Tulok András (fotóművész)

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Nyárizápor (vitalap | szerkesztései) 2021. április 24., 09:11-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (→‎Élete)
Tulok András
SzületettTulok András
1950. november 29.
Budapest
Állampolgárságamagyar
Nemzetiségemagyar
Foglalkozásafotóművész, modell- és reklámfotós
A Wikimédia Commons tartalmaz Tulok András témájú médiaállományokat.
SablonWikidataSegítség

Tulok András (Budapest, 1950. november 29.) fotóművész, modell- és reklámfotós

Élete

Tanult szakmája a fényképezés, – édesapja és fia is végzett fényképész. 14-éves kora óta hobbija a fényképezés. Iskolái elvégzése után az Magyar Távirati Iroda Illusztrációs rovathoz került, fényképész lett. Húsz évet töltött, anyavállalatnál, mint alkalmazott fotográfus, reklámfényképész. 1986 óta szabadúszóként dolgozik, saját műtermében.

1985. óta tagja a Művészeti Alapnak.

Az első fotópályázatot 1968-ban, ipari tanulóként nyerte. Magyarországon szinte mindenhol volt, kedvenc témája mindvégig Budapest maradt.

A reklámszövetség pályázatairól, kétszer hozta el az első díjat, és többször ért el helyezést. Közös bemutatkozáson többször szerepelt.

Önálló kiállítása, 1993-ban a Gazdagréti Fotógalériában a „Háromdimenzión”-képanyag bemutatása volt. 1994-ben a tárlatot ismét bemutatta a BP. Agro Hotel, és a Kispesti Vigadó Galériájában.

Az MTI-FOTO volt a munkahelye 1968–1986-ig, majd szabadúszó lett. Első fényképezőgépe Zenit volt. A digitális technika új kihívásokat adott számára, így fiatalok mellett nyomdai előkészítést végzett. Korábban az MTI-laborban is módosította a képet. ,,Fricska a diginek,, volt első próbálkozása, “Az a rohadt múlt,, című sorozata. Camera obscurával készített multiexpós fotók is azért készültek hogy nagyítható nyersanyag maradjon. Analóg anyagra próbál elérni photoshop hatást. Pályázatokon való szereplései segítettek laboránsból reklámfotósnak. ,,Faterphoto – modellek 80-as évek,, című albuma megtalálható az Indafotón.

A manökenek szinte mindegyikét fotózta. Különböző újságokban, kártyanaptárakon, és egyéb kiadványokban rendszeresen jelentek meg fotói. 1985-ben Ungvári Tamás: Rekviem egy manekenért című írásához Tulok András fotója volt a borítón, Lantos Piroska portréja a Tükör című újságban.

Több mint 30-éve foglalkoztatja az impresszionizmus átültetése fotóra - az indafoto.hu őrzi fotóit, albumát.

1990-ben jelent meg könyve Fotómodell tanfolyamok kézikönyve, lebonyolítását Béla Lászlóval szervezte.

Könyvek

  • Modell tankönyv 1990.

Források