Vita:Dózsa Imre

Az oldal más nyelven nem érhető el.
Új téma nyitása
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Legutóbb hozzászólt Garamond 1 évvel ezelőtt
Ez egy életrajzi szócikk.
Besorolatlan Ezt a szócikket még nem sorolták be a kidolgozottsági skálán.
Nem értékelt Ezt a szócikket még nem értékelték a műhely fontossági skáláján.
Értékelő szerkesztő: ismeretlen
Életrajzi szócikkek Wikipédia:Cikkértékelési műhely/Index

Erre a szócikkre érvényes a Wikipédia:Élő személyek életrajza irányelv. Ebben a legfontosabb, hogy a kortársakra vonatkozó megállapításokat a szerkesztők várakozási idő nélkül távolítják el a cikkből, a vitalapról és a felhasználói lapokról is, amennyiben azokhoz nincsenek megadva a cikk témakörében elfogadható, megbízható források.

(Ezt a sablont valamennyi életrajzi cikk vitalapján elhelyezzük, ha a cikk élő személyről szól. A szerkesztők tájékoztatására szolgál, és önmagában nem jelez hiányt.)

Lásd még a Wikipédia:Ellenőrizhetőség és a Wikipédia:Tüntesd fel forrásaidat! irányelveket.

Az egyes források alkalmazhatóságának szerkesztőségi fóruma: Wikipédia:Kocsmafal (források).

==

Vagy hiányzó adat, vagy azonos nevű személy, esetleg sajtóhiba. ==

A "Minerva" "Nagy Képes Enciklopédia" "A művészetek" (Budapest, 1973, ISBN-szám nincs feltüntetve, sem, hogy hanyadik kiadás) cimű könyvében találtam egy fényképet, ami a tácművészetet illusztrálja, 297. oldal, bal alul, képismertető szöveg: "Magyar klasszika (Kun Zsuzsa és Dózsa Imre a Don Quijote pas de deux-jében)". Mivel erről a fényképről kiséreltem meg egy nagyobb felbontásút találni, ezért kezdtem keresni. Csak ezt az egy(?) Dózsa Imrét találtam a világhálón, aki táncművész, előfordulhat azonban, hogy egy kevéssé ismert, de azonos nevű személy (elég fiatal, talán 14 éves a képen) van a Minerva Lexikonjában, ez esetben ezzel a lappal semmi dolog nincs. Ha az a verzió is kizárásra kerül, hogy esetleg a sok MTA szakember esetleg mégis valamit hibásan/tévesen irt le, akkor sem. (Csak nekem,hogy akkor meg ki az a fényképen?) Viszont, ha a Lexikon "adata" nem téves, és "ez" a személy azonos avval- akkor viszont az itt felsorolt művei közül hiányolom a fénykép szövegezésében emlitett Don Quijote szerepet, melynek, természetesen, 1973 előtt kellett lennie, hogy a lexikonba kerülhessen. A lexikonba, feltételezem, szintén egyfajta "nevezetesség" alapján választották az illusztrációk tartalmát; kevés esélyt látok rá, hogy nem erről a személyről lenne szó, viszont a főszövegben mellette, nem találtam a fényképre utalást, igy bővebb magyarázatot sem, ami nehézkessé teszi az időpont, és a szindarab megkeresését. Ha egyáltalán lejegyezték, irott formában, vagy méginkább, a világhálóra felkerült-e?

– Czink Attila vita 2022. május 17., 00:37 (CEST)Válasz

Az Arcanumban találtam. A Pesti Műsor 1969. évi 29. száma (1969. szeptember 19.) közli, hogy a Budapesti Művészeti Hetek alkalmával az Operaházban előadták (több más páros és szóló balettjelenet mellett) Minkusz Don Quiote című balettjének egy részletét (koreográfia Alekszandr Gorszkij). Táncolják: Kun Zsuzsa és Dózsa Imre. Szerintem ez lehet az alkalom; és akkor maga a mű nem szerepelt a repertoárján. (Minkusz azonos Ludwig Minkus zeneszerzővel.) – Garamond vita 2022. október 3., 19:37 (CEST)Válasz