A magyar Wikipédiának jelenleg több „hivatalos” levelezőlistája van, ezek egy része zárt, egy része nyitott. Az alábbiakban listázzuk az összes magyar Wikipédiához kapcsolódó listát, illetve a fontosabb nemzetközi listákat, amiket érdemes figyelemmel követni.
Nem mindenkinek van ideje minden levelet elolvasni; az emberek általában egy levél tárgya alapján döntik el, érdekli-e őket a tartalma. Új szál indításakor adj meg informatív tárgyat; ha a válaszleveledben eltérsz az eredeti témától, írd át a tárgyat.
Ha a leveled nem kapcsolódik a levelezőlista témájához, a tárgy elejére írd oda, hogy OFF. (Még jobb, ha egyáltalán nem írsz ilyen levelet.)
Ha teljesen új témát vetsz fel, küldj új levelet, ne egy korábbira válaszolj; nem minden levelezőprogram fogja új szálként kezelni, akkor sem, ha a tárgyat átírod.
Válaszlevélből mindig töröld ki a felesleges részeket (előzmény előzményének előzménye, levelezőprogram vagy vírusirtó által csatolt láblécek); csak annyit idézz, amennyi a kontextus és a válaszaid megértéséhez szükséges.
A levelezőlistákra is – mint minden emberi érintkezésre – vonatkoznak a civilizált viselkedés szabályai.
Néha segít a sértődés és a veszekedések elkerülésében, ha a kényes témákat magánlevélben és nem a lista nyilvánossága előtt beszéled meg.
Tartsd észben, hogy a listákat sokan olvassák, és hogy a leveledet olyanok is olvashatják, akik a küldésekor nincsenek rajta a listán. (A listák egy részének az archívuma nyilvános; a többinél is az újonnan felvett tagok visszamenőleg megnézhetik az összes korábbi levelet.) Ne írj olyasmit, amit később megbánhatsz.
Zártkörű listára küldött levelet ne küldj el a listán nem szereplőknek, ha nem vagy biztos benne, hogy a levél és a benne idézett szövegek írói nem veszik rossz néven.