Portugália az 1968. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Portugália az olimpiai játékokon
Portugália zászlaja
Portugália zászlaja
NOB-országkód: POR
OOB Portugál Olimpiai Bizottság
Honlap Hivatalos honlap
1968. évi nyári olimpiai játékok
Mexikóváros
Versenyzők20 fő 6 sportágban
Érmek
Arany
0
Ezüst
0
Bronz
0
Össz.
0

Nyári olimpiai játékok:
Téli olimpiai játékok:
  • 1952
  • 1956–1984
  • 1988
  • 1992
  • 1994
  • 1998
  • 2002
  • 2006
  • 2010
  • 2014
  • 2018
  • Portugália a mexikói Mexikóvárosban megrendezett 1968. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 6 sportágban 20 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek.

    Athletics pictogram.svg Atlétika[szerkesztés]

    Férfi
    Versenyző Versenyszám Előfutam Döntő
    Idő Hely. Össz. Idő Helyezés
    Manuel de Oliveira 3000 m akadály 9:19,22 8. 19. kiesett

    Wrestling pictogram.svg Birkózás[szerkesztés]

    Kötöttfogású
    Versenyző Versenyszám 1. forduló 2. forduló 3. forduló 4. forduló 5. forduló 6. forduló 7. forduló Döntő Helyezés
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Leonel Duarte 52 kg Csehszlovákia Miroslav Zeman (TCH)
    kétvállas
    Szíria Ahmed Chahrour (SIR)
    3.5-0.5
    kiesett kiesett helyezetlen
    Luís Grilo 57 kg Magyarország Varga János (HUN)
    kétvállas
    NSZK Friedrich Stange (FRG)
    3-1
    kiesett helyezetlen
    Adriano Morais 63 kg Törökország Metin Alakoç (TUR)
    kizárták
    Lengyelország Tadeusz Godyń (POL)
    kizárták
    kiesett kiesett helyezetlen
    António Galantinho 70 kg Kanada Gordon Garvie (CAN)
    1-3
    Dél-Korea Seo Hun-Gyo (KOR)
    3-1
    Görögország Pétrosz Galaktópulosz (GRE)
    kétvállas
    kiesett helyezetlen

    Weightlifting pictogram.svg Súlyemelés[szerkesztés]

    Versenyző Versenyszám Nyomás Szakítás Lökés Összesen Helyezés
    Eredmény Helyezés Eredmény Helyezés Eredmény Helyezés
    Luís Paquete 60 kg érvényes kísérlet nélkül kiesett

    Gymnastics (artistic) pictogram.svg Torna[szerkesztés]

    Férfi
    Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
    Pontszám Helyezés Pontszám Helyezés
    José Filipe Abreu Talaj 18,00 51. kiesett
    Ugrás 17,95 71. kiesett
    Korlát 17,60 88. kiesett
    Nyújtó 16,90 99. kiesett
    Gyűrű 18,00 47. kiesett
    Lólengés 16,50 94. kiesett
    Egyéni összetett 104,95 82.
    Női
    Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
    Pontszám Helyezés Pontszám Helyezés
    Esbela da Fonseca Talaj 16,95 88. kiesett
    Ugrás 17,35 71. kiesett
    Felemás korlát 16,95 72. kiesett
    Gerenda 15,45 91. kiesett
    Egyéni összetett 66,70 85.

    Sailing pictogram.svg Vitorlázás[szerkesztés]

    Nyílt
    Versenyző Versenyszám Futam Pontszám Helyezés
    1 2 3 4 5 6 7
    Bernardo Silva Finn dingi 33,0 31,0 31,0 36,0 33,0 32,0 (40,0) 196,0 31.
    José Manuel Quina
    Mário Quina
    Csillaghajó 19,0 19,0 21,0 19,0 18,0 (24,0) 23,0 119,0 17.
    Orlando Rodrigues
    Adriano da Silva
    Repülő hollandi 30,0 30,0 32,0 32,0 (36,0) 25,0 29,0 178,0 27.
    Fernando Bello
    António Menezes
    António Weck
    Sárkányhajó 23,0 19,0 21,0 17,0 (29,0) 18,0 26,0 124,0 17.

    Fencing pictogram.svg Vívás[szerkesztés]

    Férfi
    Versenyző Versenyszám Csoportkör Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág a döntőért Döntő Helyezés
    1. kör 2. kör 1. kör 2. kör 3. kör 4. kör 5. kör
    Ellenfél
    Eredmény
    Hely. Ellenfél
    Eredmény
    Hely. Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    João de Abreu Párbajtőr, egyéni G. csoport
    Magyarország Kulcsár Győző (HUN)
    V
    NDK Hans-Peter Schulze (GDR)
    V
    Lengyelország Henryk Nielaba (POL)
    V
    Egyesült Államok Stephen Netburn (USA)
    V
    Argentína Alberto Balestrini (ARG)
    GY
    5. kiesett helyezetlen
    Francisco da Silva D. csoport
    Magyarország Fenyvesi Csaba (HUN)
    V
    Olaszország Gianfranco Paolucci (ITA)
    GY
    Mexikó Valeriano Pérez (MEX)
    V
    Románia Haukler István (RUM)
    V
    Ausztrália Russell Hobby (AUS)
    V
    Puerto Rico José Miguel Pérez (PRO)
    GY
    6. kiesett helyezetlen
    José Pinheiro C. csoport
    Ausztria Roland Losert (AUT)
    V
    Argentína Omar Vergara (ARG)
    V
    Franciaország Jacques Ladègaillerie (FRA)
    V
    Venezuela Silvio Fernández (VEN)
    GY
    Brazília Darío Amaral (BRA)
    GY
    5. kiesett helyezetlen
    João de Abreu
    Francisco da Silva
    José Pinheiro
    Hélder Reis
    Párbajtőr, csapat 1. csoport
    Szovjetunió Szovjetunió (URS)
    2-13
    Olaszország Olaszország (ITA)
    1-15
    4. kiesett kiesett helyezetlen

    Források[szerkesztés]