Ugrás a tartalomhoz

Palacios del Sil

Ellenőrzött
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Palacios del Sil
Palacios del Sil címere
Palacios del Sil címere
Palacios del Sil zászlaja
Palacios del Sil zászlaja
Közigazgatás
Ország Spanyolország
TartományLeón
Rangspanyol község
SzékhelyPalacios del Sil
PolgármesterFernando Fernández Astorgano
Irányítószám24495
Népesség
Teljes népesség862 fő (2025)[1]
Népsűrűség4,75 fő/km²
Földrajzi adatok
Tszf. magasság864 m
Terület181,41 km²
IdőzónaCET, UTC+1
Elhelyezkedése
Térkép
é. sz. 42° 52′ 35″, ny. h. 6° 25′ 58″42.876389°N 6.432778°WKoordináták: é. sz. 42° 52′ 35″, ny. h. 6° 25′ 58″42.876389°N 6.432778°W
Palacios del Sil weboldala
Térkép
A Wikimédia Commons tartalmaz Palacios del Sil témájú médiaállományokat.

Palacios del Sil település Spanyolországban, León tartományban. Lakosainak száma 862 fő (2025).[1]

Palacios del Sil Villablino, Murias de Paredes, Igüeña, Páramo del Sil és Degaña községekkel határos.

A város híres szülöttei

[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A település lakosságának változását az alábbi diagram mutatja:

A népesség alakulása 2001 és 2025 között:
Lakosok száma
1445
1339
1275
1193
1159
1090
1030
907
886
862
2001200520072010201220152017202020222025
Adatok: Wikidata
  1. 1 2 Padrón municipal de España de 2025

További információk

[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]