Ugrás a tartalomhoz

Los Corrales de Buelna

Ellenőrzött
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Los Corrales de Buelna
Los Corrales de Buelna címere
Los Corrales de Buelna címere
Los Corrales de Buelna zászlaja
Los Corrales de Buelna zászlaja
Közigazgatás
Ország Spanyolország
Autonóm közösségKantábria
Rangspanyol község
SzékhelyLos Corrales de Buelna
Irányítószám39400
Testvérvárosok
Népesség
Teljes népesség10 958 fő (2025)[1]
Népsűrűség241,47 fő/km²
Földrajzi adatok
Tszf. magasság98 m
Terület45,38 km²
IdőzónaCET, UTC+1
Elhelyezkedése
Térkép
é. sz. 43° 15′ 42″, ny. h. 4° 03′ 55″43.261667°N 4.065278°WKoordináták: é. sz. 43° 15′ 42″, ny. h. 4° 03′ 55″43.261667°N 4.065278°W
Los Corrales de Buelna weboldala
Térkép
A Wikimédia Commons tartalmaz Los Corrales de Buelna témájú médiaállományokat.

Los Corrales de Buelna település Spanyolországban, Kantábria autonóm közösségben. Los Corrales de Buelna Cartes, San Felices de Buelna, Anievas, Arenas de Iguña, Cieza, Mazcuerras és Torrelavega községekkel határos. Lakosainak száma 10 958 fő (2025).[1]

A település népessége az elmúlt években az alábbi módon változott:

A népesség alakulása 2001 és 2025 között:
Lakosok száma
10 847
10 958
11 223
11 622
11 519
11 077
10 912
10 767
10 742
10 958
2001200520072010201220152017202020222025
Adatok: Wikidata
  1. 1 2 Padrón municipal de España de 2025

További információk

[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]