Ugrás a tartalomhoz

IntelliJ IDEA

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen AdamHoles (vitalap | szerkesztései) 2021. március 15., 10:26-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (→‎Története: Elütés.)
IntelliJ IDEA

FejlesztőJetBrains
Legfrissebb stabil kiadás2024.1.2 (stabil verzió, 2024. május 23., legfrissebb érték)[1]
Programozási nyelvJava
Operációs rendszermultiplatform
PlatformJava virtuális gép
KategóriaJava IDE
LicencApache 2.0 a közösségi kiadáshoz (a 9.0-es verziótól kezdve), kereskedelmi az Ultimate Edition-hoz
Az IntelliJ IDEA weboldala

Az IntelliJ IDEA egy Java IDE a JetBrains-től, elérhető Apache 2 Licenccel közösségi kiadásban és kereskedelmi kiadásban is. Gyakran egyszerűen csak "IDEA"-ként vagy "IntelliJ"-ként hivatkoznak rá.[2]

Története

Az IntelliJ IDEA első verzióját 2001 januárjában adták ki, és akkoriban egyike volt azoknak az elsőként elérhető Java IDE-knek, amelyek továbbfejlesztett kód navigációval és kód refaktorálási képességekkel voltak felvértezve.[3][4]

Funkciók

A 12.1-es verzió tartalmaz támogatást a Java 8-hoz, UI tervezőt az Android fejlesztéséhez, támogatást a Play 2.0-hoz és Scala-hoz.

Támogatott nyelvek:

Támogatott technológiák és keretrendszerek: JSP, JSF, EJB, Ajax, Google Web Toolkit, Struts, Struts 2, JBoss Seam, Spring, Hibernate/JPA, Web Services, Ruby on Rails, Grails, Java ME MIDP/CLDC, OSGi, Android, Tapestry, Google App Engine, FreeMarker, Velocity, Django, Play.

Támogatott alkalmazásszerverek: GlassFish, JBoss, Tomcat, Jetty, WebLogic, WebSphere, Geronimo

Támogatott szoftver verziók és verziókövető rendszerek: Git, Cvs, Svn, Ant, Maven, JUnit és TestNG. Továbbá elérhető az Atlassian egy szabad szoftveres IntelliJ Connector pluginje a következők integrálásához: JIRA, Bamboo, Crucible, és FishEye.[5]

Kapcsolódó szócikkek

Más IntelliJ-alapú termékek

Jegyzetek

  1. IntelliJ IDEA 2024.1.2 Is Out!
  2. IntelliJ forráskód
  3. Multi-language Refactorings. [2014. január 22-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2014. január 19.)
  4. Crossing Refactoring's Rubicon - a famous article by Martin Fowler, mentioning IntelliJ IDEA's support for automated refactorings.
  5. Atlassian IntelliJ Connector. [2011. október 18-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2014. január 19.)

Források

Commons:Category:IntelliJ IDEA
A Wikimédia Commons tartalmaz IntelliJ IDEA témájú médiaállományokat.

Fordítás

Ez a szócikk részben vagy egészben az IntelliJ IDEA című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.