Szerkesztővita:Engusz/Anatómia
Új téma nyitásaIzé. Nekem nagyon tetszenek a humanista j-k két magánhangzó között, de ez azért nem szokás tudtommal. Vagy orvoséknál igen? Akkor elraktározom az újdonságok közé. A standard megoldás mindenképpen az i. • Bennófogadó 2007. december 31., 20:15 (CET)
Bocs Benno de ha ez nyelvtan akkor nem értem mert az a gyengém.– Engusz vita 2007. december 31., 20:35 (CET)
Te kis huncut. :) A "gyengém" az a "kedvencem"-et jelenti, tehát most bevallottad, hogy a nyelvtan a kedvenced. Én ennek csak örülök!! :) De ez nem nyelvtani kérdés: a latin nem használ j-t, csak humanista szövegekben kezdett el szokássá lenni, hogy megkülönböztessék az intervokális i-t (kábé félhangzó) a magánhangzó értékű i-től. A franciák onnan vették át, és ápolják ezt a találmányt, mert nekik tetszik. Ha orvoséknál is szokás, akkor semmi baj, ha csak véletlenül írod néha j-vel, akkor ki kéne cserélni i-re mindenhol. • Bennófogadó 2007. december 31., 21:16 (CET)
Érdekesek ezek az eltérő hagyományok, hogy mi minden probléma bír kialakulni egy ábécé körül. Ha tényleg elterjedtek így ezek az alakok, lehetne róluk redir. Egyébként BÚÉK! :) • Bennófogadó 2007. december 31., 21:17 (CET)
Anatómiában van j betű. A nyelvtan tényleg a gyengém egyszer gimiben meg is buktam helyesírásból:(. Köszi a felvilágosítást! Neked is BUÉK!!– Engusz vita 2007. december 31., 21:47 (CET)
Ha már az arcideget
[szerkesztés]Részletezted, a trigeminust is kellett volna. De van az agyidegekről egy rövid és egy részletes cikk is. Elég volna talán azokat belinkelni. Kellemes Ünnepeket! üdvözlettel:Lji1942 vita 2010. december 24., 08:41 (CET)