2006-os sílövő-világbajnokság

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

A 2006-os sílövő-világbajnokságot március 12-én rendezték Szlovéniában, Pokljukában. Mivel ebben az évben került sor a XX. téli olimpiára Olaszországban, a világbajnokság programjában csak a vegyes váltók versenyszáma szerepelt, az egyetlen nem olimpiai versenyszám.

A világbajnoki címet a Anna Bogalij-Tyitovec, Szergej Csepikov, Irina Malgina és Nyikolaj Kruglov összetételű orosz csapat nyerte. A második helyen, közel egyperces hátránnyal a norvég csapat végzett (Linda Grubben, Halvard Hanevold, Tora Berger, Ole Einar Bjørndalen), a bronzérmet pedig a francia négyes vihette haza (Florence Baverel-Robert, Vincent Defrasne, Sandrine Bailly, Raphaël Poirée).

Részt vevő nemzetek[szerkesztés]

Nemzet Férfi
induló
Női
induló
Összesen
 Bulgária 2 2 4
 Csehország 2 2 4
 Fehéroroszország 4 4 8
 Finnország 2 2 4
 Franciaország 4 4 8
 Japán 2 2 4
 Kanada 2 2 4
 Lengyelország 4 4 8
 Németország 4 4 8
Nemzet Férfi
induló
Női
induló
Összesen
 Norvégia 4 4 8
 Olaszország 4 4 8
 Oroszország 4 4 8
 Svédország 2 2 4
 Szlovákia 4 4 8
 Szlovénia 4 4 8
 Ukrajna 2 2 4
 USA 2 2 4
17 nemzet

Éremtáblázat[szerkesztés]

Hely Nemzet Arany Ezüst Bronz Összesen
1.  Oroszország 1 0 0 1
2.  Norvégia 0 1 0 1
3.  Franciaország 0 0 1 1
Összesen 1 1 1 3

Eredmény[szerkesztés]

A verseny időpontja: 2006. március 12.

# Versenyző[1] Lövőhiba
(F+Á)
Időeredmény Hátrány # Versenyző Lövőhiba
(F+Á)
Időeredmény Hátrány
Arany  Oroszország II
Anna Bogalij-Tyitovec
Szergej Csepikov
Irina Malgina
Nyikolaj Kruglov
0+4 1+6
0+0 0+2
0+2 1+3
0+1 0+1
0+1 0+0
1:16:24.8 14.  Fehéroroszország II
Volha Nazarava
Rusztam Valiulin
Olena Zubrilova
Szjarhej Novikav
2+6 7+8
0+2 2+3
2+3 4+2
0+1 0+0
0+0 1+3
1:23:09.2 +6:44.4
Ezüst  Norvégia I
Linda Grubben
Halvard Hanevold
Tora Berger
Ole Einar Bjørndalen
0+6 3+10
0+1 0+1
0+2 1+3
0+2 2+3
0+1 0+3
1:17:18.5 +53.7 15.  Lengyelország II
Magdalena Nykiel
Grzegorz Bodziana
Katarzyna Ponikwia
Krzysztof Pływaczyk
1+7 1+7
1+3 0+1
0+0 0+2
0+3 1+3
0+1 0+1
1:23:13.3 +6:48.5
Bronz  Franciaország I
Florence Baverel-Robert
Vincent Defrasne
Sandrine Bailly
Raphaël Poirée
0+2 5+8
0+1 0+2
0+0 2+3
0+0 3+2
0+1 0+1
1:18:23.0 +1:58.2 16.  Oroszország I
Olga Anyiszimova
Ivan Cserezov
Natalja Guszeva
Makszim Csudov
0+7 7+9
0+3 0+0
0+3 1+3
0+1 2+3
0+0 4+3
1:23:20.6 +6:55.8
4.  Németország I
Simone Hauswald
Michael Rösch
Kati Wilhelm
Andreas Birnbacher
0+4 4+7
0+1 4+3
0+0 0+1
0+3 0+1
0+0 0+2
1:19:01.2 +2:36.4 17.  Csehország
Magda Rezlerová
Roman Dostál
Zdeňka Vejnarová
Zdeněk Vítek
3+7 5+11
2+3 0+2
1+3 3+3
0+1 0+3
0+0 2+3
1:23:55.1 +7:30.3
5.  Szlovénia II
Dijana Grudiček-Ravnikar
Klemen Bauer
Lucjia Larisi
Gregor Brvar
0+5 3+11
0+0 0+3
0+2 0+2
0+1 2+3
0+2 1+3
1:19:43.3 +3:18.5 18.  USA
Rachel Steer
Lowell Bailey
Lanny Barnes
Jay Hakkinen
2+9 1+9
0+3 0+1
1+3 1+3
1+3 0+3
0+3 0+0
1:24:38.4 +8:13.6
6.  Svédország
Anna Carin Olofsson
Mattias Nilsson
Helena Jonsson
Carl Johan Bergman
4+8 0+6
4+3 0+1
0+1 0+3
0+3 0+2
0+1 0+0
1:19:52.7 +3:27.9 19.  Finnország
Kaisa Leena Mäkäräinen
Jouni Kinnunen
Outi Kettunen
Timo Antila
3+8 2+8
2+3 2+3
0+0 0+2
1+3 0+3
0+2 0+0
1:24:40.3 +8:15.5
7.  Szlovénia I
Teja Gregorin
Janez Ožbolt
Tadeja Brankovič
Matjaž Poklukar
2+10 0+9
2+3 0+3
0+3 0+1
0+2 0+3
0+2 0+2
1:20:18.7 +3:53.9 20.  Bulgária
Nina Klenovszka
Mihail Klecserov
Irina Nikulcsina
Vitalij Rudencsik
2+8 7+9
0+0 4+3
2+3 0+1
0+3 1+2
0+2 2+3
1:25:16.7 +8:51.9
8.  Lengyelország I
Krystyna Pałka
Wiesław Ziemianin
Magdalena Gwizdoń
Tomasz Sikora
2+7 1+11
0+1 1+3
1+3 0+3
1+3 0+2
0+0 0+3
1:21:20.1 +4:55.3 21.  Kanada
Zina Kocher
David Leoni
Sandra Keith
Gerhardt Klann
3+9 1+11
2+3 1+3
0+0 0+3
1+3 0+3
0+3 0+2
1:25:24.7 +8:59.9
9.  Ukrajna
Lilija Vajhina-Jefremova
Andrij Derizemlja
Olena Petrova
Ruszlan Liszenko
0+6 8+9
0+2 4+3
0+0 0+1
0+3 0+2
0+1 4+3
1:21:31.9 +5:07.1 22.  Japán
Kanae Meguro
Hidenori Isa
Ikuyo Tsukidate
Shin’ya Saitō
0+9 6+12
0+2 0+3
0+2 2+3
0+2 2+3
0+3 2+3
1:27:01.7 +10:36.9
10.  Németország II
Martina Beck
Ricco Groß
Andrea Henkel
Sven Fischer
2+6 4+8
0+1 1+3
0+1 0+0
2+3 3+2
0+1 0+3
1:21:43.9 +5:19.1 23.  Norvégia II
Jori Mørkve
Frode Andresen
Borghild Ouren
Lars Berger
2+6 12+11
0+0 2+2
2+3 4+3
0+0 3+3
0+3 3+3
1:28:28.6 +12:03.8
11.  Franciaország II
Sylvie Becaert
Ferréol Cannard
Christelle Gros
Simon Fourcade
0+7 2+9
0+1 1+3
0+2 0+1
0+2 0+3
0+2 1+2
1:21:54.5 +5:29.7 24.  Fehéroroszország I
Natalja Szokolova
Vlagyimir Dracsov
Ljudmila Ananka
Oleg Rizsenkov
0+9 14+12
0+3 5+3
0+2 3+3
0+1 4+3
0+3 2+3
1:30:38.5 +14:13.7
12.  Olaszország I
Michela Ponza
Rene Laurent Vuillermoz
Saskia Santer
Wilfried Pallhuber
2+8 4+9
0+0 1+3
0+3 1+3
2+3 0+1
0+2 2+2
1:22:19.0 +5:54.2 25.  Szlovákia I
Marcela Pavkovčeková
Miroslav Matiaško
Soňa Mihoková
Marek Matiaško
5+12 2+9
4+3 0+1
0+3 0+2
0+3 1+3
1+3 1+3
1:31:07.7 +14:42.9
13.  Szlovákia II
Anna Murínová
Dušan Šimočko
Janka Gereková
Matej Kazár
0+10 2+9
0+1 0+2
0+3 1+3
0+3 1+3
0+3 0+1
1:22:38.3 +6:13.5 26.  Olaszország II
Barbara Ertl
Markus Windisch
Nathalie Santer
Stefan Zingerle
Nem állt rajthoz

Hivatkozások[szerkesztés]

Források[szerkesztés]