Harmatsúlyú ökölvívás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Harmatsúlyú ökölvívás
a XXV. nyári olimpián
Boxing pictogram.svg
Adatok
HelyszínClub Joventut Pavillion, Badalona
Dátumjúlius 28.augusztus 8.
Versenyzők31 résztvevő
31 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Kuba Kuba
Ezüstérem  Írország Írország
Bronzérem  Észak-Korea Észak-Korea
Bronzérem  Marokkó Marokkó

 ← 19881996 → 

Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a ökölvívás harmatsúlyú versenyszámának selejtezőit és döntőjét július 28. és augusztus 8. között rendezték a Club Joventut Pavillionban.

Versenynaptár[szerkesztés]

Dátum Forduló
1992. július 28., kedd Selejtező
1992. augusztus 1., szombat Nyolcaddöntő
1992. augusztus 3., hétfő Negyeddöntő
1992. augusztus 6., csütörtök Elődöntő
1992. augusztus 8., szombat Döntő


Eredmények[szerkesztés]

A rövidítések jelentése a következő:

  • E: erőnyerő
  • RSC: a játékvezető megállította a mérkőzést
  • AB: leléptetés

Ágrajz[szerkesztés]

Selejtező Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő
                                     
               
Irak Ahmed Aboud (IRQ) E
 
Irak Ahmed Aboud (IRQ) 2
  Írország Wayne McCullough (IRL) 10  
Uganda Fredrick Muteweta (UGA) 7
Írország Wayne McCullough (IRL) 28  
Írország Wayne McCullough (IRL) 31
  Nigéria Mohammed Sabo (NGR) 13  
Egyesített Csapat Vladislav Antonov (EUN) 4
Thaiföld Chatree Suwanyod (THA) 6  
Thaiföld Chatree Suwanyod (THA) 7
  Nigéria Mohammed Sabo (NGR) 16  
Nigéria Mohammed Sabo (NGR) RSC3
Lengyelország Robert Ciba (POL)  
Írország Wayne McCullough (IRL) 21
  Észak-Korea Ri Gvangsik (PRK) 16  
Bulgária Szerafim Todorov (BUL) 11
Pápua Új-Guinea John Sem (PNG) 0  
Bulgária Szerafim Todorov (BUL) 18
  Zambia Joseph Chongo (ZAM) 6  
Zambia Joseph Chongo (ZAM) 7
Guatemala Magno Ruiz (GUA) 3  
Bulgária Szerafim Todorov (BUL) 15
  Észak-Korea Ri Gvangsik (PRK) 16  
Magyarország Bognár László (HUN)
Észak-Korea Ri Gvangsik (PRK) AB3  
Észak-Korea Ri Gvangsik (PRK) 15
  Egyesült Államok Sergio Reyes, Jr. (USA) 8  
Puerto Rico Harold Ramírez (PUR) 1
Egyesült Államok Sergio Reyes, Jr. (USA) 10   Írország Wayne McCullough (IRL) 8
              Kuba Joel Casamayor (CUB) 14
Tunézia Kalai Riadh (TUN) 17
Hollandia Miguel Dias (NED) 1  
Tunézia Kalai Riadh (TUN) 11
  Kuba Joel Casamayor (CUB) 16  
India Dévaradzsan Venkateszan (IND) 7
Kuba Joel Casamayor (CUB) 13  
Kuba Joel Casamayor (CUB) KO1
  Fülöp-szigetek Roberto Jalnaiz (PHI)  
Dominikai Köztársaság Agustin Castillo (DOM)
Fülöp-szigetek Roberto Jalnaiz (PHI) RSC1  
Fülöp-szigetek Roberto Jalnaiz (PHI) RSC2
  Franciaország Philippe Wartelle (FRA) 1  
Franciaország Philippe Wartelle (FRA) 12
Kolumbia Jesús Pérez (COL) 5  
Kuba Joel Casamayor (CUB) AB1
  Marokkó Mohamed Achik (MAR)  
Mexikó Javier Calderón (MEX) 16
Kenya Benjamin Ngaruiya (KEN) 4  
Mexikó Javier Calderón (MEX) 4
  Argentína Remigio Molina (ARG) 5  
Spanyolország Óscar Vega (ESP) 4
Argentína Remigio Molina (ARG) 14  
Argentína Remigio Molina (ARG) 5
  Marokkó Mohamed Achik (MAR) 15  
Németország Dieter Berg (GER) 0
Marokkó Mohamed Achik (MAR) 3  
Marokkó Mohamed Achik (MAR) 12
  Algéria Slimane Zengli (ALG) 8  
Kína Csang Kuang-ping (CHN) 0
Algéria Slimane Zengli (ALG) 4  

Végeredmény[szerkesztés]

Helyezés Név Nemzet
1Aranyérem Arany Joel Casamayor Kuba Kuba
2Ezüstérem Ezüst Wayne McCullough Írország Írország
3Bronzérem Bronz Ri Gvangsik Észak-Korea Észak-Korea
3Bronzérem Bronz Mohamed Achik Marokkó Marokkó
5. Mohammed Sabo Nigéria Nigéria
Szerafim Todorov Bulgária Bulgária
Roberto Jalnaiz Fülöp-szigetek Fülöp-szigetek
Remigio Molina Argentína Argentína
9. Ahmed Aboud Irak Irak
Chatree Suwanyod Thaiföld Thaiföld
Joseph Chongo Zambia Zambia
Sergio Reyes, Jr. Egyesült Államok Egyesült Államok
Kalai Riadh Tunézia Tunézia
Philippe Wartelle Franciaország Franciaország
Javier Calderón Mexikó Mexikó
Slimane Zengli Algéria Algéria
17. Fredrick Muteweta Uganda Uganda
Vladislav Antonov Egyesített Csapat Egyesített Csapat
Robert Ciba Lengyelország Lengyelország
John Sem Pápua Új-Guinea Pápua Új-Guinea
Magno Ruiz Guatemala Guatemala
Bognár László Magyarország Magyarország
Harold Ramírez Puerto Rico Puerto Rico
Miguel Dias Hollandia Hollandia
Dévaradzsan Venkateszan India India
Agustin Castillo Dominikai Köztársaság Dominikai Köztársaság
Jesús Pérez Kolumbia Kolumbia
Benjamin Ngaruiya Kenya Kenya
Óscar Vega Spanyolország Spanyolország
Dieter Berg Németország Németország
Csang Kuang-ping Kína Kína

Források[szerkesztés]