Charles King

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Tulipanos (vitalap | szerkesztései) 2019. október 22., 16:12-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (→‎Fordítás: portál)
Charles King
Életrajzi adatok
Született1886. október 31.
New York USA
Elhunyt1944. január 11. (57 évesen)
London Egyesült Királyság
SírhelyCambridge American Cemetery and Memorial
HázastársaLila Rhodes (?-1944)
Pályafutása
Aktív évek19281932

Charles King IMDb-adatlapja
A Wikimédia Commons tartalmaz Charles King témájú médiaállományokat.
SablonWikidataSegítség

Charles King (New York, 1886. október 31.London, 1944. január 11.) amerikai színpadi és filmszínész és vidám operetténekes.

Család

New Yorkban született 1886-ban Thomas és Ellen fiaként. Szülei 1883-ban emigráltak az Egyesült Államokba Írországból. Tizenegy gyermekük született, de csak három maradt életben: Charles két testvére, Nellie és Mary.

Színházi karrier

King 1908-ban került a Broadwayre. Első fontosabb ismertebb szerepét a The Mimic World című revüben kapta. A '10-es években leggyakoribb partnere Elizabeth Brice volt, akivel szerepelt a The Slim Princess, A Winsome Widow, Watch Your Step és a Miss 1917-ben is. A '20-as években aratta legnagyobb sikereit a Broadwayen. Később a figyelme Hollywood felé irányult, és úttörőjévé vált egy új műfaj, a filmmusical születésének.

Filmes karrier

Hollywoodi indulása hatalmas siker volt. Főszerepet játszott Harry Beaumont Oscar-díjas filmjében, a The Broadway Melodyban. Későbbi filmjei már nem voltak ilyen sikeresek a Hollywoodot elárasztó musicaldömpingben. Lejáró szerződését stúdiója nem is hosszabbította meg - mindössze öt játékfilmben és két rövidfilmben szerepelt - így a '30-as években visszatért a Broadwayre, ahol további pályafutását töltötte.

Halál

1944-ben egy turné keretében tartózkodott Londonban, ahol tüdőgyulladást kapott és meghalt.

Filmográfia

  • 1930 - Remote Control - Samuel Ferguson
  • 1930 - Oh, Sailor Behave - Charlie Carroll
  • 1930 - Chasing Rainbows - Terry Fay
  • 1929 - The Broadway Melody - Eddie Kearns
  • 1928 - The Five O'Clock Girl - Gerald Brooks

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Charles_King (vaudevillian) című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.