Ugrás a tartalomhoz

Cikkjelölt:Magyar Műhely

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

[1] Magyar Műhely

Történet

[szerkesztés]

A Magyar Műhely 1962 májusában jelent meg először Párizsban, az 1956-os forradalom után Nyugatra emigrált fiatal magyar művészek kezdeményezésére. A folyóirat célja az volt, hogy platformot biztosítson a magyar avantgárd irodalom és művészet számára, valamint hogy összekapcsolja a hazai és emigráns magyar művészeket.

Jelentőség

[szerkesztés]

A Magyar Műhely különleges helyet foglal el a magyar irodalmi és művészeti életben. A lap szerkesztői és szerzői között számos neves avantgárd művész található, mint például Kassák Lajos, Weöres Sándor, Erdély Miklós és Szentkuthy Miklós. A folyóirat nemcsak irodalmi műveket, hanem képzőművészeti alkotásokat is közölt, és rendszeresen szervezett találkozókat, kiállításokat és performanszokat.

Hatás

[szerkesztés]

A Magyar Műhely jelentős hatást gyakorolt a magyar avantgárd mozgalomra, és hozzájárult a modern magyar irodalom és művészet fejlődéséhez. A folyóirat és a hozzá kapcsolódó kiadó számos fontos művet jelentetett meg, és támogatta a kísérletező irodalmat és képzőművészetet.

Kiadás

[szerkesztés]

A folyóirat kezdetben Párizsban jelent meg, majd később Bécsben és Budapesten is kiadták. A Magyar Műhely Alapítvány gondoskodik a folyóirat és a hozzá kapcsolódó könyvek kiadásáról és terjesztéséről.

Jegyzetek

[szerkesztés]