Férfi 4 × 10 km-es sífutóváltó az 1994. évi téli olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Férfi 4 × 10 km-es sífutóváltó
a XVII. téli olimpián
Cross country skiing pictogram.svg
Adatok
Helyszín Birkebeineren Stadion, Lillehammer
Dátum február 22.
Versenyzők 56 résztvevő
14 nemzetből
Csapatok 14
Érmesek
Aranyérem 
Ezüstérem 
Bronzérem 

 ← 1992 1998 → 

Az 1994. évi téli olimpiai játékokon a sífutás férfi 4 × 10 km-es váltó versenyszámát február 22-én rendezték a Birkebeineren Stadionban. Az aranyérmet az olasz csapat nyerte meg. A versenyszámban nem vett részt magyar csapat.

Végeredmény[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az időeredmények másodpercben értendők.

Helyezés Csapat Idő
1Aranyérem Arany Olaszország Olaszország (ITA)
Maurilio De Zolt
Marco Albarello
Giorgio Vanzetta
Silvio Fauner
1:41:15,0
26:13,0
25:53,9
24:59,1
24:09,0
2Ezüstérem Ezüst Norvégia Norvégia (NOR)
Sture Sivertsen
Vegard Ulvang
Thomas Alsgaard
Bjørn Dæhlie
1:41:15,4
26:03,2
26:04,2
24:59,2
24:08,8
3Bronzérem Bronz Finnország Finnország (FIN)
Mika Myllylä
Harri Kirvesniemi
Jari Räsänen
Jari Isometsä
1:42:15,6
26:03,6
26:04,4
24:57,5
25:10,1
4. Németország Németország (GER)
Torald Rein
Jochen Behle
Peter Schlickenrieder
Johann Mühlegg
1:44:26,7
27:08,6
26:37,1
24:50,3
25:00,7
5. Oroszország Oroszország (RUS)
Andrej Kirillov
Alekszej Prokurorov
Gennagyij Lazutyin
Mihail Botvinov
1:44:29,2
27:10,7
26:23,4
25:53,6
25:01,5
6. Svédország Svédország (SWE)
Jan Ottosson
Christer Majbäck
Anders Bergström
Henrik Forsberg
1:45:22,7
26:56,8
26:53,2
25:36,8
25:55,9
7. Svájc Svájc (SUI)
Jeremias Wigger
Hans Diethelm
Jürg Capol
Giachem Guidon
1:47:12,2
27:03,7
27:45,9
26:35,8
25:46,8
8. Csehország Csehország (CZE)
Lubomír Buchta
Václav Korunka
Jiří Teplý
Pavel Benc
1:47:12,6
27:10,0
28:55,4
25:41,2
25:26,0
9. Kazahsztán Kazahsztán (KAZ)
Nyikolaj Ivanov
Pavel Koroljov
Andrej Nyevzorov
Pavel Rjabinyin
1:47:41,3
27:09,2
27:41,2
26:54,8
25:56,1
10. Franciaország Franciaország (FRA)
Philippe Sanchez
Patrick Remy
Hervé Balland
Stéphane Azambre
1:48:25,1
28:52,0
27:44,3
25:45,1
26:03,7
11. Észtország Észtország (EST)
Jaak Mae
Jaanus Teppan
Elmo Kassin
Taivo Kuus
1:48:57,6
28:10,4
27:56,6
25:39,0
27:11,6
12. Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR)
Ihar Obuhov
Viktar Kamocki
Szjarhej Dalidovics
Vjacsaszlav Plakszunov
1:49:23,7
29:08,5
27:28,8
27:08,6
25:37,8
13. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
John Aalberg
Ben Husaby
Todd Boonstra
Luke Bodensteiner
1:49:40,5
28:09,8
28:20,6
27:01,6
26:08,5
14. Japán Japán (JPN)
Imai Hirojuki
Nagahama Kazutosi
Szaszaki Kazunari
Kozu Maszaaki
1:49:42,1
28:43,2
28:12,6
26:13,6
26:32,7

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]