Férfi szuperóriás-műlesiklás az 1992. évi téli olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Jump to navigation Jump to search
Férfi szuperóriás-műlesiklás
a XVI. téli olimpián
Alpine skiing pictogram.svg
Adatok
HelyszínMéribel
Dátumfebruár 16.
Versenyzők118 résztvevő
43 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Norvégia Norvégia
Ezüstérem  Luxemburg Luxemburg
Bronzérem  Norvégia Norvégia

 ← 19881994 → 

Az 1992. évi téli olimpiai játékokon az alpesisí férfi szuperóriás-műlesiklás versenyszámát február 16-án rendezték Méribelben. Az aranyérmet a norvég Kjetil André Aamodt nyerte meg. Magyarországot négy versenyző képviselte.

Marc Girardelli Luxemburg első érmét szerezte a téli olimpiai játékok történetében. Giradelli két nappal később, február 18-án az óriás-műlesiklás versenyszámban újabb ezüstérmet nyert.

Végeredmény[szerkesztés]

Mindegyik versenyző egy futamot teljesített, az időeredmények határozták meg a végső sorrendet. Az időeredmények másodpercben értendők.

Helyezés Versenyző Nemzet Idő
1Aranyérem Arany Kjetil André Aamodt Norvégia Norvégia (NOR) 1:13,04
2Ezüstérem Ezüst Marc Girardelli Luxemburg Luxemburg (LUX) 1:13,77
3Bronzérem Bronz Jan Einar Thorsen Norvégia Norvégia (NOR) 1:13,83
4. Ole Kristian Furuseth Norvégia Norvégia (NOR) 1:13,87
5. Josef Polig Olaszország Olaszország (ITA) 1:13,88
6. Marco Hangl Svájc Svájc (SUI) 1:13,90
7. Günther Mader Ausztria Ausztria (AUT) 1:14,08
8. Tom Stiansen Norvégia Norvégia (NOR) 1:14,51
9. Markus Wasmeier Németország Németország (GER) 1:14,58
10. Paul Accola Svájc Svájc (SUI) 1:14,60
11. Fredrik Nyberg Svédország Svédország (SWE) 1:14,61
12. Gianfranco Martin Olaszország Olaszország (ITA) 1:14,81
13. Jeff Olson Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:15,06
14. Urs Kälin Svájc Svájc (SUI) 1:15,22
15. Rainer Salzgeber Ausztria Ausztria (AUT) 1:15,31
16. Luc Alphand Franciaország Franciaország (FRA) 1:15,39
17. Kyle Rasmussen Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:15,58
18. Patrick Ortlieb Ausztria Ausztria (AUT) 1:15,66
19. Alberto Senigagliesi Olaszország Olaszország (ITA) 1:15,70
20. Gregor Grilc Szlovénia Szlovénia (SLO) 1:15,71
21. Hansjörg Tauscher Németország Németország (GER) 1:15,98
22. Konsztantyin Csisztyakov Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN) 1:16,14
23. A J Kitt Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:16,31
24. Hubert Strolz Ausztria Ausztria (AUT) 1:16,36
24. Jean-Luc Crétier Franciaország Franciaország (FRA) 1:16,36
26. Günther Marxer Liechtenstein Liechtenstein (LIE) 1:16,48
27. Mitja Kunc Szlovénia Szlovénia (SLO) 1:16,49
28. Tommy Moe Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:16,54
29. Jure Košir Szlovénia Szlovénia (SLO) 1:16,56
30. Steven Lee Ausztrália Ausztrália (AUS) 1:16,58
31. Berni Huber Németország Németország (GER) 1:16,78
32. Paulo Oppliger Chile Chile (CHI) 1:16,81
33. Kimura Kiminobu Japán Japán (JPN) 1:17,06
34. Ricardo Campo Spanyolország Spanyolország (ESP) 1:17,11
35. Jorge Pujol Spanyolország Spanyolország (ESP) 1:17,15
36. Marco Büchel Liechtenstein Liechtenstein (LIE) 1:17,25
37. Marián Bíreš Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 1:17,47
38. Vicente Tomas Spanyolország Spanyolország (ESP) 1:17,54
39. Peter Jurko Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 1:17,68
40. Boris Duncan Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 1:17,76
41. Isioka Takuja Japán Japán (JPN) 1:17,81
42. Simon Lyle Wi Rutene Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 1:17,86
43. Kristinn Björnsson Izland Izland (ISL) 1:17,89
44. Gavin Forsyth Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 1:17,91
45. Petar Dicsev Bulgária Bulgária (BUL) 1:18,87
46. Federico van Ditmar Argentína Argentína (ARG) 1:19,07
47. Ramon Rossell Andorra Andorra (AND) 1:19,10
48. Willy Raine Kanada Kanada (CAN) 1:19,12
49. Alekszej Maszlov Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN) 1:19,71
50. Martin Bell Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 1:19,74
51. Örnólfur Valdimarsson Izland Izland (ISL) 1:20,64
52. Boriszlav Dimitracskov Bulgária Bulgária (BUL) 1:20,67
53. Graham Bell Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 1:20,87
54. Hur Seung-Wook Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 1:20,96
55. Lothar Christian Munder Brazília Brazília (BRA) 1:21,07
56. Bónis Attila Magyarország Magyarország (HUN) 1:21,10
57. Kőszáli Pierre Magyarország Magyarország (HUN) 1:21,45
58. Eljász Mazsdaláni Libanon Libanon (LIB) 1:22,13
59. Mauricio Rotella Chile Chile (CHI) 1:22,30
60. Agustín Neiman Argentína Argentína (ARG) 1:22,47
61. Gáston Begue Argentína Argentína (ARG) 1:22,52
62. Carlos Espiasse Argentína Argentína (ARG) 1:22,68
63. Choi Yong-Hee Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 1:22,75
64. Alexis Racloz Chile Chile (CHI) 1:23,26
65. Kristály Péter Magyarország Magyarország (HUN) 1:23,47
66. Nicola Ercolani San Marino San Marino (SMR) 1:23,72
67. Enis Bećirbegović Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG) 1:24,15
68. Aurel Foiciuc Románia Románia (ROM) 1:24,62
69. Edin Terzić Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG) 1:24,70
70. Hubertus von Hohenlohe Mexikó Mexikó (MEX) 1:24,79
71. Thomaí Lefúszi Görögország Görögország (GRE) 1:25,01
72. Zoran Perušina Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG) 1:25,23
73. Joánisz Kaprarasz Görögország Görögország (GRE) 1:26,47
74. John Campbell Amerikai Virgin-szigetek Amerikai Virgin-szigetek (ISV) 1:26,83
75. Sérgio Schuler Brazília Brazília (BRA) 1:27,41
76. Marcelo Apovian Brazília Brazília (BRA) 1:27,87
77. Taner Üstündağ Törökország Törökország (TUR) 1:28,24
78. Lamine Guèye Szenegál Szenegál (SEN) 1:29,18
79. Keith Fraser Szváziföld Szváziföld (SWZ) 1:29,39
80. Szokrátisz Arisztodímu Ciprus Ciprus (CYP) 1:30,13
81. Aléxisz Fotiádisz Ciprus Ciprus (CYP) 1:30,31
82. Yakup Kadri Birinci Törökország Törökország (TUR) 1:30,40
83. Murád Gerri Algéria Algéria (ALG) 1:32,76
84. Andréasz Vaszíli Ciprus Ciprus (CYP) 1:32,78
85. Íñigo Domenech Mexikó Mexikó (MEX) 1:35,29
86. Hans Egger Brazília Brazília (BRA) 1:35,88
87. Eduardo Ampudia Mexikó Mexikó (MEX) 1:36,86
88. Cevdet Can Törökország Törökország (TUR) 1:37,97
89. Bráhím Áit Szibráhím Marokkó Marokkó (MAR) 1:38,60
90. Kámel Gerri Algéria Algéria (ALG) 1:38,94
91. el-Haszan Mahta Marokkó Marokkó (MAR) 1:41,06
92. Bráhím Íd Abdelláh Marokkó Marokkó (MAR) 1:49,65
93. Bráhím Izdázs Marokkó Marokkó (MAR) 2:08,31
Franz Heinzer Svájc Svájc (SUI) nem ért célba
Franck Piccard Franciaország Franciaország (FRA) nem ért célba
Patrick Holzer Olaszország Olaszország (ITA) nem ért célba
Armand Schiele Franciaország Franciaország (FRA) nem ért célba
Rob Crossan Kanada Kanada (CAN) nem ért célba
Achim Vogt Liechtenstein Liechtenstein (LIE) nem ért célba
Daniel Vogt Liechtenstein Liechtenstein (LIE) nem ért célba
Tomii Cujosi Japán Japán (JPN) nem ért célba
Vitalij Andrejev Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN) nem ért célba
Vedran Pavlek Horvátország Horvátország (CRO) nem ért célba
Marcin Szafrański Lengyelország Lengyelország (POL) nem ért célba
Alphonse Gomis Szenegál Szenegál (SEN) nem ért célba
Carlos Mier y Terán Mexikó Mexikó (MEX) nem ért célba
Emilian Focşeneanu Románia Románia (ROM) nem ért célba
Jason Gasperoni San Marino San Marino (SMR) nem ért célba
Tornay Balázs Magyarország Magyarország (HUN) nem ért célba
Tang Wei-Tsu Tajvan Tajvan (TPE) nem ért célba
Ahmet Demir Törökország Törökország (TUR) nem ért célba
Igor Latinović Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG) nem ért célba
Jakub Malczewski Lengyelország Lengyelország (POL) nem ért célba
Xavier Ubeira Spanyolország Spanyolország (ESP) kizárták
Gerard Escoda Andorra Andorra (AND) kizárták
Nahum Orobitg Andorra Andorra (AND) kizárták
Ljubomir Popov Bulgária Bulgária (BUL) kizárták
Victor Gómez Andorra Andorra (AND) kizárták

Források[szerkesztés]