„Schuster Lóránt” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
Nincs szerkesztési összefoglaló
22. sor: 22. sor:
==Élete==
==Élete==


Magyar-angol szakon érettségizett a [[Corvin Mátyás Gimnázium]]ban. A kecskeméti repülőtéren volt őrkatona, innen hat hónap elteltével leszerelték. Az akkori vezetés tíz éven át nem engedélyezte, hogy együttesének, a Gesarolnak, majd a P. Mobilnak lemeze jelenjen meg. Zenekarvezetőként sajátos felállást valósított meg: nem játszik hangszeren és nem énekel szólót, hanem a színpadon show-manként (konferálás, tapsgép) a közönséget hozza hangulatba. Emellett intézi az együttes ügyeit és a dalszövegek többségét is ő írja. 1985 óta kulturális szolgáltató cége van. Szerkesztett és vezetett is rádióműsorokat, munkatársaival létrehozta a [[Magyarock Alapítvány]]t. A [[MIÉP]]-nek a párt VI. Országos gyűlésén lett tagja. 1998-ban az önkormányzati választásokon a [[Fővárosi Közgyűlés]] képviselőjévé választották, valamint tagja volt a [[Kulturális Bizottság]]nak is. A [[Magyar Nemzeti Front]]ot 2003 elején alakította, ez a front a Magyar Nemzeti Szövetség tagja. Schuster Lóránt előbbinek szervezési alelnöke, utóbbinak pedig főtitkára.
Magyar-angol szakon érettségizett a [[Corvin Mátyás Gimnázium]]ban. A kecskeméti repülőtéren volt őrkatona, innen hat hónap elteltével leszerelték. Az akkori vezetés tíz éven át nem engedélyezte, hogy együttesének, a Gesarolnak, majd a P. Mobilnak lemeze jelenjen meg. Zenekarvezetőként sajátos felállást valósított meg: nem játszik hangszeren és nem énekel szólót, hanem a színpadon show-manként (konferálás, tapsgép, valamint az általa „vizuális karó” néven emlegetett látványelemek) a közönséget hozza hangulatba. Emellett intézi az együttes ügyeit és a dalszövegek többségét is ő írja. 1985 óta kulturális szolgáltató cége van. Szerkesztett és vezetett is rádióműsorokat, munkatársaival létrehozta a [[Magyarock Alapítvány]]t. A [[MIÉP]]-nek a párt VI. Országos gyűlésén lett tagja. 1998-ban az önkormányzati választásokon a [[Fővárosi Közgyűlés]] képviselőjévé választották, valamint tagja volt a [[Kulturális Bizottság]]nak is. A [[Magyar Nemzeti Front]]ot 2003 elején alakította, ez a front a Magyar Nemzeti Szövetség tagja. Schuster Lóránt előbbinek szervezési alelnöke, utóbbinak pedig főtitkára.


Elvált, két lánya van: Lívia és Katinka.
Elvált, két lánya van: Lívia és Katinka.

A lap 2010. március 31., 12:12-kori változata

Schuster Lóránt
Életrajzi adatok
Született1949. május 20. (74 éves)
Budapest[1]
SzármazásBudapest, magyar
Pályafutás
EgyüttesP. Mobil
A Wikimédia Commons tartalmaz Schuster Lóránt témájú médiaállományokat.
SablonWikidataSegítség

Schuster Lóránt (Budapest, 1949. május 20.) a P. Mobil együttes vezetője, 1998-tól 2002-ig fővárosi közgyűlési képviselő.

Élete

Magyar-angol szakon érettségizett a Corvin Mátyás Gimnáziumban. A kecskeméti repülőtéren volt őrkatona, innen hat hónap elteltével leszerelték. Az akkori vezetés tíz éven át nem engedélyezte, hogy együttesének, a Gesarolnak, majd a P. Mobilnak lemeze jelenjen meg. Zenekarvezetőként sajátos felállást valósított meg: nem játszik hangszeren és nem énekel szólót, hanem a színpadon show-manként (konferálás, tapsgép, valamint az általa „vizuális karó” néven emlegetett látványelemek) a közönséget hozza hangulatba. Emellett intézi az együttes ügyeit és a dalszövegek többségét is ő írja. 1985 óta kulturális szolgáltató cége van. Szerkesztett és vezetett is rádióműsorokat, munkatársaival létrehozta a Magyarock Alapítványt. A MIÉP-nek a párt VI. Országos gyűlésén lett tagja. 1998-ban az önkormányzati választásokon a Fővárosi Közgyűlés képviselőjévé választották, valamint tagja volt a Kulturális Bizottságnak is. A Magyar Nemzeti Frontot 2003 elején alakította, ez a front a Magyar Nemzeti Szövetség tagja. Schuster Lóránt előbbinek szervezési alelnöke, utóbbinak pedig főtitkára.

Elvált, két lánya van: Lívia és Katinka.

Diszkográfia

Filmszerepek

  • Kopaszkutya (1981)
  • Könnyű testi sértés (1983)

Forrás

  1. PIM-névtérazonosító. (Hozzáférés: 2020. június 25.)