Ugrás a tartalomhoz

Oszkó-Jakab Natália

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Jávori István (vitalap | szerkesztései) 2021. április 5., 15:32-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (kékítések)
Oszkó-Jakab Natália
SzületettJakab Natália
1983. szeptember 3. (40 éves)
Budapest
Állampolgárságamagyar
Nemzetiségemagyar
HázastársaOszkó Péter
Foglalkozásaüzletasszony, művészeti mecénás, fesztiváligazgató, kultúraszervező
SablonWikidataSegítség

Oszkó-Jakab Natália (Budapest, 1983. szeptember 3. –) magyar üzletasszony, művészeti mecénás, a Művészetek Völgye általános igazgatója,[1] a Kerekdomb Fesztivál[2] és az Örvényeshegy Piknik[3] alapítója, főszervezője, valamint a Művészetek a Vidékfejlesztésért Alapítvány kuratóriumi elnöke.

Magánélete

Édesapja Jakab András, volt szentpétervári magyar konzul, édesanyja Tyilinyina Ljudmila orosz közgazdász. Gyermekkorát részben Magyarországon, Budapesten, részben az ukrán Harkovban töltötte. Férjével, Oszkó Péter volt pénzügyminiszterrel nevelik kislányukat.

Tanulmányai

Általános iskolai éveit az ukrajnai Harkov 52-es számú Általános Iskolában kezdte, majd a budapesti Toldy Ferenc Gimnáziumban folytatta. 2002-ben nyert felvételt a budapesti Corvinus Egyetemre, ahol nemzetközi tanulmányok szakon Európa fő- és diplomácia mellékszakirányán cum laude eredménnyel végzett. ERASMUS ösztöndíjjal 2005-től a Nottingham Trent University hallgatója lett az Egyesült Királyságban, majd 2007-ben Új-Zélandon a dunedini University of Otago ösztöndíját is elnyerte. 2012-től 2013-ig Belgiumban a Leuveni Katolikus Egyetemen folytatott külföldi tanulmányokat.

Pályafutása

2002-2003 évadban a Duna Televízió "Különös Történelemóra" című műsorának szereplője volt. 2006-ban a Magyar Köztársaság Külügyminisztériumának II. Európai Főosztályán töltött szakmai gyakorlatát követően az Ernst & Young és a MAG ZRt. közös Gazdasági Versenyképesség Operatív Program 4.1 és 4.2 intézkedéseiben alkalmazott külső szakértői értékelő rendszer hatásvizsgálatának és értékelésének szakértőjeként kezdett el dolgozni.

2008-ban került kapcsolatba a kulturális területtel, a Magyar Fesztiválközpont Kht. és a Művészetek Palotája[4] megbízásából angol, német, orosz, olasz tolmácsként és asszisztensként is segítette a fellépő külföldi művészeket. Hamarosan a Müpa produkciós menedzseri pozícióját is elnyerte, a WOMEX - Világzenei Kiállítás magyar nyitókoncertjét szervezésében közreműködött Koppenhágában a Hangvető és a Külügyminisztérium segítségével.

2012-től az Open Society Foundations programkoordinátora lett. A Művészetek Völgyeben kezdetben programszerkesztő, színpadkoordinátor, marketing és intézményi kapcsolatokért felelős munkatárs volt, majd 2013-tól, mint a fesztivál igazgatója[5][6]

2016-ban férjével megalapították a Művészetek a Vidékfejlesztésért Alapítványt, melynek missziója a vidéki kistérségekben, kistelepüléseken működő összművészeti rendezvények, fesztiválok felkarolásával, szervezésével és hosszú távú fenntartásával térségi fellendülés előidézése. Az alapítvány olyan fesztiválok működését segíti, mint például az Ördögkatlan Fesztivál, a Bor, Mámor... Bénye, a Hétrétország köztivál és a Palkonya Hangja. 2019-ben többek között a Kyiv Music Week előadója, 2020-ban meg a Tallinn Music Week és Primavera Pro szakmai fesztiválok előadója és mentoring session vezetője.

Fő tevékenysége a rendezvényszervezés, de rendszeres előadója, védnöke olyan eseményeknek, hazai és nemzetközi konferenciáknak és intézményeknek, melyek a fesztiválszervezés, a zeneipar vagy a környezetvédelem terén kérnek tapasztalati segítséget. Szakmai hozzáállására és alap értékrendjére a legnagyobb hatással nevelőapja, Török László volt, aki orosz és kazah érdekeltségű építőipari vállalatot vezet.

Jegyzetek