Férfi egyéni sprint sífutás a 2006. évi téli olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Férfi egyéni sprint sífutás
a XX. téli olimpián
Cross country skiing pictogram.svg
Adatok
Helyszín Pragelato
Dátum február 22.
Versenyzők 80 résztvevő
34 nemzetből
Érmesek
Aranyérem   Svédország Svédország
Ezüstérem   Franciaország Franciaország
Bronzérem   Svédország Svédország

 ← 2002 2010 → 

A 2006. évi téli olimpiai játékokon a sífutás férfi egyéni sprint versenyszámát február 22-én rendezték Pragelatóban. Az aranyérmet a svéd Björn Lind nyerte. A Magyarországot képviselő Tagscherer Zoltán a 44. helyen végzett.

Eredmények[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A futamok egy 1325 méteres pályán zajlottak, amelyen egyetlen kört kellett teljesíteni, klasszikus stílusban.

A selejtezőből az első 30 helyen célba érkező versenyző jutott tovább. A negyeddöntő futamaiban a versenyzőket a selejtezőben elért időeredményeik szerint osztották be. Az öt futam mindegyikéből az első két versenyző jutott az elődöntőbe. Az elődöntő futamaiból az első két versenyző jutott a döntőbe.

A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: továbbjutás helyezés alapján
  • QA: az A-döntőbe jutott
  • QB: a B-döntőbe jutott

Selejtező[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1. Björn Lind Svédország Svédország (SWE) 2:13,53 Q
2. Andy Newell Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 2:14,79 Q
3. Johan Kjølstad Norvégia Norvégia (NOR) 2:15,11 Q
4. Vaszilij Rocsev Oroszország Oroszország (RUS) 2:16,19 Q
5. Cristian Zorzi Olaszország Olaszország (ITA) 2:16,23 Q
6. Mikael Östberg Svédország Svédország (SWE) 2:16,24 Q
7. Trond Iversen Norvégia Norvégia (NOR) 2:16,25 Q
8. Loris Frasnelli Olaszország Olaszország (ITA) 2:16,30 Q
9. Peter Larsson Svédország Svédország (SWE) 2:16,62 Q
10. Roddy Darragon Franciaország Franciaország (FRA) 2:16,76 Q
11. Renato Pasini Olaszország Olaszország (ITA) 2:16,87 Q
12. Ola Vigen Hattestad Norvégia Norvégia (NOR) 2:17,26 Q
13. Onda Júicsi Japán Japán (JPN) 2:17,53 Q
14. Anti Saarepuu Észtország Észtország (EST) 2:17,75 Q
15. Tor-Arne Hetland Norvégia Norvégia (NOR) 2:17,91 Q
16. Chris Cook Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 2:18,46 Q
17. Freddy Schwienbacher Olaszország Olaszország (ITA) 2:18,59 Q
18. Jevgenyij Kosevoj Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 2:18,88 Q
19. Thobias Fredriksson Svédország Svédország (SWE) 2:18,90 Q
20. Martin Koukal Csehország Csehország (CZE) 2:19,39 Q
21. Dušan Kožíšek Csehország Csehország (CZE) 2:19,64 Q
22. Keijo Kurttila Finnország Finnország (FIN) 2:19,94 Q
23. Janusz Krężelok Lengyelország Lengyelország (POL) 2:20,04 Q
24. Harald Wurm Ausztria Ausztria (AUT) 2:20,11 Q
25. Martin Stockinger Ausztria Ausztria (AUT) 2:20,18 Q
26. Lauri Pyykönen Finnország Finnország (FIN) 2:20,21 Q
27. Ivan Alipov Oroszország Oroszország (RUS) 2:20,21 Q
28. Szergej Novikov Oroszország Oroszország (RUS) 2:20,29 Q
29. Elefthériosz „Leftérisz” Fáfalisz Görögország Görögország (GRE) 2:20,33 Q
30. Christoph Eigenmann Svájc Svájc (SUI) 2:20,46 Q
31. Drew Goldsack Kanada Kanada (CAN) 2:20,62
32. Sean Crooks Kanada Kanada (CAN) 2:20,70
33. Maciej Kreczmer Lengyelország Lengyelország (POL) 2:20,83
34. Pavel Korosztyeljov Oroszország Oroszország (RUS) 2:21,00
35. Nyikolaj Csebotyko Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 2:21,23
36. Torin Koos Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 2:21,47
37. Devon Kershaw Kanada Kanada (CAN) 2:21,49
38. Peeter Kümmel Észtország Észtország (EST) 2:21,60
39. Nejc Brodar Szlovénia Szlovénia (SLO) 2:21,94
40. Ivan Biloszjuk Ukrajna Ukrajna (UKR) 2:21,97
41. Priit Narusk Észtország Észtország (EST) 2:22,19
42. Vitalij Marciv Ukrajna Ukrajna (UKR) 2:22,30
43. Komamura Sunszuke Japán Japán (JPN) 2:22,38
44. Tagscherer Zoltán Magyarország Magyarország (HUN) 2:22,69
45. Jevgenyij Szafonov Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 2:22,99
46. Lars Flora Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 2:23,02
47. Phil Widmer Kanada Kanada (CAN) 2:23,79
48. Zhang Chengye Kína Kína (CHN) 2:24,18
49. Martin Otčenáš Szlovákia Szlovákia (SVK) 2:24,77
50. Oļegs Maļuhins Lettország Lettország (LAT) 2:24,88
51. Paul Murray Ausztrália Ausztrália (AUS) 2:25,29
52. Aljakszandr Lazutkin Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 2:25,79
53. Tien Je Kína Kína (CHN) 2:25,85
54. Aivar Rehemaa Észtország Észtország (EST) 2:26,09
55. Szergej Cserepanov Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 2:26,48
56. Jože Mehle Szlovénia Szlovénia (SLO) 2:27,02
57. Oliver Kraas Dél-afrikai Köztársaság Dél-afrikai Köztársaság (RSA) 2:27,68
58. Csang Csing Kína Kína (CHN) 2:27,90
59. Aleksejus Novoselskis Litvánia Litvánia (LTU) 2:28,04
60. Damir Jurčević Horvátország Horvátország (CRO) 2:28,21
61. Sami Jauhojärvi Finnország Finnország (FIN) 2:28,42
62. Mihajlo Humenyak Ukrajna Ukrajna (UKR) 2:28,72
63. Pak Pjongdzsu Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 2:28,85
64. Muhammet Kızılarslan Törökország Törökország (TUR) 2:28,94
65. Antal Zsolt Románia Románia (ROM) 2:29,40
66. Olekszandr Pucko Ukrajna Ukrajna (UKR) 2:30,99
67. Sabahattin Oğlago Törökország Törökország (TUR) 2:31,10
68. Valts Eiduks Lettország Lettország (LAT) 2:31,25
69. Mihai Galiceanu Románia Románia (ROM) 2:31,43
70. Csen Haj-pin Kína Kína (CHN) 2:32,01
71. Ivan Barjakov Bulgária Bulgária (BUL) 2:32,18
72. Intars Spalviņš Lettország Lettország (LAT) 2:32,26
73. Denis Klobučar Horvátország Horvátország (CRO) 2:33,10
74. Oļegs Andrejevs Lettország Lettország (LAT) 2:33,23
75. Alen Abramović Horvátország Horvátország (CRO) 2:34,61
76. Csong Imjong Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 2:35,39
77. Ilie Bria Moldova Moldova (MDA) 2:42,30
78. Bahádur Gurung Gupta India India (IND) 2:43,30
79. Hovhannesz Szargszjan Örményország Örményország (ARM) 2:47,68
80. Edmond Hacsatrjan Örményország Örményország (ARM) 2:49,98

Negyeddöntők[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Helyezés K Versenyző Nemzet Idő Mj
1. futam
1. 1 Björn Lind Svédország Svédország (SWE) 2:21,5 Q
2. 10 Roddy Darragon Franciaország Franciaország (FRA) 2:21,9 Q
3. 20 Martin Koukal Csehország Csehország (CZE) 2:23,5
4. 11 Renato Pasini Olaszország Olaszország (ITA) 2:23,7
5. 21 Dušan Kožíšek Csehország Csehország (CZE) 2:24,5
6. 30 Christoph Eigenmann Svájc Svájc (SUI) 2:25,6
2. futam
1. 17 Freddy Schwienbacher Olaszország Olaszország (ITA) 2:20,4 Q
2. 14 Anti Saarepuu Észtország Észtország (EST) 2:20,7 Q
3. 4 Vaszilij Rocsev Oroszország Oroszország (RUS) 2:22,0
4. 7 Trond Iversen Norvégia Norvégia (NOR) 2:22,5
5. 24 Harald Wurm Ausztria Ausztria (AUT) 2:23,4
6. 27 Ivan Alipov Oroszország Oroszország (RUS) 2:24,7
3. futam
1. 5 Cristian Zorzi Olaszország Olaszország (ITA) 2:25,9 Q
2. 15 Tor-Arne Hetland Norvégia Norvégia (NOR) 2:26,1 Q
3. 6 Mikael Östberg Svédország Svédország (SWE) 2:26,7
4. 25 Martin Stockinger Ausztria Ausztria (AUT) 2:27,1
5. 16 Chris Cook Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 2:27,9
6. 26 Lauri Pyykönen Finnország Finnország (FIN) 2:28,6
4. futam
1. 12 Ola Vigen Hattestad Norvégia Norvégia (NOR) 2:23,1 Q
2. 19 Thobias Fredriksson Svédország Svédország (SWE) 2:23,2 Q
3. 9 Peter Larsson Svédország Svédország (SWE) 2:23,3
4. 2 Andy Newell Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 2:24,3
5. 22 Keijo Kurttila Finnország Finnország (FIN) 2:25,1
6. 29 Elefthériosz „Leftérisz” Fáfalisz Görögország Görögország (GRE) 2:26,7
5. futam
1. 3 Johan Kjølstad Norvégia Norvégia (NOR) 2:20,2 Q
2. 8 Loris Frasnelli Olaszország Olaszország (ITA) 2:20,4 Q
3. 18 Jevgenyij Kosevoj Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 2:20,7
4. 23 Janusz Krężelok Lengyelország Lengyelország (POL) 2:21,6
5. 28 Szergej Novikov Oroszország Oroszország (RUS) 2:21,9
6. 13 Onda Júicsi Japán Japán (JPN) 2:22,3

Elődöntők[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Helyezés K Versenyző Nemzet Idő Mj
1. futam
1. 1 Björn Lind Svédország Svédország (SWE) 2:19,6 QA
2. 10 Roddy Darragon Franciaország Franciaország (FRA) 2:19,9 QA
3. 17 Freddy Schwienbacher Olaszország Olaszország (ITA) 2:22,8 QB
4. 14 Anti Saarepuu Észtország Észtország (EST) 2:34,8 QB
5. 15 Tor-Arne Hetland Norvégia Norvégia (NOR) 2:43,2
2. futam
1. 19 Thobias Fredriksson Svédország Svédország (SWE) 2:25,9 QA
2. 5 Cristian Zorzi Olaszország Olaszország (ITA) 2:26,1 QA
3. 8 Loris Frasnelli Olaszország Olaszország (ITA) 2:26,8 QB
4. 3 Johan Kjølstad Norvégia Norvégia (NOR) 2:27,1 QB
5. 12 Ola Vigen Hattestad Norvégia Norvégia (NOR) 2:29,0

Döntők[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

B-döntő
Helyezés K Versenyző Nemzet Idő
1. 17 Freddy Schwienbacher Olaszország Olaszország (ITA) 2:23,9
2. 8 Loris Frasnelli Olaszország Olaszország (ITA) 2:25,2
3. 3 Johan Kjølstad Norvégia Norvégia (NOR) 2:25,6
4. 14 Anti Saarepuu Észtország Észtország (EST) 2:27,9
A-döntő
Helyezés K Versenyző Nemzet Idő
1Aranyérem Arany 1 Björn Lind Svédország Svédország (SWE) 2:26,5
2Ezüstérem Ezüst 10 Roddy Darragon Franciaország Franciaország (FRA) 2:27,1
3Bronzérem Bronz 19 Thobias Fredriksson Svédország Svédország (SWE) 2:27,8
4. 5 Cristian Zorzi Olaszország Olaszország (ITA) 2:31,7

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]