Vita:Albánia államfőinek listája
Új téma nyitásaEgyéb ajánlott irodalom:
- Klaus-Jürgen Matz, Ki mikor uralkodott, kormányzott (Uralkodók táblái a világtörténelemhez; Császárok, királyok, államfők, miniszterelnökök és pártvezérek), Budapest, Magyar Könyvklub, 2003, ISBN 9635478496 – a Magyarországra vonatkozó részt Pálinkás Mihály állította össze
És azért megdicsérhetnél, hogy milyen elvszerűen használom wikin belül az elvtelen címleírási rendszeredet. Mhaf... Pasztilla 2007. március 10., 11:32 (CET)
- Na jó, ezért legyél megdicsérve, aber ne bízd el magad, az elvtelenségre vonatkozó nemtelen utalgatást pedig meg se hallottam. – Aláíratlan hozzászólás, szerzője Bennó (vitalap | szerkesztései)
Súlyos hiányosságok
[szerkesztés]Itt hívnám fel a tisztelt szerző figyelmét, hogy míg egy gazdagon referált szakirodalmat ajánl további olvasásra, ő maga láthatólag csak prédikálja a vizet, kezébe se vette, pedig lett volna mit tanulni. Sorban:
- Én ugyan nem ajánlottam, te tetted be, én kivettem, minthogy forrásul nem szolgált, aztán mondtad, hogy tegyem vissza. Visszatettem.
- A lista méltatlanul mellőzi Iszmail Kemal Beyt, holott mint az köztudomású, az 1912 óta független állam Albániának ő volt az első államfője. a hivatkozott irodalom 255. oldalán közöltek szerint 1912 nov. 28 és 1914 jan. 22 között volt hivatalban.
- Ismail Qemali, a listában is.
- Vilmost illenék magyarosan írni, mint szokásos az uralkodókkal.
- Vilmos hercegként esetleg, de egyébként mindenhol Wilhelm Wied.
- Hol marad Esszad Pasa Toptani és Turhan Pasa?
- Esat Toptani, Turhan Permeti, szócikkekben, listában is.
- Hiányoljuk a születési és halálozási évszámokat (pfuj, ezzel melléfogtam, mert a magyarból is hiányzik, szaladok pótolni, ahh a hálójába esett pók :o)
- Arra vannak a szócikkek, ott megvan, akinél megvan. Ide nem elsődleges fontosságú.
- Fan Noli püspök úr egyházi rangját illenék feltüntetni.
- Ott van a cikkben: Fan Noli, a címeket és kórságokat itt nem éreztem fontosnak jelölni, hogy Tutulani dr., Qemali bég, Elbasani pasa, meg ilyenek. Itt a nevek vannak. Nem mellesleg az albánok szenvedtek a címkórságban, azaz mindenki vagy Monsignor volt, vagy Bey vagy Pasha vagy akármi.
- A későbbi Zog király első említésekor illenék a neve mellett zárójelben közölni ismert névformáját, könnyítve az áttekintést.
- Tedd meg.
- Pontosítani kéne, hogy hány államfő tartozott a Kormányzóság korához.
- Ott van a Legfelsőbb Tanács (Albánia) cikk, ha a régenstanácsra gondolsz kormányzóság alatt, abban benne van minden, hogy négynek kellett volna lennie, de csak néha volt annyi. Nem mellesleg innen is kiderül, ha megnézed a testületi tagok dátum szerinti felsorolását.
- Hol marad Omer Nishani, Haxhi Lleshi?
- Haxhi Lleshi vívódás tárgya, be fogom végül tenni valahogy, mert bizonyos szempontból államfőnek minősült, noha az ország első embere Hoxha volt. Omer Nishanival nem tudom, mit akarsz, a Nemzeti Felszabadítás Antifasiszta Tanácsának elnöke volt. És?
– Bennó (idemondjad)/(mitművelt) 2007. március 10., 16:07 (CET)
Felhúztál, tudd meg. – Aláíratlan hozzászólás, szerzője Pasztilla (vitalap | szerkesztései)
- Nahát, sose találtam volna ki, hogy ez te lehettél, azért köszönöm. Tudd meg, nem győztél meg mindenben súlyos értelmezési csatákra számíthatsz. Ráálltam az államfőség alkotmányjogi práblematikájára. Erősítsd, mert durva körök következnek. :o) – Bennó (idemondjad)/(mitművelt) 2007. március 10., 16:30 (CET)
Egyébként tényleg Iszmail Kemal Bey szerepel abban a könyvben, ezekkel a betűkkel??? Az első tag magyarul van, a második törökül, a harmadik albánul, ráadásul akkor már Iszmail Bey Kemalnak kellene lennie, mekkora alapos könyv lehet már az... Ja, nekem ne alkotmányjogozz, mert Lleshit bele fogom tenni, ahogy írtam. Pasztilla 2007. március 10., 16:34 (CET)
- Most már késő, hiába fényezed magad, a hitelednek annyi. Igen, pontosan ez szerepel benne. Phö. – Bennó (idemondjad)/(mitművelt) 2007. március 10., 16:36 (CET)