2016-os gyorsasági kajak-kenu Európa-bajnokság

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Gyorsasági kajak-kenu Európa-bajnokság
(2016)
Adatok
Ország Oroszország
Rendező városMoszkva
Dátum június 2326.
Fő helyszín Krilatszkoje evezőspálya
Honlap http://canoemoscow2016.ru/

 ← 20152017 → 
A Wikimédia Commons tartalmaz 2016-os gyorsasági kajak-kenu Európa-bajnokság témájú médiaállományokat.

A 2016-os gyorsasági kajak-kenu Európa-bajnokságot Oroszországban, Moszkvában rendezik 2016. június 23. és 26. között.

Éremtáblázat[szerkesztés]

  *   Rendező   *   Magyarország

Helyezés Ország Arany Ezüst Bronz Összesen
1  Magyarország 5 5 4 14
2  Oroszország 5 4 2 11
3  Németország 4 4 3 11
4  Fehéroroszország 3 2 5 10
5  Szerbia 3 0 1 4
6  Szlovákia 2 1 1 4
7  Portugália 2 0 0 2
8  Egyesült Királyság 1 1 0 2
9  Csehország 1 0 1 2
10  Törökország 1 0 0 1
11  Dánia 0 3 1 4
12  Románia 0 1 3 4
13  Moldova 0 1 1 2
 Ukrajna 0 1 1 2
Flag of Spain.svg Spanyolország 0 1 1 2
16  Bulgária 0 1 0 1
 Litvánia 0 1 0 1
 Svédország 0 1 0 1
19  Lengyelország 0 0 2 2
20  Lettország 0 0 1 1
Összesen 27 27 27 81

A magyar csapat[szerkesztés]

A magyar Eb-keret tagjai:[1]

férfiak
K1 200 m Birkás Balázs 5.
K2 200 m Horváth Bence
Szomolányi Máté
Silver medal europe.svg ezüst
K1 500 m Nádas Bence Bronze medal europe.svg bronz
K2 500 m Tóth Dávid
Kulifai Tamás
7.
K4 500 m Nádas Bence
Tótka Sándor
Molnár Péter
Somorácz Tamás
Gold medal europe.svg arany
K1 1000 m Kopasz Bálint Bronze medal europe.svg bronz
K2 1000 m Hufnágel Tibor
Dombvári Bence
Kizárva
K4 1000 m Hufnágel Tibor
Dombvári Bence
Ceiner Benjámin
Kugler Attila
7.
K1 5000 m Solti László 5.
C1 200 m Hajdu Jonatán 6.
C2 200 m Lantos Ádám
Nagy Péter
5.
C1 500 m Kiss Tamás 4.
C2 500 m Korisánszky Dávid
Mike Róbert
6.
C1 1000 m Vajda Attila 4.
C2 1000 m Vasbányai Henrik
Mike Róbert
Bronze medal europe.svg bronz
C4 1000 m Korisánszky Dávid
Varga Dávid
Sarudi Pál
Kiss Tamás
Kizárva
C1 5000 m Kiss Tamás Gold medal europe.svg arany

nők
K1 200 m Dusev-Janics Natasa 6.
K2 200 m Dusev-Janics Natasa
Homonnai Luca
4.
K1 500 m Kozák Danuta Gold medal europe.svg arany
K2 500 m Szabó Gabriella
Kozák Danuta
Gold medal europe.svg arany
K4 500 m Szabó Gabriella
Kozák Danuta
Fazekas-Zur Krisztina
Csipes Tamara
Gold medal europe.svg arany
K1 1000 m Takács Tamara Silver medal europe.svg ezüst
K2 1000 m Medveczky Erika
Takács Tamara
Silver medal europe.svg ezüst
K1 5000 m Bodonyi Dóra Silver medal europe.svg ezüst
C1 200 m Lakatos Zsanett Kizárva
C2 500 m Devecseriné Takács Kincső
Balla Virág
Bronze medal europe.svg bronz

Érmesek[szerkesztés]

Férfiak[szerkesztés]

Kajak[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
K1 200 m Liam Heath
Nagy-Britannia
34,412 Petter Menning
Svédország
34,872 Aleksejs Rumjancevs
Lettország
35,072
K2 200 m Nebojša Grujić
Marko Novaković
Szerbia
31,284 Horváth Bence
Szomolányi Máté
Magyarország
31,332 Ronald Rauhe
Tom Liebscher
Németország
31,384
K1 500 m Tom Liebscher
Németország
1:37.684 René Holten Poulsen
Dánia
1:39.184 Nádas Bence
Magyarország
1:39.192
K2 500 m Martin Jankovec
Jakubík Gábor
Szlovákia
1:29.712 Gabriel Campo
Rubén Millán
Spanyolország
1:29.984 Vitalij Bjalko
Raman Pjatrusenka
Fehéroroszország
1:30.816
K4 500 m Nádas Bence
Tótka Sándor
Molnár Péter
Somorácz Tamás Magyarország
1:19.760 Denis Myšák
Vlček Erik
Tarr György
Linka Tibor Szlovákia
1:20.560 Francisco Cubelos
Roi Rodríguez
Albert Martí
Diego Cosgaya Spanyolország
1:21.228
K1 1000 m Fernando Pimenta
Portugália
3:29.040 René Holten Poulsen
Dánia
3:32.296 Kopasz Bálint
Magyarország
3:32.656
K2 1000 m Max Hoff
Marcus Gross Németország
3:12.732 Marko Tomićević
Milenko Zorić Szerbia
3:13.832 Pavel Miadzvedzeu
Aleh Jurenia Fehéroroszország
K4 1000 m Denis Myšák
Vlček Erik
Tarr György
Linka Tibor
Szlovákia
2:51.640 Kirill Ljapunov
Vaszilij Pogreban
Roman Anoskin
Oleg Zestkov
Oroszország
2:52.156 Martin Brzezinski
Bartosz Stabno
Rafal Rosolski
Norbert Kuczynski
Lengyelország
2:53.440
K1 5000 m Fernando Pimenta
Portugália
20:09.690 René Holten Poulsen
Dánia
20:11.870 Aleh Jurenia
Fehéroroszország
20:12.420

A K2 1000 méteren eredetileg második Hufnágel Tibor-Dombvári Bence páros érmét Dombvári doppingolása miatt visszavonták.[2]

Kenu[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
C1 200 m Andrej Krajtor
Oroszország
39,080 Henrikas Žustautas
Litvánia
39,432 Artyem Kozir
Fehéroroszország
39,440
C2 200 m Gleb Szaladuha
Aljakszandr Vaucsetszkij
Fehéroroszország
36,996 Stefan Kiraj
Stefan Holtz
Németország
37,216 Alekszander Kovalenko
Andrej Krajtor
Oroszország
37,464
C1 500 m Martin Fuksa
Csehország
1:48.520 Mihail Pavlov
Oroszország
1:50.548 Oleg Tarnovschi
Moldova
1:50.832
C2 500 m Viktor Melantyev
Ivan Stil
Oroszország
1:41.216 Chirila Iosif
Victor Mihalachi
Románia
1:42.796 Vitalij Vergelesz
Gyenyisz Kamerilov
Ukrajna
1:43.520
C1 1000 m Sebastian Brendel Németország 3:51.248 Serghei Tarnovschi Moldova 3:52.164 Martin Fuksa Csehország 3:52.688
C2 1000 m Alekszej Korovaskov
Ilja Pervukin Oroszország
3:37.804 Andrej Badanovics
Aljakszandr Badanovics Fehéroroszország
3:40.212 Vasbányai Henrik
Mike Róbert Magyarország
3:40.532
C4 1000 m Kirill Samsurin
Rasul Ismukhamedov
Viktor Melantyev
Vlagyiszlav Csebotar Oroszország
3:25.044 Gyenyisz Kovalenko
Gyenyisz Kamerilov
Vitalij Vergelesz
Edvard Semetilo Ukrajna
3:26.736 Chirila Iosif
Peter Condrat
Adi-Aurelian Grozuta
Simion Cosmin Románia
3:26.884
C1 5000 m Kiss Tamás
Magyarország
22:15.350 Ronald Verch
Németország
22:19.180 Mateusz Kaminski
Lengyelország
22:48.500

Nők[szerkesztés]

Kajak[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
K1 200 m Lasma Liepa
Törökország
40,792 Jess Walker
Nagy-Britannia
40,940 Ivana Kmetová
Szlovákia
41,000
K2 200 m Franziska Weber
Tina Dietze
Németország
37,548 Jelena Terekova
Anasztaszija Nevszkaja
Oroszország
38,296 Margarita Mahnyeva
Marina Litvincsuk
Fehéroroszország
38,448
K1 500 m Kozák Danuta
Magyarország
1:48.600 Franziska Weber
Németország
1:49.324 Emma Jørgensen
Dánia
1:49.576
K2 500 m Szabó Gabriella
Kozák Danuta
Magyarország
1:41.316 Sabrina Hering
Steffi Kriegenstein
Németország
1:42.556 Nadzeja Ljapeska
Marina Litvincsuk
Fehéroroszország
1:43.564
K4 500 m Szabó Gabriella
Kozák Danuta
Csipes Tamara
Fazekas-Zur Krisztina Magyarország
1:30.940 Margarita Mahnyeva
Nadzeja Ljapeska
Volha Hudzsenka
Marina Litvincsuk Fehéroroszország
1:31.380 Franziska Weber
Sabrina Hering
Steffi Kriegenstein
Tina Dietze Németország
1:32.280
K1 1000 m Kristina Bedeč Szerbia 4:00.840 Takács Tamara Magyarország 4:00.988 Conny Wassmuth Németország 4:03.128
K2 1000 m Milica Starović
Ruzičić-Benedek Dalma
Szerbia
3:38.564 Takács Tamara
Medveczky Erika
Magyarország
3:40.444 Ciuta Florida
Iulia Taran
Románia
3:43.840
K1 5000 m Marina Litvincsuk
Fehéroroszország
22:23.450 Bodonyi Dóra
Magyarország
22:24.550 Juliana Szalahova
Oroszország
22:25.750

Kenu[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
C1 200 m Oleszia Romasenko
Oroszország
47,616 Sztanilija Sztamenova
Bulgária
48,712 Paula Postaru
Románia
49,116
C2 500 m Nadzeja Makarcsanka
Alena Nazdrova
Fehéroroszország
2:02.672 Irina Andrejeva
Oleszia Romasenko
Oroszország
2:03.752 Balla Virág
Devecseriné Takács Kincső
Magyarország
2:04.816

Jegyzetek[szerkesztés]

  1. Storcz Botond kihirdette a magyar keretet (magyar nyelven), 2016. június 15. (Hozzáférés: 2016. június 24.)
  2. Kajak-kenu: elvették Dombvári Bence páros Eb-ezüstjét. www.nemzetisport.hu (2017. nov. 8.) (Hozzáférés: 2017. nov. 8.)

Források[szerkesztés]