Troy Gentile
Megjelenés
Ellenőrzött
| Troy Gentile | |
| 2014-ben | |
| Született | Troy Francis Farshi 1993. október 27. (32 éves) Boca Raton |
| Állampolgársága | amerikai |
| Foglalkozása |
|
| Színészi pályafutása | |
| Aktív évek | 2005– |
A Wikimédia Commons tartalmaz Troy Gentile témájú médiaállományokat. | |
Troy Francis Farshi, ismertebb nevén Troy Gentile (Boca Raton, 1993. október 27. –) amerikai színész
Élete és pályafutása
[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]Olasz-amerikai édesanyja, Debbie Gentile a Boca Raton News hirdetési részlegén dolgozott. Négyévesen Los Angelesbe költözött családjával.[1]
Gyerekszínészként szerepelt a Gáz van, jövünk! (2005), a Nacho Libre (2006), A kabalapasi (2007), a Fúrófej Taylor (2008) és a Kutyaszálló (2009) című filmvígjátékokban is.
2013-ban főszerepet kapott A Goldberg családban.[2] Barry Goldberget tíz éven át, 2023-ig alakította a sorozatban. 2019–2020 között a Schooled című spin-off több epizódjában is feltűnt.
Filmográfia
[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]Film
[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]| Év | Magyar cím | Eredeti cím | Szerep | Magyar hang[3] |
|---|---|---|---|---|
| 2005 | Gáz van, jövünk! | Bad News Bears | Matthew Hooper | Jelinek Márk |
| 2006 | Nacho Libre | fiatal Nacho | ||
| Tenacious D, avagy a kerek rockerek | Tenacious D in The Pick of Destiny | Lil' JB | ||
| 2007 | 9 Lives of Mara | Larry | ||
| Anyád lehetnék | I Could Never Be Your Woman | verekedő fiú | ||
| Order Up (rövidfilm) | fiú | |||
| A kabalapasi | Good Luck Chuck | Stu fiatalon | ||
| 2008 | Ananász expressz | Pineapple Express | Troy Jones (stáblistán nem szerepel) |
|
| Fúrófej Taylor | Drillbit Taylor | Ryan "T-Dog" Anderson | Baráth István | |
| 2009 | Kutyaszálló | Hotel for Dogs | Mark | Baráth István |
| 2011 | Pig Lady (rövidfilm) | Justin | ||
| 2025 | A Breed Apart | Mason Kelly | ||
Televízió
[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]| Év | Magyar cím | Eredeti cím | Szerep | Megjegyzések |
|---|---|---|---|---|
| 2006 | Zack és Cody élete | The Suite Life of Zack & Cody | Jeremy | 1 epizód |
| 2007 | Fugly | Nathan | próbaepizód | |
| 2008 | Zip | Nelson | ||
| Törtetők | Entourage | Mitchell Levine | 1 epizód | |
| 2010 | Trinity kórház | Hawthorne | R.J. Paxton | 1 epizód |
| 2013–2023 | A Goldberg család | The Goldbergs | Barry Goldberg |
|
| 2015 | A semmi közepén | The Middle | fiú a partin (stáblistán nem szerepel) | 1 epizód |
| 2019 | Celebrity Family Feud | önmaga | 1 epizód | |
| 2019–2020 | Schooled | Barry Goldberg | 6 epizód | |
| 2020 | That One Time | Kevin Brooks | próbaepizód | |
Jegyzetek
[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]- ↑ Streeter, Leslie Gray (2016. szeptember 24.). "The normal TV star" (angol nyelven). The Palm Beach Post. Hozzáférés: 2026. május 6.
{{cite web}}: Italic or bold markup not allowed in:|publisher=(súgó) - ↑ Harris, Will (2026. március 6.). "What The Cast Of The Goldbergs Is Doing Today" (angol nyelven). The List. Hozzáférés: 2026. május 6.
{{cite web}}: Italic or bold markup not allowed in:|publisher=(súgó) - 1 2 Troy Gentile az Internetes Szinkron Adatbázisban (magyarul)
További információk
[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]- Troy Gentile a PORT.hu-n (magyarul)

- Troy Gentile az Internetes Szinkronadatbázisban (magyarul)

- Troy Gentile az Internet Movie Database-ben (angolul)

- Troy Gentile a Rotten Tomatoeson (angolul)
