„Kutas István” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
→‎Élsport: magánvélemény kiszedve
5. sor: 5. sor:


==Élsport==
==Élsport==
A sportágak területén az egyre meghökkentőbb megtorpanások rákényszerítették a vezetőket a szakmai felkészülés átfogó megújítására. Kutas István nyomására a szakszövetségekben, a sportági ismeretterjesztés szaklapjaiban, a Testnevelési Tudományos Kutató Intézetben (TTK), a [[Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar|TF]]-en és a [[Sportkórház]]ban új edzéselméleti programokat dolgoztak ki, amelyekben főként az erő és az állóképesség fejlesztésére helyezték a fő hangsúlyt. A különböző sportágakban kísérletezni kezdtek a cirkuit, az intervall és a fartlekt metodikákkal. Az edzőtáborokban megjelentek – a korábban tiltott – súlyzó-, erőfejlesztő- és ritmuskészülékekkel. A labdarúgás kivételével – ahol a játékosok ránőttek az edzők nyakára – elfogadottá vált az úgynevezett 12 perces Cooper-teszt.
A sportágak területén az egyre meghökkentőbb megtorpanások rákényszerítették a vezetőket a szakmai felkészülés átfogó megújítására. Kutas István nyomására a szakszövetségekben, a sportági ismeretterjesztés szaklapjaiban, a Testnevelési Tudományos Kutató Intézetben (TTK), a [[Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar|TF]]-en és a [[Sportkórház]]ban új edzéselméleti programokat dolgoztak ki, amelyekben főként az erő és az állóképesség fejlesztésére helyezték a fő hangsúlyt. A különböző sportágakban kísérletezni kezdtek a cirkuit, az intervall és a fartlekt metodikákkal. Az edzőtáborokban megjelentek – a korábban tiltott – súlyzó-, erőfejlesztő- és ritmuskészülékekkel. A labdarúgás kivételével elfogadottá vált az úgynevezett 12 perces Cooper-teszt.


==MLSZ elnök==
==MLSZ elnök==

A lap 2009. szeptember 15., 08:45-kori változata

Kutas István (1920.) magyar sportvezető, sportújságíró.

Életpályája

19361941 között az MTE-ben atletizált és kézilabdázott. 1945 után a XIV. kerületi MADISZ, később az MKP sportosztályán a budapesti alosztály titkára, majd a Sport című lap felelős szerkesztője. 1949 júniusában az OTSH nevelési főosztályára került, majd az OTSB Sportoktatási Hivatalának vezetője lett. 1957. áprilistól 1958-ig a Képes Sport felelős szerkesztője. 1958–1962 között a Népsport főszerkesztője, ezután 1966 márciusig az MTST, illetve az MTSH elnökhelyettese. Az után, 1983-ban bekövetkezett nyugdíjazásáig a Képes Sport főszerkesztője.

Élsport

A sportágak területén az egyre meghökkentőbb megtorpanások rákényszerítették a vezetőket a szakmai felkészülés átfogó megújítására. Kutas István nyomására a szakszövetségekben, a sportági ismeretterjesztés szaklapjaiban, a Testnevelési Tudományos Kutató Intézetben (TTK), a TF-en és a Sportkórházban új edzéselméleti programokat dolgoztak ki, amelyekben főként az erő és az állóképesség fejlesztésére helyezték a fő hangsúlyt. A különböző sportágakban kísérletezni kezdtek a cirkuit, az intervall és a fartlekt metodikákkal. Az edzőtáborokban megjelentek – a korábban tiltott – súlyzó-, erőfejlesztő- és ritmuskészülékekkel. A labdarúgás kivételével elfogadottá vált az úgynevezett 12 perces Cooper-teszt.

MLSZ elnök

1974 márciustól 1978 végéig a Magyar Labdarúgó-szövetség elnökeként tevékenykedett.

Források