Ökölvívás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ökölvívás
a XXV. nyári olimpián
Boxing pictogram.svg
Adatok
Helyszín Pavelló Club, Barcelona
Dátum július 26.augusztus 9.
Résztvevők 336 résztvevő
78 nemzetből
Versenyszámok
  Férfi
Egyéni 12  
Magyar szereplés
Magyar résztvevők 8 fő
Magyar
érmek
Arany
0
Ezüst
0
Bronz
3
Összes
3

 ← 1988 1996 → 

Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon az ökölvívásban 12 súlycsoportban avattak olimpiai bajnokot. A küzdelmek egyenes kieséses rendszerben zajlottak, és mindkét elődöntő vesztese bronzérmet kapott. A legtechnikásabb ökölvívónak kiosztott Val Barker-díjat a kubai Roberto Balado kapta.

Éremtáblázat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

(Magyarország és a rendező ország csapata eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke illetve értékei vastagítással kiemelve.)

Az 1992. évi nyári olimpiai játékok éremtáblázata ökölvívásban Olimpia
Nemzet Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz Összesen
1. Kuba Kuba (CUB) 7 2 0 9
2. Németország Németország (GER) 2 1 1 4
3. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1 1 1 3
4. Írország Írország (IRL) 1 1 0 2
5. Észak-Korea Észak-Korea (PRK) 1 0 1 2
6. Nigéria Nigéria (NGR) 0 2 0 2
7. Bulgária Bulgária (BUL) 0 1 1 2
Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN) 0 1 1 2
Hollandia Hollandia (NED) 0 1 1 2
Kanada Kanada (CAN) 0 1 1 2
11. Spanyolország Spanyolország (ESP) 0 1 0 1
12. Magyarország Magyarország (HUN) 0 0 3 3
13. Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 0 0 2 2
14. Algéria Algéria (ALG) 0 0 1 1
Dánia Dánia (DEN) 0 0 1 1
Finnország Finnország (FIN) 0 0 1 1
Fülöp-szigetek Fülöp-szigetek (PHI) 0 0 1 1
Lengyelország Lengyelország (POL) 0 0 1 1
Marokkó Marokkó (MAR) 0 0 1 1
Mongólia Mongólia (MGL) 0 0 1 1
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 0 0 1 1
Puerto Rico Puerto Rico (PUR) 0 0 1 1
Románia Románia (ROM) 0 0 1 1
Thaiföld Thaiföld (THA) 0 0 1 1
Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 0 0 1 1
Összesen 12 12 24 48

Érmesek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az 1992. évi nyári olimpiai játékok érmesei ökölvívásban
Versenyszám 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
Szupernehézsúly Kuba Roberto Balado
Kuba (CUB)
Nigéria Richard Igbineghu
Nigéria (NGR)
Dánia Brian Nielsen
Dánia (DEN)
Bulgária Szvilen Ruszinov
Bulgária (BUL)
Nehézsúly Kuba Félix Savón
Kuba (CUB)
Nigéria David Izonritei
Nigéria (NGR)
Hollandia Arnold Vanderlyde
Hollandia (NED)
Új-Zéland David Tua
Új-Zéland (NZL)
Félnehézsúly Németország Torsten May
Németország (GER)
Egyesített Csapat Rosztiszlav Zaulicsnij
Egyesített Csapat (EUN)
Lengyelország Wojciech Bartnik
Lengyelország (POL)
Magyarország Béres Zoltán
Magyarország (HUN)
Középsúly Kuba Ariel Hernández
Kuba (CUB)
Egyesült Államok Chris Byrd
Egyesült Államok (USA)
Kanada Chris Johnson
Kanada (CAN)
Dél-Korea I Szungbe
Dél-Korea (KOR)
Nagyváltósúly Kuba Juan Carlos Lemus
Kuba (CUB)
Hollandia Orhan Delibas
Hollandia (NED)
Magyarország Mizsei György
Magyarország (HUN)
Nagy-Britannia Robin Reid
Nagy-Britannia (GBR)
Váltósúly Írország Michael Carruth
Írország (IRL)
Kuba Juan Hernández
Kuba (CUB)
Puerto Rico Anibál Acevedo
Puerto Rico (PUR)
Thaiföld Arkhom Chenglai
Thaiföld (THA)
Kisváltósúly Kuba Héctor Vinent
Kuba (CUB)
Kanada Mark Leduc
Kanada (CAN)
Finnország Jyri Kjäll
Finnország (FIN)
Románia Leonard Doroftei
Románia (ROM)
Könnyűsúly Egyesült Államok Oscar De La Hoya
Egyesült Államok (USA)
Németország Marco Rudolph
Németország (GER)
Mongólia Namjilyn Bayarsaikhan
Mongólia (MGL)
Dél-Korea Hong Szongszik
Dél-Korea (KOR)
Pehelysúly Németország Andreas Tews
Németország (GER)
Spanyolország Faustino Reyes
Spanyolország (ESP)
Algéria Hoszin Szoltáni
Algéria (ALG)
Egyesített Csapat Ramaz Paliani
Egyesített Csapat (EUN)
Harmatsúly Kuba Joel Casamayor
Kuba (CUB)
Írország Wayne McCullough
Írország (IRL)
Észak-Korea Ri Gvangszik
Észak-Korea (PRK)
Marokkó Mohamed Achik
Marokkó (MAR)
Légsúly Észak-Korea Cshö Csholszu
Észak-Korea (PRK)
Kuba Raúl González
Kuba (CUB)
Magyarország Kovács István
Magyarország (HUN)
Egyesült Államok Tim Austin
Egyesült Államok (USA)
Papírsúly Kuba Rogelio Marcelo
Kuba (CUB)
Bulgária Daniel Petrov
Bulgária (BUL)
Németország Jan Quast
Németország (GER)
Fülöp-szigetek Roel Velasco
Fülöp-szigetek (PHI)

Magyar szereplés[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]