A művészetek története

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Turokaci (vitalap | szerkesztései) 2021. május 23., 22:27-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (→‎Egyéb irodalom)
A művészetek története
A legrégibb időktől a XIX. század végéig

Szerzőtöbb szerző, szerk. Beöthy Zsolt
Első kiadásának időpontja19071912
Nyelvmagyar
Témakörművészettörténet
Részei3 kötet
Kiadás
Magyar kiadásLampel R. Könyvkereskedése (Wodianer F. és fiai) Részvénytársaság, Budapest

A művészetek története, alcímén A legrégibb időktől a XIX. század végéig egy 20. század elején megjelent nagy terjedelmű, de alcímével szemben végül csonka magyar nyelvű művészettörténeti mű volt.

Jellemzői

Az 1907 és 1912 között a Lampel R. Könyvkereskedése (Wodianer F. és fiai) Részvénytársaság jóvoltából, Beöthy Zsolt szerkesztésében megjelent, összességében mintegy 1600 oldal terjedelmű, 3 kötetes, díszes borítójú, nagy képanyaggal rendelkező mű egy alapos művészettörténeti szintézis, azonban végül csak a reneszánsz korig tartó kötetek készültek el. A műnek az első és a harmadik kötete jelent meg reprint kiadásban Az ókor művészete – Egyiptomi, babiloni, asszír, perzsa, görög és római építészet, szobrászat, festészet (Anno Kiadó, Budapest, 1997, ISBN 963-85389-7-x), illetve A reneszánsz művészete – Az itáliai trecento, quattrocento, és cinquecento építészete, szobrászata és festészete – A reneszánsz Magyarországon (Laude Kiadó, Budapest, é. n., ISBN 963-7830-69-3) címen. Elektronikusan a mű nem elérhető.

Kötetbeosztás

Az egyes kötetek a következők voltak:

Kötetszám
Kötetcím
Kiadási év
I. Ó-kor 1906
II. Középkor 1907
III. Uj-kor – Az olasz renaissance. A renaissance Magyarországon 1912

Források

További információk

  • Gulyás Pál: Népkönyvtári cimjegyzék. Népkönyvtárak és kisebb könyvtárak részére ajánlható művek magyarázatos jegyzéke. Függelék: Az Országos Tanács mintakönyvtárainak hivatalos jegyzéke, A Múzeumok és Könyvtárak Országos Tanácsának Kiadása, Budapest, 1910, 313-314. o.

Kapcsolódó szócikkek