„Eyehategod” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
GhostDestroyer100 (vitalap | szerkesztései)
Új forrás hozzáadva
GhostDestroyer100 (vitalap | szerkesztései)
Még egy forrás hozzáadva
37. sor: 37. sor:


*[https://www.devilshorns666.com/2019/11/eyehategod-interview-with-mike-ix.html?m=1 An Interview with Eyehategod]
*[https://www.devilshorns666.com/2019/11/eyehategod-interview-with-mike-ix.html?m=1 An Interview with Eyehategod]
*[https://www.nytimes.com/2014/06/09/arts/music/eyehategod-maintains-hopelessness-and-rage-in-lyrics.amp.html New York Times Article]


== Jegyzetek ==
== Jegyzetek ==
{{jegyzetek}}
{{jegyzetek}}

A lap 2020. március 1., 12:50-kori változata

Eyehategod
Információk
Alapítva1988
Műfajsludge metal
KiadóCentury Media Records
Tagok
  • Jimmy Bower
  • Mike IX Williams
A Wikimédia Commons tartalmaz Eyehategod témájú médiaállományokat.
SablonWikidataSegítség

Az Eyehategod (a kiejtés módja megegyezik az "I hate God" kifejezéssel, rövidítve: EHG, gyakran EyeHateGod-ként stilizálva) amerikai sludge metal zenekar, a stílus egyik legismertebb képviselője. Tagjai: Jimmy Bower, Mike Williams, Brian Patton, Gary Mader és Aaron Hill.

Zenei hatásukként több együttest is megjelöltek, például Black Flag, Corrosion of Conformity, Melvins, Black Sabbath vagy éppenséggel a Celtic Frost. Jellemző dalaikra a humor is. Lemezkiadóik: Century Media Records, Emetic Records.

Története

A zenekart 1988-ban alapította New Orleans-ben Jimmy Bower és Joey LaCaze. Ekkoriban még "Snuffleupagus on Acid" volt a nevük. Felfogadták Brian Patton, Steve Dale és Chris Hilliard zenészeket. Nem sokkal később "Eyehategod"ra változtatták a neveket. Először két demó lemezt adtak ki, ezt követte 1990-ben a legelső nagylemez, amely az Intellectual Convulsion kiadónál jelent meg. Azonban ez a kiadó nem sokkal a lemez után feloszlott, így az EHG-nak új lemezkiadó után kellett néznie. Végül a Century Media Records-nél kötöttek ki.

1993-ban piacra került a zenekar második stúdióalbuma. Ez a lemez definiálta meg az Eyehategod későbbi hangzását (a legelső albumnak ugyanis még eléggé hardcore punk hatása volt). Ebben az évben már turnéztak is. A zenészek más együttesek albumaiba is besegítettek.

1996-ban már a harmadik nagylemez is piacra került. Egy évvel később, 1997-ben, turnéztak a Panterával és a White Zombie-val, hogy hirdessék az albumot.

A zenekar legutolsó nagylemezei 2000-ben és 2014-ben jelentek meg. Az Eyehategod pályafutása alatt egy mellék-projekt is alakult, Outlaw Order néven. Az Outlaw Order egy EP-t (Legalize Crime, 2003) és egy stúdióalbumot (Dragging Down the Enforcer, 2008) jelentetett meg. Mike Williams szerint az Outlaw Order külön együttesnek számít.[1]

Az együttes továbbra is dolgozik új stúdióalbumán.[2] Magyarországon eddig két alkalommal koncerteztek: először 2013-ban a Dürer Kertben,[3], majd 2019-ben másodszor is felléptek hazánkban, szintén a Dürer Kertben.[4]

Diszkográfia

Stúdióalbumok
  • In the Name of Suffering (1990)
  • Take as Needed for Pain (1993)
  • Dopesick (1996)
  • Confederacy of Ruined Lives (2000)
  • Eyehategod (2014)

Források


Jegyzetek

További információk