Kasima-szentély

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen InternetArchiveBot (vitalap | szerkesztései) 2020. március 29., 10:34-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (1 forrás archiválása és 0 megjelölése halott linkként.) #IABot (v2.0)
Kasima-szentély
TelepülésKyūchū
Ország Japán
Vallássintó
Építési adatok
Stílusnagare-zukuri
Elhelyezkedése
Kasima-szentély (Japán)
Kasima-szentély
Kasima-szentély
Pozíció Japán térképén
é. sz. 35° 58′ 08″, k. h. 140° 37′ 53″Koordináták: é. sz. 35° 58′ 08″, k. h. 140° 37′ 53″
A Kasima-szentély hivatalos honlapja
A Wikimédia Commons tartalmaz Kasima-szentély témájú médiaállományokat.

A Kasima-szentély (鹿島神宮 Kashima-jingu) Japán Csendes-óceánra néző partvidékén található, a szentélyről elnevezett Kahimadzsingu városban, Ibaraki prefektúrában, Tokiótól mintegy 150 kilométerre keleti irányban..

Hagyománya

A város neve – Kashimadzsingu – Szarvas-szigeti szentélyt jelent. Olvasható egy hagyomány, mely szerint egykor egy fehér szarvas volt itt megtalálható. A helyi shinto szerzetes elmondja, hogy a szarvasok, amelyek egykor a szentélyhez tartoztak, a narai szentélyek alapításakor átkerültek Narába, amely akkor japán főváros volt. Ma a szarvasok karámba kerítve élnek itt, a kashimai szent ligetben. Kashima szentély a 17 legjelentősebb japán shinto szentély közé tartozik.

Épületei

A belső szentély Tokugava Iejaszu 1605-ös, a főépület Tokugava Hidetada 1619-es, a díszkapu Tokugava Yorifusa 1634-es adománya.

Lovasíjászat

Kashimadzsingu városában, a szentélynél megrendezik évente a lovas-íjászati versenyt. Az eseményre május elsején kerül sor. A processzió is hasonló, mint amilyet a Kamigamo szentélynél rendeznek meg, ott május 15-én.

A Kashima szentély múzeuma

A Kashima szentély múzeumában néhány különleges nemzeti ipartörténeti emlék is ki van állítva. Ezek egyike egy 2,71 méter hosszúságú, egyélű acélkard. 1300 évvel ezelőtt készítették, a hagyomány szerint. Neve: Futsu-no-Mitama-no-Tsurugi. Ez a legrégibb és leghosszabb kard Japánban. A másik érdekes tárgy egy lakkozott fanyereg, melyet Minamoto Yoritomo, a Kamakura shógunátus alapító fejedelme adományozott a szentélynek a 12. században.

Lásd még

Irodalom

  • Kashima Jingu Shrine Guide (2009): Ed. Kashima Jingu Shrine, 2306-1, Kyuchu, Kashima-shi, Ibaraki Ken 314-0031 Japan.
  • Szaniszló Bérczi (2009): Ancient Eurasian Heritage Preserved in Japan I. Shrines, White Horses and Festivals. Journal of Eurasian Studies, 1, No. 1. pp. 30-40.

Külső hivatkozások