Uráli OOPart lelet

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Milei.vencel (vitalap | szerkesztései) 2015. március 15., 10:28-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (Új oldal, tartalma: „{{Építés alatt}} Az '''uráli-lelet''' Az 1990-es évek elején Oroszországban, az Urál (hegység) keleti lábánál bukkantak rá azokra a tárgyakra…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

Az uráli-lelet

Az 1990-es évek elején Oroszországban, az Urál (hegység) keleti lábánál bukkantak rá azokra a tárgyakra, amelyek a történelem egyik legnagyobb rejtélyét adják. Ezek spirál alakú apró tárgyak, amelyek mérete 3 és 0,003 milliméter (!) között mozog. 20 000 éves földrétegekben bukkantak rájuk.

Az Orosz Tudományos Akadémia moszkvai, sziktivkari és szentpétervári intézete egymástól függetlenül vizsgálta meg a különös képződményeket. Eredményeik tudományos földrengést váltottak ki: Rézből és két ritka fémből, volfrámból és molibdénből készültek. A volfrámnak rendkívül nagy a sűrűsége, olvadáspontja 34 100 °C. Spirális huzalokat és lámpákba való izzószálakat készítenek belőlük. A molibdén is nagy sűrűségű fém. Olvadáspontja 26 500 °C, és nagy teherbírású páncélzatok nemesítésére használják.



Jegyzetek

Források

  • Magyar Könyvklub: Enigma, A Föld, a test és a lélek rejtélyei, 2003.
  • Reinhard Habeck: Ókori csúcstechnológia, 2002.

Kapcsolódó szócikkek