Szerkesztővita:Szecsei Endre

Az oldal más nyelven nem érhető el.
Új téma nyitása
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Legutóbb hozzászólt Mozo 15 évvel ezelőtt a(z) Lassan vége témában
Köszöntünk a magyar Wikipédiában, kedves Szecsei Endre!

Üdvözlünk!

A Wikipédia szerkesztésének fortélyaihoz az első lépések oldalon találsz bevezetőt. A szerkesztést a homokozóban gyakorolhatod. A Wikipédiában folyó társalgások jobb megértéséhez a wikifogalmak és rövidítések (szó)jegyzékében találsz segítséget.

Kérjük, különösen ügyelj a felküldött szövegek és képek jogtisztaságára és forrásaid pontos megjelölésére!

Kezdő szerkesztőként személyes segítőt, mentort is kaphatsz magad mellé, vele megtárgyalhatod a szerkesztéssel kapcsolatos problémáidat. Ehhez jelentkezz be (ha eddig nem tetted volna), és kattints ide! Bonyolultabb szerkesztési ügyekben a kocsmafalra írhatsz kérdéseket, ha egy szerkesztőtársad tudja a választ, ugyanott fog válaszolni.

Egy közismereti tudakozót is működtetünk, ha valamit nem találtál.

Ha van kedved, írhatsz magadról pár szót a felhasználói lapodon (például érdeklődési körödről, nyelvtudásodról). A személyes vitalapokat üzenőfalként használjuk, ezen üdvözlet is példa rá. Kérünk, hogy a vitalapokon így írd alá hozzászólásaidat: ~~~~.

Jó szerkesztést és tartalmas szórakozást kívánunk! Mozo vita 2009. március 14., 13:54 (CET)Válasz

Banach-féle fixponttétel[szerkesztés]

Szia! Örülök, hogy választottál szócikket! Lehetne javasolnom a "Fixponttétel teljes metrikus térben" helyett inkább a Banach-féle fixponttétel elnevezést? Továbbá kérlek majd vessd össze a en:Banach fixed point theorem szócikkel, hogy ne legyen a magyarban sem kevesebb, mint az angolban. Egyéb fixponttételekkel is megbirkóznál, mint pl. a Brouwer-féle (aminek a Bolzanoval könnyen bizonyítható esete az egyváltozós C([a,b],[a,b]) függvények fixponttétele)? Üdv: Mozo vita 2009. március 14., 13:54 (CET)Válasz

Szia! Néhány fontos kérés (csak címszavakban, remélem nem sértődsz meg a távirati stílus miatt, ha kérdésed van, tedd fel a vitalapomon, általában infókért lásd a műhelylapot)

  1. legyenek interwikik,
  2. legyenek hivatkozások, könyvek, online és papír
  3. ---- és <br>-t nem javallott használni
  4. tőbb duma, például az angolból le kéne fordítani a bevezetőt
  5. kerüljük a "definíció" kifejezést.
  6. A Brouweres részben a többváltozós esetet nem kell bizonyíTani, de azért kimondani kéne
  7. kellene alkalmazás a fixponttételhez pl egyenletek megoldása, vagy ilyesmi, hogy a mérnökök is tudják minek ez (ráadásul a Banach-féle az konstruktív bizonyítás, a Boruwer tiszta egzisztenciabizonyítás ezért ezeket a fogalmakat is meg kéne említeni (bár a Bolzano megoldást az intervallumfelezéses eljárás szolgáltatja, csak a többváltozósat nem)) Üdv: Mozo vita 2009. április 27., 19:19 (CEST)Válasz

Lassan vége[szerkesztés]

Kedves Hallgatók! Úgy tudom, a szócikkírás beadási határideje a jövő hét, ezért kérlek benneteket, feltétlenül és haladéktalanul tegyetek eleget a WPM:BMEM lapon szereplő követelmények mindegyikének. Wikis szemmel a szócikkek minőségét ugyanis az abban foglaltak szerint fogom (Wettl Tanár Úrral együtt) értékelni. Röviden:

  • legyen bevezető, képek, ábrák, lábjegyzet: melyben megadjátok, az állításaitok referenciáját, irodalomjegyzék, melyben összegyűjtitek a könyveket, online anyagokat, amikből dolgoztatok, a szedés egyezzen az angol wikiben sztenderd matematikai stílussal (szövegben dőlt html, kiemelt képletben latex), mi hivatkozik a szócikkedre, külső linkek, ahol a témának még utána tudnak nézni (tilos, hogy egy szócikk ilyen értelemben zsákutca legyen, mindig tegyetek külső netes referenciát is, fel van sorolva legalább 4 hely ahol ilyeneket találtok!)

ez a lista, csak irányadó, a műhelylapon ott van a rendes. Üdv: Mozo vita 2009. május 8., 15:05 (CEST)Válasz