Férfi kenu egyes 1000 méter az 1992. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Férfi kenu egyes 1000 méter
a XXV. nyári olimpián
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Adatok
HelyszínCastelldefels
Dátumaugusztus 48.
Versenyzők19 résztvevő
19 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Bulgária Bulgária
Ezüstérem  Lettország Lettország
Bronzérem  Magyarország Magyarország

 ← 19881996 → 

Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a kajak-kenu férfi kenu egyes 1000 méteres versenyszámát augusztus 4. és 8. között rendezték Castelldefels-ben.

Versenynaptár[szerkesztés]

Dátum Forduló
1992. augusztus 4., kedd Előfutam
Vigaszág
1992. augusztus 6., csütörtök Elődöntő
1992. augusztus 8., szombat Döntő

Eredmények[szerkesztés]

Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: továbbjutás helyezés alapján
  • q: továbbjutás időeredmény alapján
  • R: vigaszágon folytathatta
  • DSQ: kizárás

Előfutamok[szerkesztés]

Az előfutamokból az első három helyezett automatikusan az elődöntőbe jutott, a többiek a vigaszágra kerültek.

Helyezés Név Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Matthias Röder Németország Németország (GER) 4:05,57 Q
2. Pascal Sylvoz Franciaország Franciaország (FRA) 4:03,39 Q
3. Ivans Klementjevs Lettország Lettország (LAT) 4:03,82 Q
4. Victor Partnoi Románia Románia (ROM) 4:04,64 R
5. Jan Bartůnĕk Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 4:15,61 R
6. Tomasz Darski Lengyelország Lengyelország (POL) 4:23,31 R
7. Pak Cshanggju Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 4:23,93 R
2. futam
1. Stephen Giles Kanada Kanada (CAN) 4:03,34 Q
2. Nikolaj Buhalov Bulgária Bulgária (BUL) 4:03,36 Q
3. Alekszandr Kosztoglod Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN) 4:04,99 Q
4. Peter Liljedahl Svédország Svédország (SWE) 4:05,08 R
5. Vlado Poslek Horvátország Horvátország (CRO) 4:09,77 R
6. Fred Spaulding Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 4:10,24 R
3. futam
1. Zala György Magyarország Magyarország (HUN) 4:06,43 Q
2. Andrew Train Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 4:07,44 Q
3. José Alfredo Bea Spanyolország Spanyolország (ESP) 4:09,18 Q
4. Armando Silega Kuba Kuba (CUB) 4:10,76 R
5. Tiit Tikerpe Észtország Észtország (EST) 4:14,73 R
6. José Martínez Mexikó Mexikó (MEX) 4:18,70 R

Vigaszág[szerkesztés]

A vigaszág futamaiból az első négy helyezett, valamint a legjobb időt elérő ötödik helyezett jutott az elődöntőbe.

Helyezés Név Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Victor Partnoi Románia Románia (ROM) 4:02,67 Q
2. Fred Spaulding Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 4:04,39 Q
3. Armando Silega Kuba Kuba (CUB) 4:04,43 Q
4. Vlado Poslek Horvátország Horvátország (CRO) 4:05,86 Q
5. Pak Cshanggju Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 4:06,53 q
2. futam
1. Jan Bartůnĕk Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 4:02,48 Q
2. Peter Liljedahl Svédország Svédország (SWE) 4:03,44 Q
3. Tiit Tikerpe Észtország Észtország (EST) 4:05,05 Q
4. José Martínez Mexikó Mexikó (MEX) 4:06,73 Q
5. Tomasz Darski Lengyelország Lengyelország (POL) 4:11,11

Elődöntő[szerkesztés]

Az elődöntő futamaiból az első négy helyezett, valamint a legjobb időt elérő ötödik helyezett jutott a döntőbe.

Helyezés Név Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Matthias Röder Németország Németország (GER) 4:02,94 Q
2. Nikolaj Buhalov Bulgária Bulgária (BUL) 4:03,46 Q
3. Ivans Klementjevs Lettország Lettország (LAT) 4:04,12 Q
4. Zala György Magyarország Magyarország (HUN) 4:05,29 Q
5. Victor Partnoi Románia Románia (ROM) 4:06,58 q
6. José Martínez Mexikó Mexikó (MEX) 4:07,78
7. Armando Silega Kuba Kuba (CUB) 4:25,54
8. José Alfredo Bea Spanyolország Spanyolország (ESP) 4:25,63
Peter Liljedahl Svédország Svédország (SWE) DSQ
2. futam
1. Pascal Sylvoz Franciaország Franciaország (FRA) 4:06,83 Q
2. Stephen Giles Kanada Kanada (CAN) 4:08,05 Q
3. Jan Bartůnĕk Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 4:08,44 Q
4. Andrew Train Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 4:09,94 Q
5. Alekszandr Kosztoglod Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN) 4:10,10
6. Fred Spaulding Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 4:13,83
7. Vlado Poslek Horvátország Horvátország (CRO) 4:16,99
8. Pak Cshanggju Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 4:29,23
Tiit Tikerpe Észtország Észtország (EST) DSQ

Döntő[szerkesztés]

Helyezés Név Nemzet Idő Mj
1Aranyérem Arany Nikolaj Buhalov Bulgária Bulgária (BUL) 4:05,92
2Ezüstérem Ezüst Ivans Klementjevs Lettország Lettország (LAT) 4:06,60
3Bronzérem Bronz Zala György Magyarország Magyarország (HUN) 4:07,35
4. Matthias Röder Németország Németország (GER) 4:08,96
5. Pascal Sylvoz Franciaország Franciaország (FRA) 4:09,82
6. Andrew Train Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 4:12,58
7. Victor Partnoi Románia Románia (ROM) 4:14,27
8. Jan Bartůnĕk Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 4:15,25
9. Stephen Giles Kanada Kanada (CAN) 4:17,12

Források[szerkesztés]