Szerkesztővita:Csernuslidia

Az oldal más nyelven nem érhető el.
Új téma nyitása
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Legutóbb hozzászólt Mozo 15 évvel ezelőtt a(z) WPM:BMEM témában
Köszöntünk a magyar Wikipédiában, kedves Csernuslidia!

Üdvözlünk!

A Wikipédia szerkesztésének fortélyaihoz az első lépések oldalon találsz bevezetőt. A szerkesztést a homokozóban gyakorolhatod. A Wikipédiában folyó társalgások jobb megértéséhez a wikifogalmak és rövidítések (szó)jegyzékében találsz segítséget.

Kérjük, különösen ügyelj a felküldött szövegek és képek jogtisztaságára és forrásaid pontos megjelölésére!

Kezdő szerkesztőként személyes segítőt, mentort is kaphatsz magad mellé, vele megtárgyalhatod a szerkesztéssel kapcsolatos problémáidat. Ehhez jelentkezz be (ha eddig nem tetted volna), és kattints ide! Bonyolultabb szerkesztési ügyekben a kocsmafalra írhatsz kérdéseket, ha egy szerkesztőtársad tudja a választ, ugyanott fog válaszolni.

Egy közismereti tudakozót is működtetünk, ha valamit nem találtál.

Ha van kedved, írhatsz magadról pár szót a felhasználói lapodon (például érdeklődési körödről, nyelvtudásodról). A személyes vitalapokat üzenőfalként használjuk, ezen üdvözlet is példa rá. Kérünk, hogy a vitalapokon így írd alá hozzászólásaidat: ~~~~.

Jó szerkesztést és tartalmas szórakozást kívánunk! Mozo vita 2008. május 7., 20:34 (CEST)Válasz

Matematikai logika története[szerkesztés]

Szia!

Semmiről nem vagy lekésve, jövő hét kedden nézzük meg Wettllel a munkákat. A szócikknek is nagyon örülök. Amire még ügyelni kellene, hogy a WPM:BMEM műhelylapon felsorolt követelményeket próbáld meg betartani (lehetőleg mindegyiket!). Ugyanide íratkozz is fel (tudod, szerkesztés és a 4 tilde ~~~~ beszúrása a nevek közé)!

Magáról a szócikkről még a vitalapoján fogok értekezni, mert érdekelt vagyok matematikai logika témában :)

Üdv: Mozo vita 2008. május 7., 20:34 (CEST)Válasz

No, akkor néhány megjegyzés. Biztos, hogy sok hivatkozás kell még, külső, velső, idegennyelvű, magyar sok-sok-sok!. Érdemes megnézni a [en:Mathematical logic] szócikk History részét, hogy mit írnak és összevetni az általad írtal.

Egy tartalmi megjegyzés is. A matematikai logika nem volt része a filozófiának. Ennél sokkal bonyibb a viszony. A logika volt vagy "van" része a filozófiának (bár szerintem már nem része), és ennek egy matematizált ága az 1930-es években teljesen kivált a filozófiai vizsgálatok közül és a logikából is. A matematikai logika ezekben az években jött létre és amit egy m.l. történeti szóciknek kell tartalmaznia, hogy a 30-es éveket követően, mint matematikai résztudomány, mit tett. Szóval ez olyan szerteágazó és áttekinthetetlen, hogy például én nem vállalkoznék az összefogalásár. De bátraké a szerencse, örülök, hogy nekifogtál! :) Mozo vita 2008. május 8., 08:26 (CEST)Válasz

Szócikk leadás[szerkesztés]

Kedves Hallgatók!

Tájékoztalak benneteket, hogy a szócikkeket jövő héten a keddi foglalkozáson (2-től) kell bemutatnotok Wettl Ferencnek és nekem. Figyeljetek arra, hogy a WPM:BMEM műhelylap Tervek, célok szakaszában foglalt követelmények mindegyikének feleljen meg a munkátok. Természetesen ez pragmatikai okokból nem minden szócikknél tartható be, ám a lustaság semmi esetre sem tolerálható, hiszen a formai követelmények szerint átszerkeszteni a cikkeket kb 1-2 órás munkánál nem kerül többe. (Hogy azt ne mondjam, az összes szócikk szintrehozását a hét végén meg tudnám csinálni, de akkor én dolgoznék és nem Ti).

Többen vagytok, akiknek a szócikke színvonalas mind formailag, mind tartalmilag (pl: Algebra, Szerkesztések LaTeXben, Utazóügynök-probléma, Meander (matematika), Ptolemaiosz-tétel). A többieké a követelmény egy-két pontjában hiányosságot mutatnak, ami baj. Őket megkérem, hogy rendszeresen nézzék át a követelmény pontjait, szánják rá azt a néhány percet és tegyék meg a szükséges kiegészítéseket.

Üdv: Mozo vita 2008. május 10., 10:49 (CEST)Válasz

WPM:BMEM[szerkesztés]

Kedves Hallgatók!

Köszönöm mindenki részvételét a BME szócikkíró műhelyben. Tájékoztatlak benneteket, hogy a félév során minden szócikkíró megkapta a 4-es vagy 5-ös osztályzatát. A formai követelményeket mindenki tökéletesen teljesítette, 4-est az kapott, akinek a munkájával kapcsolatban kisebb tartalmi vagy kritikai szemléletbeli hiányosságokat tapasztaltunk. Nem csak azért volt hasznos ez a feladat, mert mindenki elsajátította a wikis szócikkírás alapjait, hanem azért is mert hasonló elvek alapján kell szakdolgozatot, folyóiratcikket is írni, amire a jövőben szükségetek lesz.

Kérlek benneteket, ha van időtök és kedvetek, továbbra is látogassátok a Wikipédiát és írjatok szócikkeket. Most már nem a WPM:BMEM védő szárnyai alá tartoztok, hanem elhatározásotoktól függően például a WPM:M-be vagy más eltérő témájú kezdeményezésbe. A WPM:M-nek azonban nagy szüksége van rátok, mert igencsak kevesen vagyunk, akik matematikai tárgyú szócikkeket írunk. Ha jónak látjátok, csatlakozzatok hozzánk.

További kellemes szerkesztést! Mozo vita 2008. május 15., 12:32 (CEST)Válasz