2013-as északisí-világbajnokság

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Északisí-világbajnokság
(2013)
Adatok
Ország Olaszország
Rendező városVal di Fiemme
Dátum február 20.március 3.
Nemzetek 57
Sportolók 721
Versenyszámok 21
Honlap Hivatalos honlap

 ← 20112015 → 
A Wikimédia Commons tartalmaz 2013-as északisí-világbajnokság témájú médiaállományokat.

A 39. északisí-világbajnokságot az olaszországi Val di Fiemme-ben rendezték 2013. február 20. és március 3. között.

A magyar sportolók eredményei[szerkesztés]

Férfi[szerkesztés]

Selejtező

Versenyző Versenyszám Idő Helyezés
Cseke Csaba Egyéni sprint 4:38,74 110.
Gombos Károly 10 km 26:32,1 22.
Gond Balázs Egyéni sprint nem állt rajthoz
Pálfy Márton 10 km 29:37,5 56.
Egyéni sprint 4:33,89 105.
Szabó Milán 10 km 26:24,4 19.
Szilágyi Ákos Középsánc 48,2 53.
Tagscherer Imre 10 km 26:58,9 26.

A 15 km-es férfi sífutás selejtezője 10 km volt.

Verseny

Versenyző Versenyszám Idő Helyezés
Szabó Milán
Gond Balázs
Csapatsprint nem ért célba (lekörözték) 28.

Női[szerkesztés]

Selejtező

Versenyző Versenyszám Idő Helyezés
Fenyvesi Laura 5 km 16:05,5 24.
Papp Ildikó 5 km 15:25,4 17.
Egyéni sprint 4:26,38 87.
Simon Ágnes 5 km 15:39,5 18.
Egyéni sprint 4:24,14 86.
Szőcs Emőke 5 km 14:02,0 4.
Egyéni sprint 4:06,53 79.
Zámbó Viktória Egyéni sprint 4:46,68 92.

A 10 km-es női sífutás selejtezője 5 km volt.

Verseny

Versenyző Versenyszám Idő Helyezés
Szőcs Emőke 10 km 29:53,3 69.
Szőcs Emőke
Papp Ildikó
Csapatsprint 24:02,58 23.

Eredmények[szerkesztés]

Összesen 21 versenyszámot rendeztek. A feltüntetett időpontok helyi idő szerint értendőek.

Sífutás[szerkesztés]

Férfiak[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
15 km klasszikus stílus
február 27., 12:45
Petter Northug
 Norvégia
34:37,1 Johan Olsson
 Svédország
34:48,9 Tord Asle Gjerdalen
 Norvégia
34:59,4
30 km üldözőverseny
február 23., 14:15
Dario Cologna
 Svájc
1:13:09,3 Martin Johnsrud Sundby
 Norvégia
1:13:11,1 Sjur Røthe
 Norvégia
1:13:11,3
50 km szabad stílus
március 3., 12:30
Johan Olsson
 Svédország
2:10:41,4 Dario Cologna
 Svájc
2:10:54,3 Alekszej Poltaranyin
 Kazahsztán
2:10:58,2
4 × 10 km-es váltó
március 1., 13:30
 Norvégia
Tord Asle Gjerdalen
Eldar Rønning
Sjur Røthe
Petter Northug
1:41:37,2  Svédország
Daniel Richardsson
Johan Olsson
Marcus Hellner
Calle Halfvarsson
1:41:38,4  Oroszország
Jevgenyij Bjolov
Makszim Vilegzsanyin
Alekszandr Ljogkov
Szergej Usztyjugov
1:41:39,6
Egyéni sprint
február 21., 12:45
Nyikita Krjukov
 Oroszország
3:30,4 Petter Northug
 Norvégia
3:30,7 Alex Harvey
 Kanada
3:31,2
Csapatsprint
február 24., 12:00
 Oroszország
Alekszej Petuhov
Nyikita Krjukov
21:30,9  Svédország
Marcus Hellner
Emil Jönsson
21:31,3  Kazahsztán
Nyikolaj Csebotko
Alekszej Poltaranyin
21:31,6

Nők[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
10 km klasszikus stílus
február 26., 12:45
Therese Johaug
 Norvégia
25:23,4 Marit Bjørgen
 Norvégia
25:33,6 Julija Csekaljeva
 Oroszország
25:56,1
15 km üldözőverseny
február 23., 12:45
Marit Bjørgen
 Norvégia
39:04,4 Therese Johaug
 Norvégia
39:07,8 Heidi Weng
 Norvégia
39:19,3
30 km szabad stílus
március 2., 12:15
Marit Bjørgen
 Norvégia
1:27:19,9 Justyna Kowalczyk
 Lengyelország
1:27:23,6 Therese Johaug
 Norvégia
1:27:28,6
4 × 5 km-es váltó
február 28., 12:45
 Norvégia
Heidi Weng
Therese Johaug
Kristin Størmer Steira
Marit Bjørgen
1:00:36,5  Svédország
Ida Ingemarsdotter
Emma Wikén
Anna Haag
Charlotte Kalla
1:01:02,7  Oroszország
Julija Ivanova
Alija Ikszanova
Marija Guscsina
Julija Csekaljeva
1:01:22,3
Egyéni sprint
február 21., 12:45
Marit Bjørgen
 Norvégia
3:16,6 Ida Ingemarsdotter
 Svédország
3:18,9 Maiken Caspersen Falla
 Norvégia
3:20,3
Csapatsprint
február 24., 12:00
 USA
Jessica Diggins
Kikkan Randall
20:24,4  Svédország
Charlotte Kalla
Ida Ingemarsdotter
20:32,2  Finnország
Riikka Sarasoja-Lilja
Krista Lahteenmäki
20:35,3

Síugrás[szerkesztés]

Férfiak[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
Középsánc
február 23., 17:00
Anders Bardal
 Norvégia
252,6 Gregor Schlierenzauer
 Ausztria
248,4 Peter Prevc
 Szlovénia
244,3
Nagysánc
február 28., 12:45
Kamil Stoch
 Lengyelország
295,8 Peter Prevc
 Szlovénia
289,7 Anders Jacobsen
 Norvégia
289,1
Csapatverseny, nagysánc
március 2., 12:30
 Ausztria
Wolfgang Loitzl
Manuel Fettner
Thomas Morgenstern
Gregor Schlierenzauer
1135,9  Németország
Andreas Wank
Severin Freund
Michael Neumayer
Richard Freitag
1121,8  Lengyelország
Maciej Kot
Piotr Żyła
Dawid Kubacki
Kamil Stoch
1121,0

Nők[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
Középsánc
február 22., 16:00
Sarah Hendrickson
 USA
253,7 Sara Takanashi
 Japán
251,0 Jacqueline Seifriedsberger
 Ausztria
237,2

Vegyes[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
Csapatverseny, középsánc
február 24., 12:45
 Japán
Yuki Ito
Itó Daiki
Sara Takanashi
Takeucsi Taku
1011,0  Ausztria
Chiara Hölzl
Thomas Morgenstern
Jacqueline Seifriedsberger
Gregor Schlierenzauer
986,7  Németország
Ulrike Gräßler
Richard Freitag
Carina Vogt
Severin Freund
984,9

Északi összetett[szerkesztés]

Versenyszám 01Gold medal icon.svg Arany 02Silver medal icon.svg Ezüst 03Bronze medal icon.svg Bronz
Középsánc + 10 km
február 22., 10:00, 15:00
Jason Lamy-Chappuis
 Franciaország
29:13,2 Mario Stecher
 Ausztria
29:13,4 Björn Kircheisen
 Németország
29:13,5
Nagysánc + 10 km
február 28., 10:00, 15:30
Eric Frenzel
 Németország
27:22,8 Bernhard Gruber
 Ausztria
27:59,5 Jason Lamy-Chappuis
 Franciaország
28:00,0
Csapatverseny, középsánc + 4 × 5 km
február 24., 10:00, 15:00
 Franciaország
François Braud
Maxime Laheurte
Sébastien Lacroix
Jason Lamy-Chappuis
57:34,0  Norvégia
Jørgen Gråbak
Håvard Klemetsen
Magnus Krog
Magnus Moan
57:34,4  USA
Taylor Fletcher
Bryan Fletcher
Todd Lodwick
Bill Demong
57:38,2
Csapatsprint, nagysánc + 2 × 7,5 km
március 2., 10:00, 15:00
 Franciaország
Sébastien Lacroix
Jason Lamy-Chappuis
35:37,9  Ausztria
Wilhelm Denifl
Bernhard Gruber
35:54,5  Németország
Tino Edelmann
Eric Frenzel
36:21,8

Éremtáblázat[szerkesztés]

Helyezés Ország Arany Ezüst Bronz Összesen
1.  Norvégia 8 5 6 19
2.  Franciaország 3 0 1 4
3.  Oroszország 2 0 3 5
4.  USA 2 0 1 3
5.  Svédország 1 6 0 7
6.  Ausztria 1 5 1 7
7.  Németország 1 1 3 5
8.  Lengyelország 1 1 1 3
9.  Japán 1 1 0 2
9.  Svájc 1 1 0 2
11.  Szlovénia 0 1 1 2
12.  Kazahsztán 0 0 2 2
13.  Finnország 0 0 1 1
13.  Kanada 0 0 1 1
Összesen 21 21 21 63

Források[szerkesztés]

Kapcsolódó szócikkek[szerkesztés]

  • sport Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap