Sportlövészet az 1968. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Sportlövészet
a XIX. nyári olimpián
Shooting pictogram.svg
Adatok
Helyszín Vincent Suárez Lövészpálya, Mexikóváros
Dátum szeptember 1823.
Résztvevők 351 (348 férfi, 3 nő) résztvevő
62 nemzetből
Versenyszámok
  Férfi
Egyéni 7  
Magyar szereplés
Magyar résztvevők 6 fő
Magyar
érmek
Arany
0
Ezüst
1
Bronz
0
Összes
1

 ← 1964 1972 → 

Az 1968. évi nyári olimpiai játékokon a sportlövészetben a skeettel hétre bővültek a versenyszámok. Résztvevők között három női versenyző is volt, Eulalia Rolińska lengyel pisztolylövés 50 m 22., Gladys de Seminario-Baldwin perui 50 méteres pisztolylövés 31., Nuria Ortiz mexikói skeetben lett 13.

Éremtáblázat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

(A rendező ország csapata és a magyar érmesek eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke, vagy értékei vastagítással kiemelve.)

Az 1968. évi nyári olimpiai játékok éremtáblázata sportlövészetben Olimpia
Nemzet Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz Összesen
1. Szovjetunió Szovjetunió (URS) 2 1 2 5
2. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1 2 0 3
3. NSZK NSZK (FRG) 1 1 1 3
4. Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 1 0 0 1
Lengyelország Lengyelország (POL) 1 0 0 1
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 1 0 0 1
7. Magyarország Magyarország (HUN) 0 1 0 1
Olaszország Olaszország (ITA) 0 1 0 1
Románia Románia (RUM) 0 1 0 1
10. NDK NDK (GDR) 0 0 2 2
11. Svájc Svájc (SUI) 0 0 1 1
Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 0 0 1 1
Összesen 7 7 7 21

Érmesek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az 1968. évi nyári olimpiai játékok érmesei sportlövészetben
Versenyszám 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
Gyorstüzelő pisztoly 25 m Lengyelország Józef Zapędzki
Lengyelország (POL)
593
Románia Marcel Rosca
Románia (RUM)
591
Szovjetunió Renart Szulejmanov
Szovjetunió (URS)
591
Sportpisztoly 50 m Szovjetunió Grigorij Koszih
Szovjetunió (URS)
562
NSZK Heinz Mertel
NSZK (FRG)
562
NDK Harald Wollmar
NDK (GDR)
560
Kisöbű puska
fekvő 50 m
Csehszlovákia Jan Kůrka
Csehszlovákia (TCH)
598
Magyarország Hammerl László
Magyarország (HUN)
598
Új-Zéland Ian Ballinger
Új-Zéland (NZL)
597
Kisöbű puska
összetett
NSZK Bernd Klinger
NSZK (FRG)
1157
Egyesült Államok John Writer
Egyesült Államok (USA)
1156
Szovjetunió Vitalij Parhimovics
Szovjetunió (URS)
1154
Nagyöbű sportpuska
összetett 300 m
Egyesült Államok Gary Anderson
Egyesült Államok (USA)
1157
Szovjetunió Valentyin Kornyev
Szovjetunió (URS)
1151
Svájc Kurt Müller
Svájc (SUI)
1148
Trap Nagy-Britannia John Braithwaite
Nagy-Britannia (GBI)
198
Egyesült Államok Thomas Garrigus
Egyesült Államok (USA)
196
NDK Kurt Czekalla
NDK (GDR)
196
Skeet Szovjetunió Jevgenyij Petrov
Szovjetunió (URS)
198
Olaszország Romano Garagnani
Olaszország (ITA)
198
NSZK Konrad Wirnhier
NSZK (FRG)
198

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]