Plány Ervin

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen InternetArchiveBot (vitalap | szerkesztései) 2019. április 6., 12:08-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (1 forrás archiválása és 0 megjelölése halott linkként. #IABot (v2.0beta14))

Plány Ervin (Budapest, 1885. április 26. – Budapest, 1916. január 5.) festőművész.

Élete

Tanulmányait Párizsban, majd 1906 és 1907 között Réti Istvánnál végezte Nagybányán, ezt követően tanulmányutat tett Olaszországban. Dolgozott egy darabig a Magyar Nemzetnél mint művészeti és zenei referens, utána pár hónapon keresztül az Ernst Múzeumnál működött mint titkár. 1906-ban egyik cikkében elsőként deklarálta, hogy a nagybányai neósok különváltak. 1909-ben gyűjteményes kiállítása volt a Művészházban. Az első világháború kitörését követően bevonult katonának, a fronton szerzett súlyos sebesülése következtében halt meg.[1] Hagyatéki kiállítása az Ernst Múzeumban volt látható.

Jegyzetek

  1. Plány Ervin rövid életrajza. Nemzeti Örökség Intézete (Hozzáférés: 2019. február 14.) „Az I. világháborúban bevonult, a fronton szerzett súlyos sebesülésében vesztette életét.”

Források

További információk

Commons:Category:Ervin Plány
A Wikimédia Commons tartalmaz Plány Ervin témájú médiaállományokat.
  • Művészeti lexikon. Fel. szerk. Lajta Edit. Bp., Akadémiai Kiadó, 1965-1968.
  • Molnár Dénes: Erdélyi műtár. Képzőművészek, iparművészek, műépítészek, művészettörténészek, fotóművészek, műgyűjtők adattára. Déva, Corvina Kiadó, 2002.