. 3:57,36 Silver medal icon.svg
800 m gyors 8:15,67 1. 1. 8:12,57 Gold medal icon.svg
1500 m gyors 15:35,35 1. 1. 15:37,34 Gold medal icon.svg
Erica Sullivan 15:46,67 1. 3. 15:41,41 Silver medal icon.svg
Paige Madden 400 m gyors 4:03,98 3. 7. 4:06,81 7.
Katie Grimes 800 m gyors 8:17,05 2. 2. 8:19,38 4.
Regan Smith 200 m pillangó 2:08,46 2. 4. 2:06,64 2. 4. 2:05,30 Silver medal icon.svg
100 m hát 57,96 1. 2. 57,86 1. 1. 58,05 Bronze medal icon.svg
Rhyan White 59,02 2. 6. 58,46 2. 4. 58,43 4.
200 m hát 2:08,23 1. 2.* 2:07,28 3. 3. 2:06,39 4.
Phoebe Bacon 2:08,30 2. 4. 2:07,10 2. 2. 2:06,40 5.
Lydia Jacoby 100 m mell 1:05,52 2. 2. 1:05,72 1. 3. 1:04,95 Gold medal icon.svg
Lilly King 1:05,55 1. 3. 1:05,40 2. 2. 1:05,54 Bronze medal icon.svg
200 m mell 2:22,10 1. 2. 2:22,27 2. 5. 2:19,92 Silver medal icon.svg
Annie Lazor 2:22,76 2. 5. 2:21,94 3. 3. 2:20,84 Bronze medal icon.svg
Claire Curzan 100 m pillangó 57,49 3. 10. 57,42 5. 10. kiesett
Torri Huske 56,29 2. 4. 56,51 3. 5. 55,73 4.
Hali Flickinger 200 m pillangó 2:08,31 1. 2. 2:06,23 1. 2. 2:05,65 Bronze medal icon.svg
400 m vegyes 4:35,98 2. 5. 4:34,90 Bronze medal icon.svg
Emma Weyant 4:33,55 1. 1. 4:32,76 Silver medal icon.svg
Kate Douglass 200 m vegyes 2:09,16 1. 1. 2:09,21 1. 1. 2:09,04 Bronze medal icon.svg
Alex Walsh 2:09,94 2. 3.* 2:09,57 1. 3. 2:08,65 Silver medal icon.svg
Erika Brown
Abbey Weitzeil
Natalie Hinds
Simone Manuel
Olivia Smoliga
Catie DeLoof
Allison Schmitt
4 × 100 m gyors 3:34,80 2. 5. 3:32,81 Bronze medal icon.svg
Allison Schmitt
Paige Madden
Katie McLaughlin
Katie Ledecky
Bella Sims
Brooke Forde
4 × 200 m gyors 7:47,57 1. 2. 7:40,73 Silver medal icon.svg
Regan Smith
Lydia Jacoby
Torri Huske
Abbey Weitzeil
Rhyan White
Lilly King
Claire Curzan
Erika Brown
4 × 100 m vegyes 3:55,18 2. 2. 3:51,73 Silver medal icon.svg
Haley Anderson 10 km nyíltvízi 1:59:36,9 6.
Ashley Twichell 1:59:37,9 7.
Versenyző Versenyszám Szétúszás az elődöntőért
Idő Helyezés
Erika Brown 100 m gyors 53,51 1.
Vegyes
Versenyző Versenyszám Előfutam Döntő
Idő Hely. Össz. Idő Helyezés
Ryan Murphy
Lydia Jacoby
Torri Huske
Caeleb Dressel
Regan Smith
Andrew Wilson
Tom Shields
Abbey Weitzeil
4 × 100 m vegyes 3:41,02 2. 2. 3:40,58 5.

* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el

Sailing pictogram.svg Vitorlázás[szerkesztés]

Fencing pictogram.svg Vívás[szerkesztés]

Water polo pictogram.svg Vízilabda[szerkesztés]

Férfi[szerkesztés]

Női[szerkesztés]

Források[szerkesztés]