Az Egyesült Arab Köztársaság az 1968. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Egyiptom az olimpiai játékokon
Az Egyesült Arab Köztársaság zászlaja
Az Egyesült Arab Köztársaság zászlaja
NOB-országkód: RAU
OOB Egyiptomi Olimpiai Bizottság
Honlap Hivatalos honlap
1968. évi nyári olimpiai játékok
Mexikóváros
Versenyzők30 fő 7 sportágban
Érmek
Arany
0
Ezüst
0
Bronz
0
Össz.
0

Nyári olimpiai játékok:
Téli olimpiai játékok:
  • 1984
  • 1988–2014
  • Nem hivatalos olimpiai játékok:
    Megjegyzések:
    1 Egyesült Arab Köztársaság Egyesült Arab Köztársaság néven (1960–1968)

    Az Egyesült Arab Köztársaság a mexikói Mexikóvárosban megrendezett 1968. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 7 sportágban 30 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek. Egyiptom itt szerepelt utoljára Egyesült Arab Köztársaság néven.

    Wrestling pictogram.svg Birkózás[szerkesztés]

    Kötöttfogású
    Versenyző Versenyszám 1. forduló 2. forduló 3. forduló 4. forduló 5. forduló 6. forduló 7. forduló Döntő Helyezés
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Mohamed Salem Mongued 52 kg Szíria Ahmed Chahrour (SIR)
    2-2
    Csehszlovákia Miroslav Zeman (TCH)
    3-1
    visszalépett kiesett kiesett helyezetlen
    Ibrahim El-Sayed 57 kg Mexikó Rodolfo Guerra (MEX)
    1-3
    Kanada Herbert Singerman (CAN)
    kétvállas
    Románia Ion Baciu (RUM)
    3-1
    Egyesült Államok David Hazewinkel (USA)
    1-3
    Szovjetunió Ivan Kocsergin (URS)
    kétvállas
    kiesett 6.
    Yehya Mohamed Hassanein 63 kg Irán Seyed Hossein Moareb (IRN)
    kétvállas
    Bulgária Dimitar Galinchev (BUL)
    3-1
    kiesett kiesett helyezetlen
    Mahmoud El-Sherbini 70 kg NSZK Klaus Rost (FRG)
    3-1
    Románia Ion Enache (RUM)
    3-1
    kiesett helyezetlen
    Szabadfogású
    Versenyző Versenyszám 1. forduló 2. forduló 3. forduló 4. forduló 5. forduló 6. forduló 7. forduló Döntő Helyezés
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Mohamed Salem Mongued 52 kg Mongólia Chimedbazaryn Damdinsharav (MGL)
    3-1
    Olaszország Vincenzo Grassi (ITA)
    3.5-0.5
    kiesett helyezetlen

    Diving pictogram.svg Műugrás[szerkesztés]

    Férfi
    Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
    Pont Helyezés Pont Helyezés
    Waguih Aboul Seoud Egyéni toronyugrás 85,89 19. kiesett

    Boxing pictogram.svg Ökölvívás[szerkesztés]

    Versenyző Versenyszám 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Mohamed Selim Soheim Papírsúly Lengyelország Hubert Skrzypczak (POL)
    0-5
    kiesett 17.
    Abdel Allah Pehelysúly Tunézia Mouldi Manai (TUN)
    4-1
    Jugoszlávia Jovan Pajković (YUG)
    kizárták
    Egyesült Államok Albert Robinson (USA)
    0-5
    kiesett 5.
    Sayed El-Nahas Nagyváltósúly Mexikó José Cebreros (MEX)
    KO
    Szovjetunió Borisz Lagutyin (URS)
    RSC
    kiesett 9.
    Hassan Aman Félnehézsúly erőnyerő NDK Jürgen Schlegel (GDR)
    1-4
    kiesett 9.
    Talaat Dahshan Nehézsúly Hollandia Rudolfus Lubbers (HOL)
    kizárták
    kiesett 9.

    Shooting pictogram.svg Sportlövészet[szerkesztés]

    Nyílt
    Versenyző Versenyszám Pont Helyezés
    Mohamed Mehrez Trap 191 19.
    Badir Shoukri 177 44.

    Weightlifting pictogram.svg Súlyemelés[szerkesztés]

    Versenyző Versenyszám Nyomás Szakítás Lökés Összesen Helyezés
    Eredmény Helyezés Eredmény Helyezés Eredmény Helyezés
    El-Sayed Mohamed Herit 56 kg 102,5 9. 92,5 9. érvényes kísérlet nélkül kiesett
    Bakr El-Sayed Bassam 90 kg 130,0 21. 145,0 4. 180,0 8. 455,0 11.
    Gaber Ali Hafez 140,0 16. 120,0 20. 165,0 16. 425,0 17.

    Fencing pictogram.svg Vívás[szerkesztés]

    Férfi
    Versenyző Versenyszám Csoportkör Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág a döntőért Döntő Helyezés
    1. kör 2. kör 1. kör 2. kör 3. kör 4. kör 5. kör
    Ellenfél
    Eredmény
    Hely. Ellenfél
    Eredmény
    Hely. Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ahmed El-Husseini Tőr, egyéni D. csoport
    Románia Mihai Ţiu (RUM)
    V
    Franciaország Jean-Claude Magnan (FRA)
    V
    Kuba Orlando Ruíz (CUB)
    GY
    Peru Enrique Barza (PER)
    GY
    Argentína Orlando Nannini (ARG)
    GY
    3. E. csoport
    Lengyelország Ryszard Parulski (POL)
    V
    Szovjetunió Vaszil Sztankovics (URS)
    V
    Franciaország Jean-Claude Magnan (FRA)
    V
    Nagy-Britannia Michael Breckin (GBR)
    V
    Mexikó Carlos Calderón (MEX)
    GY
    5. kiesett helyezetlen
    Mohamed Gamil El-Kalyoubi I. csoport
    Románia Ion Drîmbă (RUM)
    V
    Nagy-Britannia Bill Hoskyns (GBR)
    GY
    Egyesült Államok Herbert Cohen (USA)
    GY
    Ausztrália William Ronald (AUS)
    GY
    2. A. csoport
    Franciaország Daniel Revenu (FRA)
    GY
    Nagy-Britannia Graham Paul (GBR)
    V
    NSZK Tim Gerresheim (FRG)
    V
    Ausztrália Russell Hobby (AUS)
    V
    Kuba Dagoberto Borges (CUB)
    V
    6. kiesett helyezetlen
    Moustafa Soheim C. csoport
    Lengyelország Witold Woyda (POL)
    V
    Szovjetunió German Szvesnyikov (URS)
    V
    Kanada Gerry Wiedel (CAN)
    V
    Uruguay Alberto Varela (URG)
    GY
    Puerto Rico José Miguel Pérez (PRO)
    GY
    4. D. csoport
    Románia Mihai Ţiu (RUM)
    V
    Japán Heizaburo Okawa (JPN)
    V
    Olaszország Pasquale La Ragione (ITA)
    GY
    Ausztria Rudolf Trost (AUT)
    V
    Kuba Jesús Gil (CUB)
    V
    6. kiesett helyezetlen
    Ahmed El-Abidin Párbajtőr, egyéni A. csoport
    Szovjetunió Alekszej Nyikancsikov (URS)
    V
    Ausztria Herbert Polzhuber (AUT)
    V
    Mexikó Ernesto Fernández (MEX)
    V
    NDK Klaus Dumke (GDR)
    V
    Írország Michael Ryan (IRL)
    GY
    5. kiesett helyezetlen
    Ahmed El-Abidin
    Ahmed El-Husseini
    Mohamed Gamil El-Kalyoubi
    Moustafa Soheim
    Tőr, csapat 3. csoport
    Japán Japán (JPN)
    3-13
    Románia Románia (RUM)
    3-13
    3. kiesett kiesett helyezetlen

    Water polo pictogram.svg Vízilabda[szerkesztés]

    Egyesült Arab köztársasági férfi vízilabdacsapat-játékoskeret

    Eredmények[szerkesztés]

    Bejutott az elődöntőbe
    Helyosztó az 5–8. helyért
    Helyosztó a 9–12. helyért
    Helyosztó a 13. helyért
    Csoportkör
    B csoport
    Csapat M Gy D V G+ G– Gk P
    Olaszország Olaszország (ITA) 7 6 1 0 48 21 +27 13
    Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG) 7 5 1 1 65 18 +47 11
    NDK NDK (GDR) 7 5 1 1 66 22 +44 11
    Hollandia Hollandia (HOL) 7 4 1 2 42 28 +14 9
    Japán Japán (JPN) 7 3 0 4 26 57 –31 6
    Mexikó Mexikó (MEX) 7 1 1 5 27 56 –29 3
    Görögország Görögország (GRE) 7 1 0 6 34 62 –28 2
    Egyesült Arab Köztársaság Egyesült Arab Köztársaság (RAU) 7 0 1 6 21 65 –44 1
    1968. október 14.
    15:00
    Jugoszlávia (YUG) Jugoszlávia 13 – 2 Egyesült Arab Köztársaság Egyesült Arab Köztársaság (RAU)
    (2–1, 1–0, 5–1, 5–0)
    Janković 6 El-Baroudi 2

    1968. október 15.
    15:00
    Olaszország (ITA) Olaszország 10 – 1 Egyesült Arab Köztársaság Egyesült Arab Köztársaság (RAU)
    (2–0, 1–0, 4–1, 3–0)
    Pizzo 3 El-Baroudi 1

    1968. október 16.
    15:00
    Görögország (GRE) Görögország 7 – 6 Egyesült Arab Köztársaság Egyesült Arab Köztársaság (RAU)
    (0–2, 2–3, 2–1, 3–0)
    Paliósz 5 El-Baroudi 5

    1968. október 19.
    10:00
    Japán (JPN) Japán 7 – 4 Egyesült Arab Köztársaság Egyesült Arab Köztársaság (RAU)
    (1–1, 2–1, 3–0, 1–2)
    Nakano 4 Shalabi 2

    1968. október 20.
    15:30
    Hollandia (HOL) Hollandia 6 – 3 Egyesült Arab Köztársaság Egyesült Arab Köztársaság (RAU)
    (1–1, 2–0, 2–1, 1–1)
    der Voet 5 Shalabi 2

    1968. október 21.
    15:30
    NDK (GDR) NDK 19 – 2 Egyesült Arab Köztársaság Egyesült Arab Köztársaság (RAU)
    (2–0, 7–0, 7–1, 3–1)
    Herrmanns 8 El-Bassiouni 2

    1968. október 22.
    09:00
    Mexikó (MEX) Mexikó 3 – 3 Egyesült Arab Köztársaság Egyesült Arab Köztársaság (RAU)
    (1–0, 1–1, 0–0, 1–2)
    három játékos 1 El-Baroudi 2
    Rájátszás a 13. helyért
    1968. október 24.
    09:00
    Brazília (BRA) Brazília 5 – 3 Egyesült Arab Köztársaság Egyesült Arab Köztársaság (RAU)
    (0–0, 1–0, 1–2, 3–1)
    Pinciroli 3 Shalabi 2
    Csapat Helyezés
    Egyesült Arab Köztársaság Egyesült Arab Köztársaság (RAU) 15.

    Források[szerkesztés]