Szerkesztővita:Kbotond

Az oldal más nyelven nem érhető el.
Új téma nyitása
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Legutóbb hozzászólt Mozo 15 évvel ezelőtt a(z) WPM:BMEM témában
Köszöntünk a magyar Wikipédiában, kedves Kbotond!

Üdvözlünk!

A Wikipédia szerkesztésének fortélyaihoz az első lépések oldalon találsz bevezetőt. A szerkesztést a homokozóban gyakorolhatod. A Wikipédiában folyó társalgások jobb megértéséhez a wikifogalmak és rövidítések (szó)jegyzékében találsz segítséget.

Kérjük, különösen ügyelj a felküldött szövegek és képek jogtisztaságára és forrásaid pontos megjelölésére!

Kezdő szerkesztőként személyes segítőt, mentort is kaphatsz magad mellé, vele megtárgyalhatod a szerkesztéssel kapcsolatos problémáidat. Ehhez jelentkezz be (ha eddig nem tetted volna), és kattints ide! Bonyolultabb szerkesztési ügyekben a kocsmafalra írhatsz kérdéseket, ha egy szerkesztőtársad tudja a választ, ugyanott fog válaszolni.

Egy közismereti tudakozót is működtetünk, ha valamit nem találtál.

Ha van kedved, írhatsz magadról pár szót a felhasználói lapodon (például érdeklődési körödről, nyelvtudásodról). A személyes vitalapokat üzenőfalként használjuk, ezen üdvözlet is példa rá. Kérünk, hogy a vitalapokon így írd alá hozzászólásaidat: ~~~~.

Jó szerkesztést és tartalmas szórakozást kívánunk! - Dorgan labor 2008. március 19., 13:43 (CET)Válasz

Egyért[szerkesztés]

Üdv!

Láthatóan így tudsz kommunikálni: szerkeszted az illető vitalapját.

Az algebrának már van egyértelműsítő lapja: algebra (egyértelműsítő lap) (maga Kópé az akadémia doktora készítette :), de nem enyire bonyi: létrehozod a kívánt tartalmat, és a szerkesztésekbe bemásolod a {{egyért}} szöveget, ami az ilyen lapok sablona. Ezt egyébként a módot megnézheted a szerkesztésre kattintva. Átirányítás egy csöppet összetettebb (de asszem az neked most nem kell, mert az algebrának nincs több ugyanarra utaló neve).

ps: tényleg kedden kell leadni, ezt Wettl mikor mondta? Mozo vita 2008. május 5., 22:42 (CEST)Válasz

Üdv! A matematika sablon tetszik. Egyébként azon is gondolkodhatsz majd a jövőben, hogy olyan kis lenyitható sablont is gyárthatunk, mint ami az angolban a lap alján van például az algebra szócikkben.

Azt gondolom, hogy nyugodtan írhatsz magában az algebra szócikben a struktúrákról olymódon, mint az angolban van. Én értreni vélem a filozófiáját. Arról van szó, hogy az a [[1]] dolgozatnak megfelelően azokat a fogalmakat nevezzük algebraiaknak, melyeket a modell automorfizmusa helybenhagy. Így például csoportban az egységelem, inverz leképezés, asszem a részcsoportstruktúra, ... algebrai (de ennek még utána kell gondolnom, sőt jó is lesz ha ezt teszem). Nos, ebben a Tarski-féle felfogásban az algebra az algebrai fogalmakkal foglalkozik és ez nem egy tratalmilag üres kijelentés, mert szigorú kritériuma van annak, hogy egy modell relációja és függvénye mikor algebrai. Ezért gondolom, hogy maradhat, illetve kéne írnod az algebrai struktúrák fogalmairól.

(Támogatnám, hogy a vitalapjainkat használjuk inkább levelezésre, és hogy ha a vitalapokon tett hozzászólásaidat a 4 tildével (~~~~) zárnád, az jó lenne. És persze nyugodtan írj, mert pillanatnyilag én vagyok az egyetlen régi matekos szerkesztő -- remélem idővel ti is azzá váltok és átveszitek a szócikkíró műhelyek vitelét :) Mozo vita 2008. május 7., 08:39 (CEST)Válasz

BME:WP értékelés[szerkesztés]

Kedves Hallgató!

A WPM:BMEM műhelyben a félév végén, azaz jővő héten (a hét közepén) fogunk értékelni. Addigra kéne készre csinálni a szócikkeket. Az értékelés főbb szempontjai a műhelylapon olvashatók, lehetőleg mindegyik pontra ügyelj.

Üdv: Mozo vita 2008. május 7., 15:26 (CEST)Válasz

Szócikk leadás[szerkesztés]

Kedves Hallgatók!

Tájékoztalak benneteket, hogy a szócikkeket jövő héten a keddi foglalkozáson (2-től) kell bemutatnotok Wettl Ferencnek és nekem. Figyeljetek arra, hogy a WPM:BMEM műhelylap Tervek, célok szakaszában foglalt követelmények mindegyikének feleljen meg a munkátok. Természetesen ez pragmatikai okokból nem minden szócikknél tartható be, ám a lustaság semmi esetre sem tolerálható, hiszen a formai követelmények szerint átszerkeszteni a cikkeket kb 1-2 órás munkánál nem kerül többe. (Hogy azt ne mondjam, az összes szócikk szintrehozását a hét végén meg tudnám csinálni, de akkor én dolgoznék és nem Ti).

Többen vagytok, akiknek a szócikke színvonalas mind formailag, mind tartalmilag (pl: Algebra, Szerkesztések LaTeXben, Utazóügynök-probléma, Meander (matematika), Ptolemaiosz-tétel). A többieké a követelmény egy-két pontjában hiányosságot mutatnak, ami baj. Őket megkérem, hogy rendszeresen nézzék át a követelmény pontjait, szánják rá azt a néhány percet és tegyék meg a szükséges kiegészítéseket.

Üdv: Mozo vita 2008. május 10., 10:45 (CEST)Válasz

WPM:BMEM[szerkesztés]

Kedves Hallgatók!

Köszönöm mindenki részvételét a BME szócikkíró műhelyben. Tájékoztatlak benneteket, hogy a félév során minden szócikkíró megkapta a 4-es vagy 5-ös osztályzatát. A formai követelményeket mindenki tökéletesen teljesítette, 4-est az kapott, akinek a munkájával kapcsolatban kisebb tartalmi vagy kritikai szemléletbeli hiányosságokat tapasztaltunk. Nem csak azért volt hasznos ez a feladat, mert mindenki elsajátította a wikis szócikkírás alapjait, hanem azért is mert hasonló elvek alapján kell szakdolgozatot, folyóiratcikket is írni, amire a jövőben szükségetek lesz.

Kérlek benneteket, ha van időtök és kedvetek, továbbra is látogassátok a Wikipédiát és írjatok szócikkeket. Most már nem a WPM:BMEM védő szárnyai alá tartoztok, hanem elhatározásotoktól függően például a WPM:M-be vagy más eltérő témájú kezdeményezésbe. A WPM:M-nek azonban nagy szüksége van rátok, mert igencsak kevesen vagyunk, akik matematikai tárgyú szócikkeket írunk. Ha jónak látjátok, csatlakozzatok hozzánk.

További kellemes szerkesztést! Mozo vita 2008. május 15., 12:28 (CEST)Válasz