Férfi 4 × 10 km-es sífutóváltó a 2006. évi téli olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Férfi 4 × 10 km-es sífutóváltó
a XX. téli olimpián
Cross country skiing pictogram.svg
Adatok
Helyszín Pragelato
Dátum február 19.
Versenyzők 64 résztvevő
16 nemzetből
Csapatok 16
Érmesek
Aranyérem 
Ezüstérem 
Bronzérem 

 ← 2002 2010 → 

A 2006. évi téli olimpiai játékokon a sífutás férfi 4 × 10 km-es váltó versenyszámát február 19-én rendezték Pragelatóban. Az aranyérmet az olasz csapat nyerte meg. A versenyszámban nem vett részt magyar csapat.

Végeredmény[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A csapatok első és második tagja klasszikus stílusban, a harmadik és negyedik tagja szabad stílusban teljesítette a távot. Az időeredmények másodpercben értendők.

Helyezés Csapat Idő
1Aranyérem Arany Olaszország Olaszország (ITA)
Fulvio Valbusa
Giorgio Di Centa
Pietro Piller Cottrer
Cristian Zorzi
1:43:45,7
25:54,0
26:50,6
24:59,1
26:02,0
2Ezüstérem Ezüst Németország Németország (GER)
Andreas Schlütter
Jens Filbrich
René Sommerfeldt
Tobias Angerer
1:44:01,4
25:53,9
26:50,2
25:18,9
25:58,4
3Bronzérem Bronz Svédország Svédország (SWE)
Mats Larsson
Johan Olsson
Anders Södergren
Mathias Fredriksson
1:44:01,7
25:53,4
26:55,4
25:00,5
26:12,4
4. Franciaország Franciaország (FRA)
Christophe Perrillat
Alexandre Rousselet
Emmanuel Jonnier
Vincent Vittoz
1:44:22,8
26:05,4
26:46,2
25:47,1
25:44,1
5. Norvégia Norvégia (NOR)
Jens Arne Svartedal
Odd-Bjørn Hjelmeset
Frode Estil
Tore Ruud Hofstad
1:44:56,3
25:53,0
26:50,8
25:42,8
26:29,7
6. Oroszország Oroszország (RUS)
Szergej Novikov
Vaszilij Rocsev
Ivan Alipov
Jevgenyij Gyementyjev
1:45:09,9
26:03,7
26:39,8
25:58,2
26:28,2
7. Svájc Svájc (SUI)
Reto Burgermeister
Christian Stebler
Toni Livers
Remo Fischer
1:45:10,9
26:02,0
26:50,2
25:46,4
26:32,3
8. Észtország Észtország (EST)
Aivar Rehemaa
Andrus Veerpalu
Jaak Mae
Kaspar Kokk
1:45:23,8
26:45,7
26:39,9
25:32,0
26:26,2
9. Csehország Csehország (CZE)
Martin Koukal
Lukáš Bauer
Jiří Magál
Dušan Kožíšek
1:46:03,3
26:01,6
26:41,3
25:19,6
28:00,8
10. Finnország Finnország (FIN)
Sami Jauhojärvi
Tero Similä
Olli Ohtonen
Teemu Kattilakoski
1:46:36,1
25:56,1
27:28,9
25:53,4
27:17,7
11. Kanada Kanada (CAN)
Devon Kershaw
Sean Crooks
Chris Jeffries
George Grey
1:48:15,9
25:52,3
29:30,6
26:02,3
26:50,7
12. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Kris Freeman
Lars Flora
Andrew Johnson
Carl Swenson
1:48:44,2
26:03,1
28:27,8
26:44,1
27:29,2
13. Kazahsztán Kazahsztán (KAZ)
Andrej Golovko
Dmitrij Jeremenko
Makszim Odnodvorcev
Jevgenyij Kosevoj
1:49:03,6
26:03,5
27:48,5
26:18,9
28:52,7
14. Ukrajna Ukrajna (UKR)
Roman Lejbjuk
Volodimir Olsanszkij
Olekszandr Pucko
Mihajlo Humenyak
1:50:01,9
26:36,7
28:32,5
26:28,5
28:24,2
15. Kína Kína (CHN)
Hszia Van
Li Ko-liang
Csang Cseng-je
Csang Csing
1:50:40,5
27:27,9
28:46,3
26:23,6
28:02,7
Ausztria Ausztria (AUT)
Martin Tauber
Jürgen Pinter
Roland Diethart
Johannes Eder
kizárták
28:07,5
27:59,5
26:58,2
lekörözték

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]