Férfi kajak kettes 1000 méter az 1992. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Férfi kajak kettes 1000 méter
a XXV. nyári olimpián
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Adatok
HelyszínCastelldefels
Dátumaugusztus 48.
Versenyzők54 résztvevő
27 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Németország Németország
Ezüstérem  Svédország Svédország
Bronzérem  Lengyelország Lengyelország

 ← 19881996 → 

Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a kajak-kenu férfi kajak kettes 1000 méteres versenyszámát augusztus 4. és 8. között rendezték Castelldefels-ben.

Versenynaptár[szerkesztés]

Dátum Forduló
1992. augusztus 4., kedd Előfutam
Vigaszág
1992. augusztus 6., csütörtök Elődöntő
1992. augusztus 8., szombat Döntő

Eredmények[szerkesztés]

Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: továbbjutás helyezés alapján
  • q: továbbjutás időeredmény alapján
  • R: vigaszágon folytathatta
  • DNF: nem ért célba

Előfutamok[szerkesztés]

Az előfutamokból az első két helyezett automatikusan az elődöntőbe jutott, a többiek a vigaszágra kerültek.

Helyezés Név Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Florintin Tataru
Alexandru Popa
Románia Románia (ROM) 3:19,52 Q
2. Kenneth Padvaiskas
Jason Rusu
Kanada Kanada (CAN) 3:21,09 Q
3. José Antonio Silva
Joaquim Queiróz
Portugália Portugália (POR) 3:22,46 R
4. Antoon De Brauwer
Bart Stalmans
Belgium Belgium (BEL) 3:23,48 R
5. James Block
Reuben Burgess
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 3:24,16 R
6. Willem van Riet
Barry Hayward
Dél-afrikai Köztársaság Dél-afrikai Köztársaság (RSA) 3:29,38 R
7. Abdul Razak
Abdul Karim
Indonézia Indonézia (INA) 3:29,88 R
8. Luk Kwok Sun
Chung Chi Lok
Hongkong Hongkong (HKG) 3:50,30 R
2. futam
1. Kay Bluhm
Torsten Gutsche
Németország Németország (GER) 3:13,36 Q
2. Juan José Román
Juan Sánchez
Spanyolország Spanyolország (ESP) 3:21,64 Q
3. Paolo Luschi
Daniele Scarpa
Olaszország Olaszország (ITA) 3:28,24 R
4. Grzegorz Kotowicz
Dariusz Białkowski
Lengyelország Lengyelország (POL) 3:30,92 R
5. Alan Carey
Conor Holmes
Írország Írország (IRL) 3:35,03 R
6. Alvaro Koslowski
Jefferson Lacerda
Brazília Brazília (BRA) 3:48,59 R
3. futam
1. Peter Ribe
Thomas Roander
Norvégia Norvégia (NOR) 3:18,02 Q
2. Ian Ferguson
Paul MacDonald
Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 3:18,47 Q
3. Bártfai Krisztián
Rajna András
Magyarország Magyarország (HUN) 3:18,52 R
4. Angel Pérez
Marlo Marcheco
Kuba Kuba (CUB) 3:19,83 R
5. Philippe Boccara
Pascal Boucherit
Franciaország Franciaország (FRA) 3:26,81 R
6. Srđan Marilović
Žarko Vekić
Független résztvevők Független résztvevők (IOP) 3:31,69 R
4. futam
1. Gunnar Olsson
Karl Sundqvist
Svédország Svédország (SWE) 3:12,19 Q
2. Greg Barton
Norman Bellingham
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 3:15,74 Q
3. René Kučera
Petr Hruška
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 3:17,86 R
4. Ivan Kireyev
Anatoly Tyurin
Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN) 3:19,67 R
5. Danny Collins
Andrew Trim
Ausztrália Ausztrália (AUS) 3:24,02 R
6. Jan-Dirk Nijkamp
Marcus Weijzen
Hollandia Hollandia (NED) 3:31,52 R
Ju Jong-Gwan
Park Gi-Jeong
Dél-Korea Dél-Korea (KOR) DNF

Vigaszág[szerkesztés]

A vigaszág futamaiból az első három helyezett, valamint a legjobb időt elérő negyedik helyezett jutott az elődöntőbe.

Helyezés Név Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Paolo Luschi
Daniele Scarpa
Olaszország Olaszország (ITA) 3:15,34 Q
2. Angel Pérez
Marlo Marcheco
Kuba Kuba (CUB) 3:18,01 Q
3. James Block
Reuben Burgess
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 3:19,78 Q
4. Danny Collins
Andrew Trim
Ausztrália Ausztrália (AUS) 3:20,18
5. Srđan Marilović
Žarko Vekić
Független résztvevők Független résztvevők (IOP) 3:38,17
2. futam
1. Grzegorz Kotowicz
Dariusz Białkowski
Lengyelország Lengyelország (POL) 3:15,58 Q
2. Ivan Kireyev
Anatoly Tyurin
Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN) 3:17,04 Q
3. Philippe Boccara
Pascal Boucherit
Franciaország Franciaország (FRA) 3:18,13 Q
4. José Antonio Silva
Joaquim Queiróz
Portugália Portugália (POR) 3:18,42 q
5. Jan-Dirk Nijkamp
Marcus Weijzen
Hollandia Hollandia (NED) 3:20,18
6. Abdul Razak
Abdul Karim
Indonézia Indonézia (INA) 3:26,64
7. Alvaro Koslowski
Jefferson Lacerda
Brazília Brazília (BRA) 3:31,45
3. futam
1. Bártfai Krisztián
Rajna András
Magyarország Magyarország (HUN) 3:18,80 Q
2. René Kučera
Petr Hruška
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 3:19,57 Q
3. Antoon De Brauwer
Bart Stalmans
Belgium Belgium (BEL) 3:21,73 Q
4. Willem van Riet
Barry Hayward
Dél-afrikai Köztársaság Dél-afrikai Köztársaság (RSA) 3:24,15
5. Alan Carey
Conor Holmes
Írország Írország (IRL) 3:27,48
6. Luk Kwok Sun
Chung Chi Lok
Hongkong Hongkong (HKG) 3:45,63

Elődöntő[szerkesztés]

Az elődöntő futamaiból az első négy helyezett, valamint a legjobb időt elérő ötödik helyezett jutott a döntőbe.

Helyezés Név Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Gunnar Olsson
Karl Sundqvist
Svédország Svédország (SWE) 3:16,66 Q
2. Grzegorz Kotowicz
Dariusz Białkowski
Lengyelország Lengyelország (POL) 3:18,55 Q
3. René Kučera
Petr Hruška
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 3:19,75 Q
4. Juan José Román
Juan Sánchez
Spanyolország Spanyolország (ESP) 3:20,30 Q
5. Philippe Boccara
Pascal Boucherit
Franciaország Franciaország (FRA) 3:21,02
6. Peter Ribe
Thomas Roander
Norvégia Norvégia (NOR) 3:21,76
7. Kenneth Padvaiskas
Jason Rusu
Kanada Kanada (CAN) 3:24,14
8. Antoon De Brauwer
Bart Stalmans
Belgium Belgium (BEL) 3:25,96
9. Angel Pérez
Marlo Marcheco
Kuba Kuba (CUB) 3:26,18
2. futam
1. Kay Bluhm
Torsten Gutsche
Németország Németország (GER) 3:17,64 Q
2. Greg Barton
Norman Bellingham
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 3:17,93 Q
3. Paolo Luschi
Daniele Scarpa
Olaszország Olaszország (ITA) 3:18,52 Q
4. Bártfai Krisztián
Rajna András
Magyarország Magyarország (HUN) 3:19,28 Q
5. Ian Ferguson
Paul MacDonald
Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 3:19,89 q
6. Ivan Kireyev
Anatoly Tyurin
Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN) 3:21,62
7. Florintin Tataru
Alexandru Popa
Románia Románia (ROM) 3:22,45
8. José Antonio Silva
Joaquim Queiróz
Portugália Portugália (POR) 3:22,75
9. James Block
Reuben Burgess
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 3:23,77

Döntő[szerkesztés]

Helyezés Név Nemzet Idő Mj
1Aranyérem Arany Kay Bluhm
Torsten Gutsche
Németország Németország (GER) 3:16,10
2Ezüstérem Ezüst Gunnar Olsson
Karl Sundqvist
Svédország Svédország (SWE) 3:17,70
3Bronzérem Bronz Grzegorz Kotowicz
Dariusz Białkowski
Lengyelország Lengyelország (POL) 3:18,86
4. Greg Barton
Norman Bellingham
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 3:19,26
5. Paolo Luschi
Daniele Scarpa
Olaszország Olaszország (ITA) 3:20,34
6. Bártfai Krisztián
Rajna András
Magyarország Magyarország (HUN) 3:20,71
7. René Kučera
Petr Hruška
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 3:23,12
8. Ian Ferguson
Paul MacDonald
Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 3:26,84
9. Juan José Román
Juan Sánchez
Spanyolország Spanyolország (ESP) 3:29,60

Források[szerkesztés]